Popp

Respiraator FFP2 10TK – Eestis testitud

8.99 (sis. KM)

 • Sertifikaat CE1463, kehtiv üle Euroopa Liidu.
 • Mask vastab FFP2/N95 kaitseomadustele.
 • TTJA poolt Eestis turule lubatud.
 • Toodetud Euroopa Liidus, Leedus.
 • Testitud Euroopas katselaborites ning vastab kõikidele EU nõuetele.
 • Vastab EN149:2001 A1:2009 nõuetele.
Saadavus: Laos

Kirjeldus

Respiraator FFP2 – kaitse end nakkuste vastu

Respiraator FFP2 – Filtreerib vähemalt 95% õhus levivatest osakestest – 10 tükki. Kasutada kuni 8 tundi või märgumiseni – USA Terviseamet on soovitanud piisava varu puudumisel taolisi maske kasutada pikemalt ja korduvalt juhul, kui respiraator pole silmnähtavalt must, rebenenud või läbi vettinud! Kirjutame sellest allpool lähemalt.

Lugege kindlasti meie ülevaadet sellest, kuidas kaitsemaskid kodus ära testida. Kõige efektiivsemaks kaitseks tellige meie e-poest FFP3 kaitsemaskid

Respiraator – miks on seda vaja kanda?

Koroonaviirus COVID-19 levib inimeselt inimesele, tavaliselt siis, kui sa puutud kokku teise inimese piiskadega, mis tekivad aevastusest või köhimisest. Seda peetakse praegu peamiseks nakatamis meetodiks, ka nakatunud inimesega käte surumine võib viirust edasi kanda. Kui teie käed puudutavad midagi, mida on puudutanud ka nakatunud inimene ning seejärel katsute oma suud, nina või silmi, võite niiviisi endale viiruse külge saada. Respiraator ei kaitse oma silmade katsumise eest, kuid nina ja suu on kaitstud. Kui respiraator on ees siis on ka endal rohkem meeles, et nägu ei tohi katsuda. Viirus levib väga lihtsalt seega muretsege enda ja teiste kaitseks kindlasti respiraator. Isegi, kui te puutute kokku nakatunud inimesega filtreerib respiraator välja enamiku viiruse osakestest ning nakatumise risk on kümnetes kordades väiksem.

Mis on KN95/FFP2?

KN95/FFP2 mask on tegelikult respiraator, hingamisteede kaitsevahend, mis on disainitud näoga tihedamalt kontaktis olema, kui tavaline kirurgiline mask ning filtreerib õhus levivaid osakesi väga efektiivselt. “95” selles märgises tähistab, et respiraator blokeerib 95% õhus levivatest kahjulikest osakestest. Kui võtta maskid efektiivsuse järjekorda siis oleks respiraator > kirurgiline mask > tavaline meditsiiniline mask > puuvilla maskid.

Kui kaua võib FFP2 respiraator ees olla?

Tänapäeval pole enam konkreetset juhist, kuna toodete nappus on väga suur. Ka WHO pole välja andnud uusi juhiseid – vanade kohaselt on öeldud, et peaks vahetama iga 8 tunni tagant, kuna maskid olid vabalt kättesaadavad. Mõned uuringud on näidanud, et FFP2 respiraator säilitab 95% filtreerimis võime kaks päeva ning pärast seda hakkab langema olenevalt keskkonnamõjudest. USA Terviseamet on andnud välja soovituse, et juhul, kui teil puudub suurem maskide või respiraatorite varu siis võib neid uuesti kasutada juhul, kui respiraator ei ole nähtavalt must, kahjustunud (katki) või läbi vettinud.

FFP2 respiraator vs kirurgiline mask

 • FFP2 vähendab kokkupuudet väikeste osakestega
 • Filtreerib välja 95% õhus levivatest osakestest
 • Tihedalt näoga kontaktis

respiraator kn95

 

 • Kirurgiline mask on vedeliku kindel, kaitseb kandjat suurte osakeste vastu
 • Ei kaitse väikeste õhus levivate osakeste vastu
 • Lõdvalt kinnituv – äärtest pääseb õhk läbi

kirurgiline kaitsemask

Vahetage kaitsevahend välja mõistliku aja jooksul, kui:

 • hingamistakistus muutub tuntavalt liiga raskeks
 • respiraator on nähtavalt kahjustada saanud
 • maski kinnitused muutuvad liiga lõdvaks
 • mask on saanud nähtavalt mustaks või keegi on teile otseselt peale köhinud või aevastanud
 • olete maski kandnud haiglas või muus kõrge nakkusohuga asutuses

Kasutusjuhend:

Peske või desinfintseerige alati käed enne maski ette panemist!

Aseta mask näole ja sangakesed kõrvade taha. Jälgi, et lõug oleks maski sees ja metalne osa jääks ninale. Pingulda metallset riba tugevalt vastu nina. Kui asetate maski lapsele võib mask jääda näost eemale. Võib kasutada kirurgilist kleeplinti, et see oleks näo vastas. 

Meestele: maskikandja peab olema raseeritud, sest vastasel juhul ei teki maski serva tihedat kontakti nahaga ja mask kui kaitsevahend muutub ebaefektiivseks.

Kui mask on paigas toimi järgmiselt. Hinga kiirelt ja sügavalt sisse. Kui mask on paigaldatud õigesti, peaksid tundma alarõhu teket maski seespool. Kui tunned, et õhk siseneb maski servade alt, säti parajamaks paelte pikkust.

Vahetage maski kui see saab märjaks või mustaks. Ei ole vastupidav õliga kokkupuutes. Kui teil tekivad raskused hingamisega, eemaldage mask.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “Respiraator FFP2 10TK – Eestis testitud”

Sulle võib meeldida ka…