Immuno eliksiir Chaga & Mustsõstar

5.00 out of 5

14.0025.00 (sis. KM)

Tugevda oma immuunsüsteemi!

Tootekood: - Brand:
Puhasta
Vaata korvi

Kirjeldus

Immuno Eliksiir tugevdab nii täiskasvanute kui laste immuunsüsteemi. Immuno eliksiir on kõrge C-vitamiini sisaldusega väega jook, mis sisaldab tugevaid toimeaineid nagu C-vitamiin, musta pässiku ehk chaga ekstrakt, mustsõstar ja mitmed põhjamaised ravimtaimed. Komponendid, mida Immuno eliksiiris kasutame, on tuntud küll rahvameditsiinist, kuid leidnud teadusuuringutes kinnitust, et need mõjuvad organismi taastavalt, tugevdavalt ja haigusi ennetavalt. Kõik eliksiiri komponendid on suunatud immuunsüsteemi tugevdamisele – see hoiab meid tervena ning kaitseb haiguste eest.

 • Toidulisand
 • C-vitamiiniga immuunsüsteemi tugevdaja
 • Sobib lastele alates 3. eluaastast
 • Põhikomponendid: chaga e. must pässik, mustsõstar, ravimtaimed, mesi

C- vitamiin:

 • toetab immuunsüsteemi normaalset talitlust
 • aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
 • aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele
 • aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest, vähendades väsimust

Chaga ehk must pässik. Ida-Euroopa rahvameditsiinis kasutatakse musta pässikut (Inonotus obliquus) 16. sajandist. Teadusuuringutes on chaga näidanud tugevat bakterite, seente ja põletike vastast toimet. Rahvakeeles kutsutakse teda ekslikult ka kasekäsnaks, mis on hoopis teine seen (Piptoporus betulinus).

chaga

Chaga põletikuvastast toimet seostatakse eelkõige ergosterooli (ergosterol), ergosteroolperoksiidi ja trametenoolhappe sisaldusega (Ma L et al 2013). Samuti on tuvastatud chagas esinevate inotodiooli ja terpenoidide mõju veresuhkru taseme reguleerimisel (Ying YM et al 2014).

Vene rahvameditsiinis on chagat kasutatud mitteopereeritava rinna-, suuõõne-, seedetrakti-, kõrvalkilpnäärme-, nahavähi ja Hodgkini tõve ravis (Pilz D 2004). Kui tervis paranes, ei osatud seda seostada konkreetsete chagas sisalduvate ühenditega. Kaasajal saab neid eraldada ja otsida seost tervistavate mõjudega.

Isoleeritud ainetest on olulisemad triterpeenid, laktoonid, lanosteroolid, inotodioolid, trametenoolhape, oksaalhape, protokatekuikhape , p-hüdrobenkoikhape, tsinnamik, betuliin, betuliinhape, fütosteroolid, beeta-D glükaanid jne (J.Glamoclija et al 2015; Shin Y et al 2000).

Chaga stimuleerib makrofaage ja soodustab kasvajaliste protsesside puhul rakusurma (Staniszewska J et al 2017). Suurt rolli selles omistatakse chagas leiduvatele endopolüsahhariididele (Mizuno T et al 1996). Loomkatsetes on chaga kutsunud esile T-helper lümfotsüütide protsentuaalse tõusu (Leontev M et al 1990) ja intensiivistanud täiendavate T-lümfotsüütide (T-killers) teket (Shashkina M et al 2006). Laboratoorsed katsed ergosteroolperoksiidiga on kinnitanud pärasoolevähi rakkude kasvu pidurdamist (Kang JH et al 2015).

Vähi tekke pärssimist ja mutatsioone tekitavate faktorite mahasurumise võimet seostatakse melaniini sisaldusega mustas pässikus. Melaniin osaleb organismis DNA defektide parandamisel, elektronide aksepteerijana rakkude hingamisahelas ja organismi kaitsjana kiirguse eest (Britton B 1986).

Üheks oluliseks vähivastaseks mehhanismiks peetakse ka polüsahhariidide rolli — need ründavad otse vähirakke — ja endopolüsahhariidide kaudset immuunsüsteemi aktiveerimist (Mizuno T et al 1996).

Mustsõstar- Rahvameditsiinis on teda tuntud eelkõige kui organismi vastupanu tõstjat ja viirushaiguste ennetajat, rauavaeguse leevendajat, kõrge kolesterooli alandajat, soolepõletiku vähendajat, neeru- ja kuseteedepõletike leevendajat. Samuti on seda soovitatud südame rütmihäirete ja kõrgvererõhktõve puhul, hingamisteede- ja kopsupõletiku ning angiini tugiraviks, reuma- ja podagravaevuste korral ja kahjulike ainete väljutamiseks organismist.

Eelkõige on temas vitamiin C-d, 100 grammis marjades on vitamiin C-d kaks korda rohkem kui organismi päevane vajadus ehk 181 mg. Meta-analüüs on näidanud, et vitamiin C manustamine vähendab riski haigestuda hingamisteede haigustesse (kopuspõletik), seda just vanemaealise elanikonna seas. Eriti aktuaalne on see just praegusel, viirusnakkuste ajastul.

mustsõstar

Üheks efektiisemaks haiguste vastaseks toimeaineks peetakse marjades sisalduv ainete gruppi nimega antotsüaniinid (anthocyuanis). Need on keemilised polüfenoolsed ühendid mis omavad kõrget antioksüdatiivset ja põletikuvastast toimet. Samuti seostatakse neid ka vererõhku alandavas efektis. Teaduskirjanduses on ka viiteid, et antotsüaniinid aitavad kaasa sportliku saavutusvõime tõstmisel ja võitluses rasvtõvega (ülekaalulisusega)

Lisainfo

Kogus

250ml, 500ml

1 arvustus tootele Immuno eliksiir Chaga & Mustsõstar

 1. 5 / 5

  Riina Rai

  Super toode! Muudab ilusaks väljast ja seest❤️


Lisa arvustus

Kasutusjuhend

Üks annus 25ml, enne sööki 2 x päevas. Päevaseks tarbimiseks soovitatav kogus täiskasvanutele 50ml, lastele vanuses 3-7 aastat 25ml.
Päevane annus täiskasvanule sisaldab 16 g musta pässikut ja 250% päevasest soovituslikust c-vitamiini kogusest.
Alla 3-aastastele lastele ei ole soovitatav!
Suletult säilib toatemperatuuril. Avatuna hoida külmkapis. Enne avamist loksuta pudelit.
Päevaseks tarbimiseks soovitatud annust mitte ületada! Toidulisandit mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana!
Raseduse, imetamise, ravimite võtmise või tervisehäirete korral konsulteerige enne toote kasutamist arstiga! Mitte kasutada ülitundlikkuse korral koostisosade suhtes. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Koostisosad

Vesi, musta pässiku ekstrakt (Inonotus obliquus), mustsõstar (Ribes nigrum), mesi, männikasvude ekstrakt (Pinus sylvestris), raudrohu õisiku ekstrakt (Achillea millefolium), C-vitamiin

Sulle võib meeldida ka…