Juuksehooldus jaoks õigete toodete ning rutiini otsimine on sama nagu otsida näohooldustooted või kehahooldus tooted. Kui lõpuks leiad õiged tooted ning kogused siis ilmselt sa seda enam kunagi ei muuda. Samas, see protsess, et leida enda jaoks sobiv juuksehooldus rutiin võib näida veidi raskena. Eriti tänapäeval, kui iga asja jaoks on miljon erinevat toodet ning moodust. Allpool toome teile välja kõik, mida te peaksite teadma, et leida enda jaoks õige juuksehooldus rutiin.

Teie isiklik juuksehooldus sõltub paarist asjast

Alates sellest, kui pehmed on teie juuksed kuni stiilini, mida te eelistate – need kõik asjad defineerivad ära millised tooted ja rutiini te lõpuks valite. Lisaks on oluline ka millised juuste vitamiinid teie toiduainete hulka kuuluvad. Õige juuste hooldus toob teile imelised tulemused. Teie loomulik juuste tekstuur või tüüp, juuksetüübid on tavaliselt õhukesed, paksud või jämedad ja jagunevad ühte nelja kategooriasse:

Igal neist on omad head ja vead. Näiteks, sirged juuksed näevad välja ja lähevad õliseks kiiremini kui lokkis juuksed. Seda peamiselt tänu sellele, et õli saab kiiremini mööda juukseid alla liikuda (sest nad on sirged).

Kui teie juuksed on pleegitatud, värvitud või muul viisil keemiliselt töödeldud – kui sinu juuksed puutuvad kokku värvainete, pleegitusainete või kemikaalidega, peate oma juuksehooldus rutiini üle veidi rohkem mõtlema. Värvitud juustega inimestel soovitatakse neid mitte iga päev pesta, et vältida värvi enneaegset tuhmumist ja kuivust. Juuste vitamiinid on olulised kõigi juustele, kuid eriti pleegitatud juuste puhul – siinkohal võivad nad vajada täiendavat toitmist palsami või juuksemaskide kujul.

Milliseid soenguid te soovite igapäevaselt kanda? Kas teile meeldib juukseid sirgendada? Lokke teha? Kas jätta täiesti loomulikuks? See on veel üks asi, mida peate arvestama, eriti kui olete sirgendajate, lokitangide jms kuumtööriistade kasutamise fänn.

Kas teil on konkreetseid muresid, mida soovite lahendada? On üsna tavaline leida vähemalt üks probleem, mure või mitte meeldiv asi oma juuste puhul. Olgu see siis punetav, tükke ajav peanahk või kuivad, kahjustatud juuksed. Kui te olete juba teadlik milles probleem on, on see pool võitu. Teine pool hõlmab parima lahenduse leidmist.

Igal juuksehooldus rutiinil on põhitõed

Teie juuste tüüp, juuste vitamiinid, mured, soovid võivad muuta teie juuste hooldus protseduure individuaalsemaks, on siiski mõned põhi asjad, mis on kasulikud kõikidele naistele.

Peske oma juuksed

Puhastamine on tasakaal selliste asjade nagu surnud naha ja tootejääkide eemaldamise vahel ilma eemaldamata juuste loomulike kasulikke aineid. Ilma hea ning rutiinse pesuta koguneb rasu, mis jätab teie juuksed soovimatult õliseks. Sama mõju avaldab ka surnud nahk, kui seda ei eemaldata. Nahk uueneb umbes iga 28 päeva tagant ja see võib olla vägagi märgatav, kui juuksed pole puhtad. Ja kui olete innukas ujuja, ei taha te oma juustele kloori jätta. Mida kauem see teie juustes on, seda rohkem tapab ta juustes looduslikke aineid, eemaldab juuste vitamiinid ning tekitab üldiseid kahjustusi.

Juuksepalsam

Juuksepalsamitel on hulgaliselt kasulikke tegureid. Peamine neist on niisutamine, kuid vähendavad ka juuste sassi minemist, õlist läiget ja “kräsupea” efekti. Juuksepalsami peamist koostisosa nimetatakse katioonseks pindaktiivseks aineks. Kui juuksed on märjad, kleepub see nende külge, kattes kiud niiskuse täiendamiseks, mille šampoon võib olla eemaldanud. Üks parimaid valikuid selleks on R+CO Analog juuksepalsam.

Niisutage ja lukustage

Juustele täiendava niisutuse lisamiseks võiksite alustada kahe sammulist protsessi, mida nimetatakse niisutamiseks ja lukustamiseks. See võib olla eriti kasulik krussis või lokkis juuste puhul, mis kipuvad olema kuivad. Eesmärk on niiskuse lukustamine juustesse kasutades niisutavat toodet ja õli, mis aitab juuksehooldus protseduuri ajal tekitatud niiskuse juustesse lukustada. Meil müügil olev juuksemask kirsiga on selleks üks parimaid valikuid.

Juuste kammimine

Kammimine on oluline, et juuksed püsiks terved ning seeläbi muuta juuksehooldus ja sinu elu palju lihtsamaks. Kuid selleks, et puntras juukseid kogemata välja ei tõmbaks, peate kasutama õiget juukseharja, näiteks laiade hammastega kammi. Sõltuvalt teie juuste tüübist peate võib-olla iga päev oma juukseid korralikult kammima. See on tegevus, mida ei asenda vitamiinid, juuksepalsam, šampoon ega miski muu.

Soengu tegemine ja juuste kaitse

Paljud juukehooldustooted ja trikid, nagu juuste volüümijad ja geelid, aitavad teil kujundada oma juukseid praktiliselt igal viisil. Kui olete sirgendajate või muude abimeeste fänn, mis kuumutavad juukseid, peate neid kaitsma kuumakaitse spreiga.

Punetavate kohtade ravimine

Juuste ning punetavate kohtade ravimine tähendab lihtsalt teatud ala valimist, mis teid häirib, ja selle ravimiseks midagi ette võtta. Selleks võivad olla näiteks punetavad kohad skalbi peal või punnid. Lisaks ka, kui teil on tüdimus sellest, kui teie juuksed on õhukesed ning murduvad kergelt seega proovite ravivat protseduuri valguga. Ehk olete märganud, et teie peanahk on eriti kuiv teatud kohtades, seega rakendage selle piirkonna jaoks mõeldud ülitoitvat toodet.

Igas etapis kasutatavad juuksehooldustooted ja tööriistad on väga erinevad

Ehkki enamik inimesi järgib ülaltoodud samme väga kiivalt, pole ühtegi toodet ega tööriista, mis peaks 100% teie valikusse kuuluma. Selle asemel peaksite katsetama, et leida need, mis teie jaoks sobivad.

Puhastamine ja juuksepalsam

Sügavpuhastav šampoon – Väga tugevalt töötav šampoon, mis puhastab su juuksed sügavalt, eemaldab juustest kogunenud mürgid. Kasutage ainult umbes üks kord kuus, kuna need võivad tihedal kasutamisel kahjustada juustes ka looduslikult kasulikke aineid. Maailmas üks tuntumaid on R+CO Sunset Boulevardi šampoon.

Igapäevane šampoon – Regulaarseks pesemiseks vajalikku šampooni ei peaks iga päev kasutama, vastupidiselt selle nimele, vaid siis, kui teie juuksed vajavad head pesu. Kasutage selleks efektiivset R+CO Spiritualised šampooni.

Igapäevane või välja loputatav juuksepalsam – Juuksehooldus palsam, mida te kõige rohkem kasutate, on tõenäoliselt see, mis loputatakse mõni minuti pärast välja. Kõige parem on seda kasutada juuste keskel ja otstes, kuna juurteni pealekandmine võib põhjustada õlise väljanägemisega peanahka.

Pähe jäetav juuksepalsam – Seda palsamit kasutatakse samamoodi nagu eelmist, kuid ärge loputage seda välja. See aitab toitainetel teie juustesse paremini imenduda.

Sügav juuksepalsam – Veel suurema niisutuse saamiseks proovige sügavat palsamit. Suurepärane juustele, mis on tihtipeale kuivad. Taoline juuksepalsam on mõeldud pikemaks ajaks juustesse jätmiseks.

juuksehooldus

Niisutamine ja selle lukustamine

Kammimine, korrastamine

Soengu tegemine ja kaitse

juuksehooldus

Juuksehooldus

Juuksehooldus rutiini järjekord ning järjepidevus on oluline

Tulemused tulevad mõne aja peale, üleöö muutub väga vähe – kuid mõndade juuksemaskide ja stiilitoodete mõju võib olla kohe märgatav. Uute juuksehooldus toodetega harjumine võtab ka aega. Mõnel juhul võib selleks olla nädal. Kuivade või kahjustatud juuste paranemise nägemiseks võib kuluda vähemalt kuu.

Toodete kasutus järjekord võib ka olla oluline, et saavutada parim tulemus. Kuigi järjekord sõltub teie juuksetüübist ning tekstuurist on mõned üldised reeglid.

Kõigepealt tuleb peale kanda šampoon, palsam ja kõik muud tooted, mis on mõeldud kasutamiseks pesemise ajal. Sellele järgneb kuumakaitse, volüümija või juuksevaht, seejärel läikega seerum. Siis saate oma juuksed kuivatada ja soengut muuta, näiteks geeli (või muu sarnase toote) ja juukselakiga. Veenduge, et teie lõplik soengu tegemis toode oleks selline, mis lukustab niiskust ja aitab hoida juukseid tervena.

Juuksehooldus toodete kasutamise sageduse osas on kõige parem konsulteerida spetsialistiga. Puuduvad ranged reeglid selle kohta, kui sageli peaksite iga toodet kasutama. Mõni inimene peseb juukseid kolm korda nädalas, teised aga kord nädalas, mõned teevad seda veelgi harvemini. Kui kahtlete, küsige oma juuksurilt nõuandeid, mis on suunatud teie juuste vajadustele. Seeläbi saate kasutusele võtta õiged tooted.

Sinu individuaalsed juuksehooldus vajadused muutuvad ajaga

On öeldud, et juuksed muudavad tekstuuri iga 7 aasta tagant. Erinevalt enamikust kuulujuttudest ja väljamõeldistest, mis netis igal pool hõljuvad, on sellel teaduslik tõepõhi all. Juuksed kasvavad kimpudena ja need kimbud hakkavad uuesti tekkima umbes iga 7 aasta tagant. Aja jooksul tekib ühes kimbus vähem juukseid, mille tulemuseks on hõrenevad, nõrgemad juuksed, mida sageli seostatakse ka vananemisega.

Hormoonid võivad ka juukseid muuta. Näiteks raseduse ajal võib östrogeeni taseme tõus pidurdada juuste väljalangemist, mille tulemuseks on paksema välimusega läikivad juuksed. Kui seda tüüpi hormoonide tase langeb, võib tekkida juuste väljalangemine. Näiteks menopaus on sageli seotud selliste juukseprobleemidega. Neid muutusi märgates ja vastavalt reageerides võivad teie juuksed terved püsida väga kaua.

Hea rusikareegel on aastaaja muutumisel juuksehooldus tooteid vahetada. Külmemal ajal kindlasti võtta kasutusele juuste vitamiinid, meil on müügil imehead vedelal kujul Swedish Nutra vitamiinid. Võimalik, et peate oma juuste eest hoolitsemist muutma vastavalt aastaajale. Talvekuude saabudes peavad paljud valima juuksehooldustooted, millel on eriti niisutavad omadused. Samuti peaks eelistama paksemaid juuksekreeme. Soojemal suvehooajal võiksite valida rohkem kergeid piimasegusid, mis aitaksid suurema niiskuse puhul juustel kohevana püsida.

Mõned üldised näpunäited, mis on kasulikud kõigile juuksetüüpidele

Käige regulaarselt juukseid hooldamas

Kui teie juuksed näevad välja ebatervislikud, võib selle põhjuseks olla see, et otsad vajavad lõikamist. Juuksuri juures hooldamist iga 6–8 nädala järel peetakse kasulikuks nii purunemise, lõhenenud otste kui ka juuste üldise tervise tugevdamiseks.

Kasutage sooja, mitte kuuma vett

Pestes juukseid kuuma veega võivad need ära kuivada. Kui teie juuksed on värvitud võib ka värv kiiremini tuhmuda. See ei tähenda, et te peate taluma külma dušši või vanni, kasutage lihtsalt leiget vett.

Veenduge, et saaksite just neid kasulikke juuste vitamiine, mineraale ja aineid oma toitumisest

Valgud – tuntud ka kui juuste ehitusplokk – jõuab juusteni ainult siis, kui seda tarbitakse piisavalt. Kui teil see puudub võivad juuksed muutuda rabedaks ja kuivaks.

Raud – juustele oluline eluallikas. Kui kehal pole piisavalt, võib see mõjutada juuste kasvu.

A- ja C-vitamiinidele tasub ka tähelepanu pöörata. Esimene neist on vajalik juuste looduslike õlide tootmiseks, samas kui viimane aitab kaasa kollageeni tootmisele, tugevdades seeläbi juukseid. Ärge unustage omega-3 rasvhappeid. Neid on vaja niisutuse ja peanaha üldise tervise tagamiseks.

Kui vähegi võimalik, kasutage looduslikke juuksehooldus tooteid

Kui teie juuksed saavad hingata võivad juhtuda imelised asjad. See võib hõlmata kuumuse kasutamise piiramist, lastes juustel pigem õhu käes kuivada ning vältides sirgendajate ja lokitangide kasutamist. Isegi juuste tihedasse hobusesabasse panemine võib põhjustada kahjustusi, tänu tekkinud pingele. Pigem jätke juuksed lõdvemalt. Kui te ei pea kasutama spetsiaalseid juukse tooteid soengu tegemiseks siis ärge tehke seda vabast tahtest, nii vähendate jääkainete tekkimist juustesse.

Juuksehooldus rutiini väljamõtlemine võib võtta mõne päeva, kuid see toob teile kasu aastaid. Võtke enda jaoks see aeg ning pange täpselt kirja, mida ja kui palju te tegema peaksite.