Koroonaviiruse kiirtest – Saligen COVID-19

19.90 (sis. KM)

Koroonaviiruse kiirtest Saligen – antigeeni test COVID-19 tuvastamiseks.

  • Mugav kasutada, vajab ainult süljeproovi
  • Toodetud Euroopa Liidus
  • 97.8% täpsus
  • Kiirtest võtab vaid 10 minutit
  • Ideaalne koroonatest, et saavutada kiirelt meelerahu
Saadavus: Laos Tootekood: SALIGEN1

Kirjeldus

Koroonaviiruse kiirtest professionaalseks kasutamiseks

Koroonaviiruse kiirtest professionaalseks kasutamiseks, ehk COVID-19 antigeeni test, toimib mugavalt vaid süljeprooviga, tulemus on käes 10 minutiga. Kiirtest põhineb antigeenidel.

Kuidas kasutada?

  • Edukaks testi tulemuseks peab isik koguma suhu sülge 30 sekundi vältel – umbes 0.5ml
  • Asetage süljeproov kaasas olevasse anumasse
  • Segage anumas olev proov läbi
  • 10 minuti pärast näete tulemust kiirtesti kaardil

Saligen koroonaviiruse kiirtesti täispika kasutusjuhendi leiate SIIT. Positiivse tulemuse korral teavitage kindlasti enda perearsti või võtke ühendust nõuandeliiniga 1220.

Mis on Saligen koroonaviiruse kiirtest?

Koroonaviiruse kiirtest ehk COVID-19 “rapid test” on erinevates riikides valitsuse tasandil juba aktsepteeritud alates 2020 aasta Mai kuust.

Tegemist on diagnostilise tervisevahendiga, mis on mitteinvasiivne, mugav kasutada ning mis põhineb SARS-CoV-2 (COVID-19) antigeenide tuvastamise põhimõttel inimese süljest isikutel, keda kahtlustatakse koroonaviirusesse nakatumises.

koroona kiirtest õpetus

Saligen sisaldab testimiskaardil ka elementi, mis näitab, kas süljeproovi kogus oli piisav. Kui mitte näitab seda testikaart ning isik peab proovima uuesti suurema sülje kogusega. See tagab testi asjakohasuse ning tagab testimise kõrge efektiivsuse ja edukuse. Altpoolt leiate tabeli, kus on ära näidatud, mida tähendavad erinevad joonte kombinatsioonid koroona kiirtesti kaardil!

 

Koroona negatiivne SARS-CoV-2 antigeenid puuduvad. Tähise “C” juurde tekib joon. 11
Koroona positiivne SARS-CoV-2 antigeenid on proovis tuvastatud. Tähise “C” ja “T” juurde tekivad jooned. 22
Testitulemus ebatäpne See tulemus tähendab, et testi jaoks polnud anumas piisavalt sülge. Soovitatava on kiirtesti korrata. Tähise “T” juurde tekib joon või ei teki ühtegi joont. 33

Mis on antigeeni koroonaviiruse kiirtest?

Kui teil või teie lapsel on kunagi tehtud mõne haiguse tarbeks süljega kiirtest, on teil antigeeni testiga juba kogemused olemas. Kui muud COVID-19 diagnostilised testid, mida nimetatakse PCR-testideks, otsivad viiruse geneetilist materjali, siis antigeeni kiirtest otsib viiruse pinnal olevaid molekule. PCR-testid vajavad kallist ja spetsiaalset varustust ning tulemuste saamiseks võib kuluda tunde või päevi. Seevastu antigeeni teste saab läbi viia keskmiselt umbes 10 minutiga.

Hiljuti ka TV3Laser” telesaates läbi võetud koroonaviiruse kiirtestid, mis põhinevad antigeenil on USA-s ning paljudes teistes riikides juba ammu kasutusel. Ka Tallinnas saab seda teha näiteks lennujaamas. Arvestades koroonaviiruse kiirtesti kiirust ja suhteliselt madalaid kulusid, on see väga hea viis, kuidas inimesi saaks kiiresti ja hõlpsalt testida kui on vaja suurendada turvalisust koolis, töökohas või näiteks reisimisel.

Mis on antigeen?

Antigeenid on molekulid, mis panevad immuunsüsteemi viirusele reageerima. Iga antigeen on erinev ning selle tulemusel tekivad spetsiifilised reaktsioonid igale haigusele.

Nakatudes viirusega nagu koroonaviirus, toodab keha antikehi, mis seonduvad spetsiifiliste antigeenidega, et aidata viirust kõrvaldada. Seda seondumist on nüüdseks rakendatud antigeenipõhiste diagnostiliste testide väljatöötamiseks nagu seda on Saligen koroonaviiruse kiirtest.

Antikehade teste ei kasutata tavaliselt praeguse koroonaviiruse diagnoosimiseks, kuna organismil kulub antikehade tootmiseks aega. Antikehade testid on kasulikud haiguse leviku jälgimiseks, et tuvastada, kus on viirust kõige rohkem läbi põetud ja vaktsineerimisel esmatähtsate isikute väljaselgitamiseks.

Antigeeni kiirtest näitab, kas inimene on parasjagu nakatunud koroonaviirusega või mitte. Kui nakkus on kadunud, kaob antigeen.

Erinevalt testidest nagu PCR, mis tuvastavad geneetilise materjali olemasolu, tuvastavad antigeeni kiirtestid valgud, näiteks viiruse pinnalt. PCR on senimaani kõige suurema täpsusega test, kuid nüüdseks on antigeeni testid oma täpsusega jõudnud protsendi või kahe kaugusele PCR testidest.

Koroonaviiruse antigeeni kiirtest on väga hea, kuna see annab testi tulemused väga kiiresti, on odavam kui PCR test ja võib osutuda sobivamaks testimis punktides kasutamiseks.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “Koroonaviiruse kiirtest – Saligen COVID-19”