Popp

Kaitsemask FFP2 2TK – Eestis testitud

5.00 out of 5

1.99 (sis. KM)

 • Sertifikaat CE1463, kehtiv üle Euroopa Liidu.
 • Mask vastab FFP2/N95 kaitseomadustele.
 • TTJA poolt Eestis turule lubatud.
 • Toodetud Euroopa Liidus, Leedus.
 • Testitud Euroopas katselaborites ning vastab kõikidele EU nõuetele.
 • Vastab EN149:2001 A1:2009 nõuetele.
 • Kaks maski ühes kilepakendis!
Saadavus: Laos

Kirjeldus

Kaitsemask FFP2 – Eestis testitud

Kaitsemask FFP2 (KN95/N95) filtreerib õhus levivaid kahjulikke osakesi. Antud mask pakub kaitset õhus liikuvate osakeste eest. FFP2 mask on üks parimatest viisidest, kuidas kaitsta ennast ja teisi avalikes rahvarohketes kohtades tervist kahjustavate aerosoolsete osakeste eest. Kaitsemask FFP2 on mõeldud teie kaitseks nakkuste, mustuse jms eest rahvarohketes kohtades.

Sobivad ideaalselt, kui kannate prille tänu lisa ninatoele, mis aitab vältida prillide uduseks minekut.

Mida peaks jälgima? Praegusel ajal on maskide hinnad läinud väga kõrgeks ning seda seetõttu, et nõudlus on suur, tooraine on kallinenud (kuna seda ei suudeta toota piisavalt), transporti üle maailma on palju vähem ning ka selle hinnad on suurenenud. Kui KN95/N95/FFP2 kaitsemask on kallim, kui €5 (15. Novembri seisuga) leiate kindlasti kuskilt parema hinnaga. FFP3/P3/N99 ühe maski hind võib olla kuni €10! Mitte kõik maskid, mida reklaamitakse ja müüakse ei pruugi vastata väidetud kvaliteedile – eelistage juba pikemalt tegutsenud, tuntumaid ning usaldusväärsemaid kaupmehi. Kui tellitud kaitsemask käes ning hakkate kasutama siis kindlasti vaadake, et maski ääred oleks näoga võimalikult palju kontaktis.

Lugege kindlasti meie ülevaadet sellest, kuidaskaitsemaskid kodus ära testida. Kõige efektiivsemaks kaitseks tellige meie e-poest FFP3 kaitsemaskid

Allolev sisu on kirjutatud lisainformatsioonina ning on mõeldud tarbijate teadlikkuse tõstmiseks isikukaitsevahendite soetamisel.

Kaitsemask FFP2/P3 – kas on parem, kui KN95/N95/N100?

On oluline ära märkida, et need standardid määravad ära minimaalse osakeste protsendi, mida kaitsemask filtreerima peab. Näiteks, kui maskil on FFP2 markeering filtreerib tavähemalt  95%. Reaalsuses on see tegelikult kuskil 94% ja 99% vahel.

Kaitsemask eraldi klapiga vs ilma

Klapiga maskidega on lihtsam välja hingata. Tänu sellele on neid veidi mugavam kanda ning võivad vähendada niiskuse tekkimist maskis. See on pigem kõige kasulikum kõrgema markeeringuga maskidel (N100/FFP3), mis vajavad rohkem survet, et õhk välja läheks (nad on paksemad ja rohkemate kanga kihtidega).

Üks oluline märkus siia juurde – klapiga respiraator maskid ei pruugi olla õige variant, kui te ise olete haige ning soovite vähendada teiste nakatamise riski. Kui kandja on haige siis klapiga maski puhul köhides või aevastades saavad haiguse osakesed maskist välja. Seda seetõttu, et kui klapiga kaitsemaskiga välja hingata siis see avaneb ning laseb kõik õhu välja.

kaitsemask ventiiliga vs ilma

Respiraatorite standard Filtreerimis võimekus (x% osakestest)
FFP1 & P1 vähemalt 80%
FFP2 & P2 vähemalt 95%
KN95 & N95 vähemalt 95%
N99 & FFP3 vähemalt 99%
P3 vähemalt 99.95%
N100 vähemalt 99.97%

Kas maskid suudavad filtreerida COVID-19 (koroonaviirus)?

Lühidalt öeldes jah, kuid ainult kaitsemask mille markeering on vähemalt KN95/FFP/N95 või parem, kuna nad on kõige efektiivsemad kuni 0.3 mikroni suuruste osakeste vastu. COVID-19 osakeste suurus on umbes 0.1 mikronit. See info põhineb hetkel vaid esialgsetel uuringutel!

New England Journal of Medicine”  hiljutine uuring näitab, et COVID-19 koroonaviirus osakeste suurus on 0.06 kuni 0.14 mikronit. Antud uuringus viidatakse COVID-19 haigusele, kui 2019-nCoV, mis oli selle vana nimetus. Viiruse praegune nimetus on SARS-CoV-2 ning haigus, mis tekib inimeste kehas kannab nime COVID-19.

Põhjus miks enamik respiraator kaitsemaske keskenduvad 0.3 mikroni suurusele on seetõttu, et see on kõige läbitungivam osakeste suurus (MPPS). Osakesed, mis on väiksemad, kui 0.3 mikronit näitavad niinimetatud “brownian liikumist”  tänu millele on neid lihtsam filtreerida. See liikumine viitab fenomenile, kus osakese mass on piisavalt väike, et ta ei liigu enam takistamatult läbi õhu. See tähendab, et need osakesed põrkuvad õhus olevate molekulidega (lämmastik, hapnik jne) tänu millele nad liiguvad ebapärase mustriga.

Kaitsemask ning olulised punktid

On olemas mõned riskid ning ka olulised punktida, mida jälgida kaitsemaskide puhul.

 1. Halvasti sobitatud või valesti kandmine – kaitsemask ei saa teid täielikult kaitsta, kui see ei sobi teie näokujuga või on halvasti asetatud. Kaitsemask peaks olema näoga maksimaalses kontaktis.
 2. Kaitsemaski välise ala katsumine – mask püüab välise osaga ohtlikke osakesi ning seda katsudes kanduvad need teie kätele. Sealt edasi muudele pindadele kust te võite hiljem näiteks viiruse omakorda üles korjata.
 3. Te võtate tänu kaitsemaskile mittevajalikke riske – see, et te kannate maski ei tähenda 100% kaitset, kõige parem on hoida sotsiaalset distantsi.

Kas kirurgiline kaitsemask filtreerib koroonaviirust?

Ajal, kui KN95/N95/N100 respiraator või FFP2/FFP3 respiraator on kuldne standard enda kaitseks, kas kirurgilised maskid kaitsevad? Lihtsustatult öeldes on kirurgiline kaitsemask mõeldud eelkõige patsiendi kaitseks protseduuride ajal. Seda kannavad arstid, õed, kirurgid jne selleks, et nende enda hingeõhust ei leviks patsiendile mingeid baktereid. Ehk siis – nad kaitsevad eelkõige teisi, mitte kandjat.

Üks viga nende maskidega on see, et nad ei ole näoga nii tihedas kontaktis, kui teised mainitud kaitsemaskid.

Mille vastu kaitsemask peamiselt kaitseb?

Peamine põhjus maski kandmiseks on ennast ja teisi kaitsta piiskade eest, mis tekivad näiteks siis, kui inimene köhib või aevastab ning ka paljude muude õhus levivate osakeste eest kaitseks. Mask toimib, kui kaitsekiht, mis ei lase neid piiskasid meie hingamisteedesse. Piisad on üsna suured ning gravitatsioon tõmbab nad maa poole. Enamjaolt ei jää nad õhku hõljuma ega ei jõua ka väga kaugele. Köhimine võib väljutada kuni 3000 piiska ning nad võivad liikuda lausa kuni 70km/h!

Aerosoolitud viiruse osakesed võivad jääda õhku hõljuma pikemaks ajaks. Näiteks, kui keegi aevastab tekib kaks probleemi. Esimesena eralduvad piisad, mis liiguvad väikse vahemaa ning seejärel aerosoolitud viiruse osakesed, mis jäävad õhku hõljuma kauemaks. Hetkel veel arutletakse selle üle, kui kaua suudab COVID-19 aerosoolitud vormis eksisteerida ning kui suur selle risk on võrreldes teiste vormidega.

Teadlased “Riiklikus allergia ja nakkushaiguste instituudis” avaldasid uuringu selle kohta, mis võib juhtuda kontrollitud keskkonnas nagu labor. Nad kasutasid nebulisaatorid, mis muudab piisad aerosooliks ning testisid, kui kaua viirus elab õhus aerosoolina. Samuti testisid nad ka, kui kaua viirus elab erinevatel pindadel. Tulemused näitasid, et viirus elab aerosoolina õhus vähemalt 3 tundi, plastiku ning metalli peal kuni 72 tundi, papi peal kuni 24 tundi ning vase peal kuni 4 tundi.

Dr. John Campbell on selle uuringu kohta teinud Youtube video.

Lisaks eelnevale, kuna kaitsemask katab enamiku meie näost teeb see väga raskeks nakkuste edasikandumise, kui me saame kuskilt osakesed käte külge, sest me ei saa seda edasi kanda oma ninale ja suule. See on selline kaudne kasutegur. Kindlasti peske kohe oma käed, kui olete maski eest ära võtnud.

Kasutusjuhend:

Peske või desinfintseerige alati käed enne maski ette panemist!

Aseta mask näole ja sangakesed kõrvade taha. Jälgi, et lõug oleks maski sees ja metalne osa jääks ninale. Pingulda metallset riba tugevalt vastu nina. Kui asetate maski lapsele võib mask jääda näost eemale. Võib kasutada kirurgilist kleeplinti, et see oleks näo vastas. 

Meestele: maskikandja peab olema raseeritud, sest vastasel juhul ei teki maski serva tihedat kontakti nahaga ja mask kui kaitsevahend muutub ebaefektiivseks.

Kui mask on paigas toimi järgmiselt. Hinga kiirelt ja sügavalt sisse. Kui mask on paigaldatud õigesti, peaksid tundma alarõhu teket maski seespool. Kui tunned, et õhk siseneb maski servade alt, säti parajamaks paelte pikkust.

Vahetage maski kui see saab märjaks või mustaks. Ei ole vastupidav õliga kokkupuutes. Kui teil tekivad raskused hingamisega, eemaldage mask.

3 arvustust tootele Kaitsemask FFP2 2TK – Eestis testitud

 1. 5 / 5

  saaremaa

  tellisin Saaremaale. maskid on head, aga omniva suutis paki ära kaotada nädalaks. tellige parem Smartpostiga.

 2. 5 / 5

  Soovitan

  Aitäh! Pakk kiirelt kohal, maskid korralikud!

 3. 5 / 5

  marko

  sain eelmise laadungiga tellitud 10 tki. täiesti korralikud on. poes või mujal käimiseks väga head. paremad, kui need sinised.


Lisa arvustus

Sulle võib meeldida ka…