Talvine kehahooldus sinu kodus

Talvine kehahooldus sinu kodus

Ajal, mil ilusalongi või spaasse minek on raskendatud, on võimalik oma kodu muuta tõeliseks ilu-oaasiks. Selleks pole vaja muud kui koduspaa täita hooajale sobilike ja meeldivate toodetega ning kehahooldus võib alata.

Millised tooted võiksid aga kodusesse ilu-spaasse kuuluda, et sinu nahk ka hiljem tänuväärselt noogutaks? Milliseid iluprotseduure ihkab meie nahk talvel? Vaatame üle!

Talvekuud on meie kõige suuremale organile, nahale, kõige raskemad, sest ka kõige tugevam nahk võib temperatuurikõikumistest muutuda kapriisseks. Selleks, et nahk ja kiharad külma käest päästa, on vaja neile pakkuda järjepidevat ja mitmekülgset hoolitsust. Kuidas peaks oma naha eest hoolitsemata jahedatel talvekuudel?

A ja O……ehk kehahooldus ja puhastamine

Esmatähtis märksõna ilusa naha saavutamisel on puhastamine, mis on nahahoolduse A ja O. Temperatuuride langedes tuleks kosmeetikatoodetel duššinurgaski teha omad korrektuurid.

Kui oled siiani eelistanud tavalisi pesuvahendeid, siis talveperioodil tasub nahale „appi” võtta niisutavad ja õli baasil puhastustooted, mis niisutavad nahka, imenduvad hästi ja teevad pool tööd kreemi eest juba ära.

Lisaks tasuks vaadata üle, millise veetemperatuuriga end pesed. Kuum ja pikk dušš jahedal talveperioodil on tõeliselt mõnus, kuid nahale mõjub see tegelikult hoopis vastupidiselt – kurnavalt, sest kuum vesi kuivatab nahka. Ka igapäevaselt käsi pestes tuleks vee temperatuur reguleerida pigem soojaks kui kuumaks. Praegune sage pesemine ning desinfitseerimine kuivatavad käte nahka niigi.

Kohustuslik keha koorimine

Tihti unustame talvel keha koorimise sootuks ära, sest pigem seostub see suve ja sooviga ühtlast päevitust saada. Tegelikult on koorimine oluline protseduur, mille võiks lisada oma regulaarsete ilurituaalide hulka, sest koorimine ergutab uute naharakkude tekkimist ning aitab kaasa ka sellele, et kehahooldustooted imenduksid premini ja täidaksid oma rolli.

Talveperioodil aitab koorimine lahti saada kuivusest tingitud ketendavast nahast, mis on üheks olulisemaks tingimuseks kui soovime saada säravat ja siidist nahka. Seetõttu on vaja surnud rakkudest vabaneda olenemata kalendrikuust.

Kuna nahk on tundlik, siis ei tohiks kehakoorijat kasutada rohkem kui üks või kaks korda nädalas. Kõige nahasõbralikum võimalusi koorijaid kasutada, on need peale kanda vannis või duši all, et nahk oleks eelnevalt niisutatud ega tekiks ärritusi.

Kanna koorija ühtlaselt kehale, masseeri see ringjate liigutustega nahale laiali ning loputa maha.

  • ,

    Collistar Talasso pinguldav kehakoorija kirsiga, 700g

    5.00 out of 5
    34.90 (sis. KM)

Hoolikas kreemitamine ja õlitamine

Naha niisutamine on esimene protseduur, mille järele nahk talveperioodil lausa kisendab, sest kuiv nahk ilma korraliku niisutuseta särada ei suuda. Parim aeg kreemitamiseks on peale dušši all käimist, kui maha on pestud surnud naharakud ja nahk on valmis kõiki kreemides sisalduvaid vitamiine ja õlisid endasse imama.

Talveperioodil võiksid samuti kehakreemid olla tihedama koostisega ja rasvasemad kui tavaliselt. Kehavõided ja õlid on nüüd kindlasti omal kohal. Dermatoloogide sõnul peaks kreemitama ja õlitama nahka kolme minuti jooksul peale duši alt tulekut, sest selle aja jooksul on nahk veel niiske ning see loob parima võimaluse intensiivsemaks niisutuseks.

Kas teadsid, et oluline on ka viis, kuidas kreemi nahale kannad? Kreemitamist alusta jalgadest ja liigu suunaga üles, südame suunas. Tea ka seda, et kui kannad kreemi nahale, tee liigutusi ühes suunas. Edasi-tagasi hõõrumine võib ummistada karvanääpse, mis omakorda tekitab vistrikke.

keha kreem
Kehahooldus tipptase sinu kodus – kehamähised

Nüüd jõuame võimaluseni, mida siiani käisime ilusalongides või spaades nautimas – nimelt saab nüüd ka kodu- spaas nautida mõnusaid kehamähiseid.

Mis need kehamähised siis täpsemalt on? Mähiste tegemine on üks ohutumaid kehavormi korrigeerimise ja kehakaalu langetamise võimalusi, mis samaaegselt mõjub rahustavalt, ühtlasi niisutab nahka ja korrigeerib kehavormi ning iluvigu.

Mähiste valik on lai – nimelt leidub detox mähiseid, mis on mõeldud keha puhastamiseks ning mürkide väljaviimiseks või salendavad ja tselluliiti vähendavaid kehamähised, millesse tasuks panustada enne tähtsaid sündmusi.

Kuidas kehamähist kasutada? Enne kehamähise tegemist tuleks nahk puhastada ja koorida, seejärel tuleks mähis kinnitada kilega, et see oleks kehaga tugevasti kontaktis. Seejärel peaksid selga panema ka midagi sooja, et toime võimalikult tõhus oleks (mäletad ju, et ka spaas, kaetakse sind sooja tekiga!).

Lisaks soovitakse peale mähise tegemist võimalikult palju vedelikke tarbida, et organism kiiremini mürkidest vabastada.

Toeta nahka ka seestpoolt!

Oled ilmselt sinagi kuulnud ütlust, et ilu algab seestpoolt. Seepärast on lisaks eelnimetatud kehaprotseduurile oluline toetada ka oma tervist. Talvisel ajal vajab vitamiinide toetust kogu meie immuunsüsteem ja sealjuures ka meie suurim organ- nahk.

  • A-vitamiin on tuntud antioksüdant, mis hoiab naha ilusa ja terve: muudab selle elastsemaks ja pehmeks, parandab struktuuri ja välimust, aitab võidelda kortsude ja põletikega.
  • D-vitamiin ehk päikesevitamiin aitab kiirendada ainevahetusprotsesse, suurendab naha epidermise vastupanuvõimet, normaliseerib naha veesisaldust ja juhib valkude sünteesi.
  • E-vitamiin on antioksüdant, mis mängib tähtsat rolli naha nooruse säilitamisel. See tugevdab, silub ja toidab nahka, tugevdab epidermise kaitsekihti ning neutraliseerib vabade radikaalide kahjulikku toimet.

Kõige mugavam ja lihtsam viis oleks muidugi valida multi- või kompleks preparaadid, mis sisaldavad kõiki eelnimetatud vitamiine.

Probiootikumid on seedetraktis leiduvad kasulikud bakterid, kellel on elutähtis roll seedetegevuses ja immuunsüsteemi töös, mis praegusel külmal ja viiruste rohkel hooajal on meile eriti hädavajalikud.

Probiootikumid toodavad meie organismis looduslikke antibiootikume ehk bakteriotsiine ning aitavad nii tugevdada meie vastupanuvõimet haigustele ja viirustele. Kuid mitte ainult. Nimelt on tealased on avastanud, et igapäevane probiootikumide manustamine võib mõjuda äärmiselt kasulikult ka sinu nahale. Uuringud on näidanud, et pärast 12-nädalast regulaarset probioootikumide manustamist vähenes uuringus osalejatel kortsude sügavus ning naha sära ja elastsus suurenesid märgatavalt.

  • Dr.OHHIRA® Standard 3-aastane retsept 12 sordi elusbakteritega

    5.00 out of 5
    31.2754.79 (sis. KM)
  • Dr.OHHIRA® DELUXE Probiootikumid 30 kapslit 5-AASTANE

    5.00 out of 5
    38.12 (sis. KM)
  • C vitamiin + D vitamiin immuunsuse tugevdaja

    5.00 out of 5
    16.99 (sis. KM)
  • Ultra+ auhinnatud Swedish Nutra multivitamiin

    5.00 out of 5
    21.55 (sis. KM)

keha vitamiinid

Kuidas veel nahka turgutada?

Talvisel ajal, nagu igal muul ajal, on äärmiselt oluline mitmekülgne toitumine, et sinu organism saaks kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid. Sama tähtis on vee joomine. Nahk muutub kuivaks, kui me ei tarbi piisavalt vett või toitume halvasti. Seepärast katsu jälgida, et jooksid päeva jooksul vähemalt kaheksa klaasi puhast vett.

Stress ning ebakvaliteetne ja lühike uni on samuti olulised tegurid, mis muudavad naha tuhmiks ja kuivaks. Lisaks eelnimetatule tuleks üle vaadata ka oma söögilaud (sest vitamiinid ei asenda päriselt tervislikku toitumist).

Palju tuleks süüa kala, näiteks lõhe, mis sisaldab ohtralt omega 3 rasvhappeid. Teisisõnu on omega 3 rasvhapped organismile kasulikud rasvad, mille peamine ülesanne on aidata veresoonkonnal ja ajul paremini funktsioneerida. Piisava omega 3 doosi saamiseks tasuks lisaks kalale lülitada oma menüüsse ka munad, Kreeka pähklid ning võtta lisaks ka linaseemne- ja kalamaksaõli.

Jaga seda postitust