mineraalkosmeetika

Mineraalkosmeetika – kas tead miks sa peaksid seda kasutama?

Mineraalkosmeetika – looduslikud, orgaanilised, tervislikud

Mineraalkosmeetika on oluline, kui tahta enda nahale parimat. Valides millist kosmeetikat nahal kasutada, on alati kõige olulisem teha veidi uurmistööd. Kogu teave on meie jaoks olemas; me peame lihtsalt kogu informatsiooni läbi sorteerima, otsima tõeseid fakte ning nahale leidma sobivaimad tooted.

Elizabeth Arden, Collistar, Swedish Nutra, Hempz ja teised meil müügil olevad kehahooldus brändid on üle maailma tuntud, väga efektiivsed ning looduslikud. Väga paljud tooted sobivad ka ideaalselt veganitele. Me oleme teie eest ära teinud selle suure uurimustöö ning teieni toonud parimad valikud.

  • ,

    Niisutav kehakreem Collistar Sublime Melting Cream 400ml

    5.00 out of 5
    39.90 (sis. KM)
  • ,

    Elizabeth Arden kehakreem Green Tea 500ml

    5.00 out of 5
    15.90 (sis. KM)

Mineraalkosmeetika – looduslikud, orgaanilised, tervislikud

Mineraalkosmeetika on oluline, kui tahta enda nahale parimat. Valides millist kosmeetikat nahal kasutada, on alati kõige olulisem teha veidi uurmistööd. Kogu teave on meie jaoks olemas; me peame lihtsalt kogu informatsiooni läbi sorteerima, otsima tõeseid fakte ning nahale leidma sobivaimad tooted.

Elizabeth Arden, Collistar, Swedish Nutra, Hempz ja teised meil müügil olevad kehahooldus brändid on üle maailma tuntud, väga efektiivsed ning looduslikud. Väga paljud tooted sobivad ka ideaalselt veganitele. Me oleme teie eest ära teinud selle suure uurimustöö ning teieni toonud parimad valikud.

Mineraalkosmeetika ja meik

Mineraalmeik ja näiteks mineraalpuuder koosnevad maapinnast võetud looduslikest elementidest, see ei tohiks sisaldada suures koguses sünteetikat ega täiteaineid ning on tavaliselt õrna ja kerge näopulbri, lauvärvi või põsepuna kujul.

“Loodus- ja mineraalkosmeetika on viimastel aastatel jõudnud kaugele. Kuna mineraalmeik on nii õrn, on see ka ainus meigitüüp, mida soovitatakse kasutada pärast kosmeetilist kirurgiat, keemilisi koorimisi või laseriga tehtud protseduure. Selle põhjuseks on asjaolu, et mineraalmeik sisaldab traditsiooniliselt vähem kemikaale, kui tavaline meik ja ka teatud koostisosade, näiteks tsinkoksiidi tõttu, millel on nahale väga rahustav toime, ” ütleb Bond. “Alati on hea meeles pidada, et mitte kõik mineraalide kaubamärgid pole võrdsed, seetõttu on oluline vaadata, milliseid koostisosi kasutatakse.”

Mineraalkosmeetika ja mineraalmeik on vaieldamatult tervislikum valik ja dermatoloogid soovitavad seda tungivalt kasutada, kuna see ei blokeeri poore ja laseb kehal ning nahal hingata,” lisab Kitching.

mineraalkosmeetika

Mineraalkosmeetika tooteid soovitatakse kasutada ka nahahaiguste või tundlikkuse all kannatavatele inimestele. “Kui teil on tundlik nahk, peaksite vältima tarbetuid lisaaineid, nagu lõhnaained, säilitusained ja värvained, kuna tundliku nahaga inimestel võib nende lisandite vastu kergemini tekkida allergia,” soovitab kosmeetika dermatoloog dr Lim.

“Kui teil on tundlik nahk ja / või akne suhtes kalduv nahk, võib kvaliteetne mineraalide rikas kehatoode olla nahale õrnem, kuna see ummistab vähem poore. Samuti tundub see nahal väga kergena ning laseb nahal hingata ja püsib kauem peal ilma korduva pealekandmiseta. Kui teil on aknele kalduv nahk, võivad rasused niisutajad ja meik poorid blokeerida ja aknet halvendada. Mineraalmeik on alternatiiv akne ja tundliku nahaga inimestele, kes peaksid vismutoksükloriidi ja vilgukivist mineraale vältima, kuna need võivad aknele kalduvat nahka ärritada,” räägib ta. Kui teil on selleks kalduvus oleks väga hea teha läbi kuur Swedish Nutra akne vastase vitamiinijoogiga.

Mineraalkosmeetika toodetes leiduv vilgukivi peegeldab näos olevatelt peenetelt joontelt ja kortsudelt valgust. Titaani ja tsinkoksiidi sisalduse tõttu pakuvad nad ka sisseehitatud päikesekaitset (päikesekaitse tase põhineb kasutatavate mineraalide protsendil ja tüübil, nii et need erinevad toodete vahel), ”ütleb Bond. Vilgukivim on üldiselt väga ohutu mineraalne koostisosa, kuid kõige parem on seda mitte kasutada tundlikel ja väga reageerivatel nahatüüpidel. Kontrollige kindlasti üle oma mineraalpuuder ja selle koostisosad.

Kas see on tõesti looduslik?

Paljud tänapäeva kosmeetikaturul olevad tooted väidavad sageli, et nad on midagi sellist, mis nad tegelikult pole. Seetõttu on alati oluline hoolikalt tootega tutvuda, küsida infot ning lugeda pakendilt. Üks tavaline lõks on tooted, mis väidavad, et on orgaanilised või 100 protsenti looduslikud, kui nende koostises on ainult väike protsent looduslikke koostisosi või kui need sisaldavad peidetud sünteetilisi koostisosi. Hempz Citrine Crystal niisutav kehakreem on näiteks vägagi looduslik. See on bränd, mida eestlased armastavad ning väga paljud toetavad.

“Tõeliselt puhta mineraalse meigi jaoks ei tohiks see sisaldada talki ega parabeene (teadaolevaid kantserogeene), vismutoksükloriidi (ärritaja), lõhnaaineid, geneetiliselt muundatud koostisosi ega säilitusaineid (kuna lahtised mineraalid on inertsed, ei suuda nad baktereid toetada),” selgitab Bond.

Kui toote koostisosade loetelus on midagi, mida peate rohkem tundma õppima, soovitab Bond pisut ise uurida. „Kui te pole koostisaine osas kindel, otsige seda veebisaidilt Cosmetics Database. See aitab teil mõista, mis see täpselt on ja mida see teie nahale ja kehale teha võib. ”

mineraalkosmeetika

Looduslik mineraalilu masstootmises

Naturaalse meigi ning mineraalkosmeetika masstootmise küsimus on ilutööstuses põhjustanud üsna palju poleemikat, ühe poole sõnul on ebareaalne, kui masstootmises toode on täiesti loomulik. Teine pool väidab siiski: “Praegu on seal väljas nii palju tooteid, mis on 100 protsenti looduslikud – isegi säilitusained on looduslikud. Enam pole vaja lisada sünteetikat, sest on olemas sadu, kui mitte tuhandeid, kauneid looduslikke koostisosi, mis omavad nahale kasulikke aineid, aga ka näevad head välja ja lõhnavad hästi.”

Bond usub, et mineraalkosmeetika looduslikud koostisosad võivad isegi paremini töötada, kui tugevalt töödeldud ja massiliselt toodetud sünteetilised tooted. “Loodusliku, orgaanilise ja mineraalkosmeetika toimivuse ja kasutamise osas on aastate jooksul tehtud suuri edusamme,” ütleb ta. “Orgaanilised tooted on aja jooksul muudetud üsna õrnaks, värvilisemaks, paremini toimivamaks ja kindlasti ka naiste jaoks palju atraktiivsemaks.”

Dr Lim ütleb ka väga loogilise lause, et “oleks ebareaalne eeldada, et Emake loodus toodab valmislahendusi kõigi meie hädade jaoks. Mõnikord tuleb tooteid kohandada, et pakkuda kõike seda paremat, mida nendel orgaaniliselt ainetel meile pakkuda on ning tänu teaduse ja tehnoloogia arengule muutub see aastatega ainult paremaks ja võimsamaks.”

Loodusliku toote määratlus võib tarbijaid pisut segadusse ajada, kuna tootemärgised on sageli eksitavad selles osas, mida meie peame looduslikuks, võrreldes sellega, mida mineraalkosmeetika ettevõtted peavad looduslikuks. Igat brändi ning kindlasti ka turul olevaid uusi taolisi tooteid peaks veidi enne uurima.

“Paljud looduslikud tooted, eriti mineraalpulber, ei vaja täiendavaid säilitusaineid, kuna need sisaldavad sageli palju vitamiine ja ekstrakte, mis aitavad toodet looduslikult stabiliseerida ja säilitada,” ütleb Kitching.

“Ma arvan, et peamine on toote terviklikkus. Säilitusained on toote stabiilsuse tagamiseks hädavajalikud ja ebastabiilse toote kasutamine oleks palju kahjulikum, kui loodusliku päritoluga säilitusainetega toote kasutamine, mis moodustab tavaliselt vähem kui 1% tootest. Looduslikuks peetava toote klassikaline määratlus on see, kui mõni koostisosa pärineb looduses olemasolevalt või looduslikult moodustatud kujul ilma sünteetilisi kemikaale kasutamata ja on toodetud viisil, mis säilitab koostisosa terviklikkuse, ”selgitab Kitching, mis on põhjus miks te võiksite oma mineraalkosmeetika või muud looduslikku toodet veidi lähemalt uurida. Mineraalkosmeetika peaks ikka sisaldama rohkem, kui ühte looduslikku ainet!

Ilu ja nutikus

Püüa alati olla nutikas tarbija. Lõppkokkuvõttes on oluline ridade vahelt lugeda. „Igal tarbijal on võimalus valida, kas ta jätkab hea meelega potentsiaalselt kahjulike keemiliste koostisosade kasutamist või otsib looduslikemaid ja loodetavasti ohutumaid alternatiive. Paljud inimesed lihtsalt ei ole teadlikud pikaajaliste tervisemõjude ohust või võivad nad olla teadlikud ja siiski otsustada jätkata samade toodete kasutamist. Soovitame selle asemel, et eeldada, et toodetes sisalduvad kemikaalid on nahale ohutud, küsimuste esitamist ja omaalgatuslikku uurimistööd, et saaksite teha õigeid ja informatiivseid valikuid selle kohta, mida kehale panete ja oma kehale teete, ”soovitab Bond.

„Üks asi on mineraalkosmeetika kasutamine, kuid puhastage ja niisutage alati kvaliteetsete sertifitseeritud mahetoodetega. On olemas palju suurepäraseid kaubamärke, mis teevad nahaga hämmastavaid asju – kontrollige alati koostisosade loetelu, ”räägib Bond.

„Igal pool maailmas on tarbijate kaitsmiseks reguleerivad organid. Mineraalkosmeetika ja nahahooldustoodetes sisalduvad koostisosad peavad vastama teatud reeglitele, et tagada nende ohutus kosmeetikatoodetes kasutamiseks, ” ütleb dr Lim. “Kindlasti on igal kontrollival riiklikul organil olemas pikad nimistud ning reeglistikud selle kohta millele kõik koostisosad peavad vastama. Kuna palju taolistest looduslikest mineraalkosmeetika toodetest imporditakse, peavad nad vastama ka toidu- ja ravimiameti nõuetele ning Euroopa Majandusühenduse standarditele, tagades kosmeetikatoodete ühe kõrgeima ohutusstandardi maailmas,“ ütleb ta.

  • Akne vastu aitav vitamiinijook Swedish Nutralt

    5.00 out of 5
    23.99 (sis. KM)
  • Vitamiinid naistele – auhinnatud Swedish Nutra naiste multivitamiin

    5.00 out of 5
    21.47 (sis. KM)
  • ,

    Kollageen 10 000 kalast – auhinnatud Swedish Nutra kõrge kvaliteet

    4.82 out of 5
    26.90124.00 (sis. KM)
  • Juuste vitamiinid + nahk ja küüned

    5.00 out of 5
    22.45 (sis. KM)

Kas kehale ja nahale rohkem kasu või kahju?

Nahale kantavate mineraalkosmeetika koostisosade tundmine on väga kasulik. “Enamik inimesi nõustub, et “me oleme see, mida me sööme”, nii et sinu naha toitmine looduslike koostisosadega on ülioluline, kui muretsete oma tervise ja ilusa naha säilitamise pärast,” ütleb Amina Kitching, professionaalne meigikunstnik ja stilist. „Kindlasti on tõsi, et see, mida nahale paneme, imendub kehas kergesti ja halbade toodete puhul tekivad negatiivsed tagajärjed. Kosmeetikatoodetes olevate toksiliste kemikaalide kõrvaltoimete uurimiseks pole vahel piisavalt uuringuid tehtud ja kindlasti ei näe ma mõtet selliste kemikaalide kasutamisel naha- ja kehahooldus toodetes. ”

“Teie nahk on teie keha suurim organ ja see on teie keha liides välismaailmaga,” ütleb Inika Cosmetics tegevjuht Miranda Bond. “Värsked uuringud on näidanud, et naised, kes kasutavad iga päev meiki, neelavad oma kehasse aastas rohkem kui kaks kilo kemikaale. On tõestatud, et mõnel igapäevastes kosmeetikatoodetes kasutataval kemikaalil on negatiivne mõju, sealhulgas naha- ja silmade ärritus, dermatiit, hormonaalsed häired, hingamisteede stress, pearinglus, peavalud ja immuunsussüsteemi nõrgenemine. Veelgi hullem, paljudel on osutunud kantserogeenseteks või neid on leitud kasvaja proovides.” hoiatab Bond.

Bond selgitab, et kosmeetikatoote nahale kandmisel imenduvad kemikaalid kehasse ja sisenevad vereringesse, kus neid saab viia organitesse ja muudesse kehapiirkondadesse, teised aga kogunevad rasvkoesse.” Ühtegi kosmeetika- ja isikuhooldustoodetes sisalduvat kemikaali ei ole täielikult testitud ja enamasti on nende tervisemõjude kohta saadaval ainult põhiteave,” lisab Bond. „See tähendab, et nende võimaliku kahjuliku mõju suurus pole teada. Seega eelistage kindlasti mineraalkosmeetika tooteid ning kõike, mis on looduslik ja orgaaniline.

Mürgiste ainete uurimine on alles lapsekingades ning pikaajalistele mõjudele tervisele on palju uuringuid ja katseid ebaselged. Just sel põhjusel otsustavad paljud tarbijad mitte riskida ja eelistavad tooteid, millel on looduslikud koostisosad, näiteks vitamiinid ja antioksüdandid, mis on osutunud kasulikuks meie jume jaoks.”

Kitchingu soovitus potentsiaalselt kahjulike sünteetiliste koostisosade pärast muretsevatele isikutele on võimaluse korral neid vältida ja allergia korral neid täielikult vältida. “Praegu on looduslikke alternatiive nii palju, et potentsiaalselt kahjulikke sünteetilisi koostisosi sisaldavate toodete kasutamine muutub üha ebavajalikumaks.”

looduslik kosmeetika

Kasulikud mineraalkosmeetika koostisosad, millele tasub tähelepanu pöörata

Niatsiinamiid (B3-vitamiin) parandab naha immuunsust, et võidelda nahavähkidega, ja sellel on põletikuvastane aine, mis on kasulik tundlikule nahale, rahustab õhetust ja punetust. See on kasulik ka nahatooni ja nahavärvi ühtlustamiseks.” Niatsiinamiid tungib kergesti läbi naha ja on tõestatud, et see suurendab epidermise lipiide, suurendab keratinotsüütide diferentseerumist, vähendab UV-kiirguse kahjustusi, suurendab fibroblastide aktiivsust, suurendab naha immuunsust ja pärsib melaniini tootmist,” ütleb dr Lim. “Lühidalt, niatsiinamiid võib parandada naha tekstuuri, vähendada pigmentatsiooni ja punetust ning parandada naha tervist, tehes sellest tänapäeval ühe populaarseima mineraalkosmeetika koostisosa, mis on hinnatud viimase aastakümne parimaks ilukomponendiks.”

Retinool on looduslik A-vitamiin (muundub nahas retinohappeks). Retinohape on esimene läbimurdeline nahatoonik, mida on laialdaselt uuritud. “Retinooli toodetakse kaubanduslikult akne vastase kreemina, kuna see avab tõhusalt poorid ning ravib must- ja valgepäid,” ütleb dr Lim. “Samuti vähendab see kergeid päikesekahjustusi ja peenikesi jooni ning aitab vähendada ka ebakorrapärast pigmentatsiooni.” Mineraalkosmeetika puhul võiks ka seda koostisosa otsida.

Sellistel kasulikel õlidel nagu tamanu, granaatõuna, makadaamia ja kibuvitsaõlid on nahale imelised eelised. Sertifitseeritud orgaanilist tamananiõli lisatakse sageli võimsa antimikroobse toimeainena ja on teada, et see aitab armide, pigmendilaikude ja päikesepõletuse vastu. Sertifitseeritud orgaaniline granaatõunaõli aitab turgutada ja parandada nahka ning on ka võimas antioksüdant. “Sertifitseeritud orgaaniline makadaamiapähkliõli tungib kiiresti läbi naha, andes tuhmile nahale kohese jume. Sertifitseeritud orgaaniline õhtune priimulaõli rahustab ja niisutab nahka ning on leitud, et see aitab kiirendada uute naharakkude teket,” räägib Bond. “Sertifitseeritud orgaaniline kibuvitsamarjaõli on looduslik C-vitamiini allikas ja aitab kaitsta keha kahjulike vabade radikaalide eest ning aitab nahka taastada suure asendamatute rasvhapete annusega, enamik mineraalkosmeetika tooteid seda ka sisaldab” lisab Bond.

  • Tsinkoksiid pakub looduslikku päikesekaitset ja on tuntud nahka rahustavate omaduste poolest (tsingikoksiid on mähkmelööbe salvide peamine koostisosa).
  • Puuviljahapped toimivad looduslike koorijatena, aidates tuhmi välimusega “surnud” naha väliskihti maha pesta. “Nahk tundub regulaarsel kasutamisel siledam ja säravam,” ütleb dr Lim.
  • Antioksüdandid, nagu C-vitamiin, alfa-lipohape, eestlastele tuntud koensüüm Q10, kinetiin, idebenoon ja flavonoidid, toimivad kõik vabade radikaalide hävitajatena, mis võitlevad rakkude degeneratsiooni ja vananemise eest, et naha toon ja sära muutuks ühtlasemaks. Kas sa pole ikka veel mineraalkosmeetika usku?
  • Vilgukivi kasutatakse pigmendina enamikus mineraalkosmeetika jumestuskreemides, kuna see lisab viimistlusele särava läike. See annab nahale pikaajalise loodusliku viimistluse ja on teadaolevalt hüpoallergeenne, kuid kui sul tekib kergelt nahale akne peaks seda pigem vältima.
  • Sertifitseeritud orgaaniline aloe vera on tuntud oma raviomaduste poolest ja aitab päikese käes kahjustatud naha väljanägemise ravimisel ning rahustamisel.
  • “Sertifitseeritud orgaaniline saialill aitab parandada vereringet ja kaitsta nahka. Samuti aitab see rahustada punast, ärritunud nahka ja on absoluutne elupäästja psoriaasi all kannatavatele inimestele,” ütleb Bond.
  • Sertifitseeritud orgaaniline sheavõi, Collistar niisutav kehakreem sisaldab seda, on tuntud oma intensiivsete niisutavate ja toitvate omaduste poolest ning see aitab kuiva, dehüdreeritud nahka siluda.
  • Sertifitseeritud orgaanilise rohelise tee ekstrakt on tuntud antioksüdant ja põletikuvastane aine, aidates rahustada ärritunud nahka.

Alati on hea mõte vähendada potentsiaalselt kahjulike sünteetiliste koostisosade sisaldust meie elus, kuna teame, et nahk imab seda, mida sellele peale kantakse. Nii et järgmine kord, kui sirvite ilutooteid, lugege pikemalt ning mõelge sellele mida need kirjeldused teile räägivad. Lugege kindlasti ka ridade vahelt. Võite vägagi üllatuda, mis varjatud koostisosad nendes toodetes sees on. Ka mineraalkosmeetika koostisosi tuleks kindlasti lugeda!

Koostisosad, mida tuleks vältida

  • Parabeenid: meigitoodetes tavaliselt kasutatavad säilitusained.
  • Talk: odav täiteaine, mis on kuiv, kriidine ja seostatud asbestiga. Seda kasutatakse paljudes tavapärastes mineraalkosmeetika kaubamärkides täiteainena tootmiskulude alandamiseks.
  • Kunstlõhnad: võib põhjustada nahaallergiat ja nahareaktsiooni valgusele (fotoallergia). Tavaliselt kasutatakse pressitud pulbrites ja põhjustab ärritust ning ummistunud poore.
  • Plii: teadaolev neurotoksiin. Plii kokkupuude võib põhjustada ajukahjustusi, vähki, raseduse katkemist ja viljatust. Sageli leidub huulepulkades – ärge mürgitage oma keha! Pliid kasutati umbes 60 aastat tagasi ka bensiinis kuni üks teadlane tõi välja selle meeletult kahjulikud omadused ning seejärel keelati see kogu maailmas ära.
  • Ftalaadid: inimtekkelised ained, mis jäljendavad naissuguhormooni, östrogeeni. Varasemad uuringud on neid sidunud sünnidefektide, neeruprobleemide ja viljatusega. Mikroelemendid imenduvad naha kaudu ja kuna keha ei tea, mida nendega teha, kogunevad need aja jooksul kokku. Tavaliselt leitakse plastikust, kuid sisaldub ka parfüümides ja huuleläigetes.
  • Dimetikoon: inimese loodud toksiline sünteetiline pigment ja silikoonipõhine polümeer. Dimetikoon istub naha pinnal ega lase sellel hingata, põhjustades ärritust.
  • Mangaan: plii ja vase rafineerimise kõrvalsaadus, mis on peaaegu keemiliselt identne mürgise arseeniga. Täiteainena kasutatakse mangaani, kuna see annab pärlmutterilise sära. Võib põhjustada sügelust ja ummistunud poore.
  • Vismutoksükloriid: kasutatakse paljudes mittekvaliteetsetes mineraalkosmeetika kaubamärkides täiteainena, et vähendada tootmiskulusid.
  • Keemilised värvained: seostatud otseselt nahaallergiatega. Uuringutes on leitud rinnavähi seost punase 04 värviga.
  • Mineraalõli: naftast saadud õli, mis lämmatab naha ja ummistab poorid.
  • Karmiin (košenill): valmistatud kuivatatud mardika tiibade keetmisel punase pigmendi eraldamiseks (ei saa kasutamisel vegan tooteks klassifitseerida).

Jaga seda postitust