Millised näokreemid on sinule parimad?

Näokreemid on naisele hädavajalikud, kuid üht ja seda õiget leida on väga raske! Vastame koos teiega mõnele küsimusele, et teie elu lihtsamaks teha. Kui olete kunagi näokreemi välja valimisega silmitsi seisnud, olete te enamjaolt üksi. Tänapäeval on poodides näokreemid kõigi ja kõige jaoks seega võib olla raske lahti mõtestada, mida teie nahk tegelikult vajab – ja mida mitte.

Dermatoloog Melissa Piliang, MD, vastab küsimustele ja annab lihtsaid nõuandeid, mida otsida ja vältida.

 

K: Millal peaksite näokreemi kasutama hakkama ja miks?

V: Näokreemid võiks kasutusele võtta 20ndate keskel või lõpus. Hea on kasutada ühte öökreemi ja ühte päevakreemi. Samuti peate olema kindel, et valite oma nahatüübile sobiva toote. Kui te pole kindel, mis on teie nahatüüp, küsige kõigepealt oma dermatoloogilt.

Näokreemi kasutamine on oluline, kuna see hoiab naha niiskust ja elastsust, mis aitab vähendada kortse, vananemismärke ja muid peeneid jooni. Näokreemid toimivad ka naha kaitsebarjäärina. Otsige tooteid, mis ütlevad, et see on mittekodogeenne, mis tähendab, et see ei blokeeri teie poore ega põhjusta vinnide teket.

Päeva- ja öökreemid erinevad selle poolest, mida nad peaksid teie naha heaks tegema. Öised näokreemid on mõeldud naha sügavamale tungimiseks, mis aitaks seda parandada. Ja päevakreemid on midagi, mis aitaks nahka kaitsta väliste elementide eest.

 

näokreemid

K: Milliseid koostisosad peaksid päevakreemis olema?

V: Päevakreem peaks olema kergem ja sisaldama:

Ärge laske uhkel pakendil või kõrgel hinnasildil end petta. Kuulsad nimed nagu Elizabeth Arden, D’Difference jne kaubamärgid sisaldavad sageli ka häid koostisosi.

K: Milliseid koostisosad peaksid öökreemis olema?

V: Öökreemid niisutavad, rahustavad ja parandavad nahka magamise ajal. Otsige tooteid, mis sisaldavad vähemalt mõnda neist asjadest:

K: Kui teil on kuiv või tundlik nahk, siis milliseid koostisosi peaksite näokreemis otsima?

V: Näokreemid on olemas kõige jaoks, kuid õige kreemi leidmine kuiva või kergelt ärrituva näonaha jaoks võib olla väljakutse. Kui vaatate ringi siis hea oleks, kui need koostisosad näokreemis sees oleks:

näokreemid eesti

K: Milliseid koostisosi peaksite näokreemis vältima?

V: Kui teil on rasune või aknele kalduv nahk, siis vältige õlisid, vahasid ja vaseliini. Need on liiga rasked ja võivad poorid blokeerida ning aknet halvendada või tekitada (ärge unustage, et pudelilt tuleb otsida sõna mittekodogeenne).

Teiste koostisosade, mida tuleb vältida, hulka kuuluvad:

Looduslikud koostisosad võivad olla head, kuid taimed, pähklid ja marjad võivad mõnedele inimestele põhjustada allergilisi reaktsioone. Pöörake tähelepanu nendele koostisosadele ja sellele, milline on teie reaktsioon.

K: Kas peate kasutama ka näoseerumit?

V: Seerumid on kergemad kui niisutavad näokreemid ja on aktiivainetega rohkem kontsentreeritud. Saate neid kanda päeval või öösel. Seerumeid kantakse tavaliselt niisutava kreemi all ja neid on geelide või vedelike näol.

Kuna seerumid on tavaliselt väga tugevad (ja võivad olla kallid), on soovitatav enne selle proovimist rääkida oma dermatoloogiga või konsulteerida nahahooldusspetsialistiga. Lähtudes teie nahatüübist ja eesmärkidest oskab ta kindlasti täpsustada, kui kasulik näoseerum teie jaoks oleks.