Kui te soovite soetada endale FFP2, FFP3 või Kirurgilisi kaitsemaske palun võtke meiega otse ühendust, kas läbi all paremal oleva Messengeri nupu, emaili info@ismile.ee või telefoninumbri +372 56822602 kaudu!

Filter
  • ,

    Desinfitseerimis vahend kõikidele pindadele 500ml

    5.00 out of 5
    12.14 (sis. KM)
  • ,

    Desinfitseerimisvahend kätele, mis niisutab ka nahka 75ml

    0 out of 5
    9.08 (sis. KM)
  • Kaitsemask-visiir Honeywell

    0 out of 5
    9.08 (sis. KM)

Kaitsemaskid ja nende kasutamine

Kaitsemaskid on mõeldud teie ning teiste kaitseks viirusosakeste, bakterite ja haiguste eest. Kui COVID-19 levib teie kogukonnas, hoidke end turvaliselt, järgides mõningaid lihtsaid ettevaatusabinõusid - näiteks füüsiline distantseerumine, kaitsemaski kandmine, ruumide hea ventileerimine, rahvahulga vältimine, käte puhastamine ja kui köhite või aevastate siis katke suu painutatud küünarnukiga või kasutage salvrätti. Uurige ning järgige kindlasti kohalikke nõuandeid, kus te elate ja töötate. Tehke kõike eelnevat!

Muutke maski kandmine tavaliseks osaks oma elust, kui olete teiste inimeste lähedal! Nii motiveerite ka teisi seda tegema. Kaitsemaskid on mõeldud kasutamiseks tervikliku strateegia osana, mis pärsib haiguste levimist ja päästab elusid; kaitsemaski kasutamine üksi ei ole piisav, et tagada piisav kaitse COVID-19 vastu

Kaitsemaskid ning nende kandmise põhitõed

  • Puhastage oma käed enne maski peale panemist, samuti enne ja pärast selle eemaldamist.
  • Veenduge, et see kataks nii teie nina, suu kui ka lõua.

Siin on mõned nipid selle kohta, millist tüüpi kaitsemaskid on mõistlikud kandmiseks sõltuvalt sellest, kui palju viirus ringleb teie elukohas, kus te käite ja kes te olete.

  • Kui kaitsemaskidest on teie elukohas/riigis suur puudus siis andke endast parim, et efektiivsemad tooted jääksid alati eesliinil töötajatele ning riskigrupis inimestele - näiteks meditsiinitöötajad ning vanurid.
  • Kandke alati riidest maski, kui te ei saa füüsiliselt distantseeruda - näiteks rahvarohketes ja halvasti ventileeritud siseruumides.
  • Kandke meditsiinilist / kirurgilist maski, kui:
  • teie vanus on üle 60,
  • teil on krooniline haigus,
  • te tunnete ennast halvasti.
  • hoolitsete haige pereliikme eest.
  • Vaadake artikli lõpus olevaid videoid selle kohta, kuidas kaitsemaskid peale panna ning mis on maskide erinevused

Tervishoiutöötajate jaoks on meditsiiniline mask hädavajaliku, tõenäolise või kinnitatud COVID-19 patsientidega suhtlemisel ülimalt vajalik isikukaitsevahend. Kaitsemaske (näiteks FFP2, FFP3, N95, N99) peaks kasutama eelistatult, kuna tihtipeale need on efektiivsemad, kui kirurgilised kaitsemaskid. Eriti oluline on see rahvarohketes kohtades.

Kas kaitsemaskid takistavad koroonaviiruse levikut?

Jah, kaitsemaskid aitavad vältida COVID-19 põhjustava koroonaviiruse levikut. Kui olete nakatunud koroonaviirusega ja te ei tea seda, on mask väga hea ennetav viis, et hoida teie hingamisteedest väljuvad osakesed teisi nakatamast. Näomask on tõhus ka selleks, et vältida mikroobide sattumist teie ninasse ja suhu, mis pärinevad teise inimese hingamisteedest.

Mõnedel inimestel, kellel on COVID-19, esinevad ainult kerged sümptomid või pole neid üldse ja nad levitavad koroonaviirust teistele, enne kui nad sellest aru saavad. Inimesed võivad arvata, et neil on allergia, nohu või gripp. (COVID-19, allergia ja tavalise hooajalise gripi vahel on ilma testita esialgu raske vahet teha.) See levib õhku paisatavate tilkade ja osakeste kaudu rääkimise, laulmise, köhimise või aevastamise teel - seetõttu on kaitsemaskid nüüd vajalikud või soovitatav enamikus avalikes siseruumides.

Maski kandmine on eriti oluline, et kaitsta teid ümbritsevaid inimesi, kellel on COVID-19 raskete tagajärgede riskitegurid. Nende hulka kuuluvad üle 60-aastased ja südamehaiguste, diabeedi, rasvumise, kroonilise kopsuhaiguse, immuunsusprobleemide või vähiga inimesed.

Kui tõhusad on sallid jms koroonaviiruse leviku peatamisel? Kas klappidega kaitsemaskid on head?

Ükski neist kolmest näokattetüübist ei tööta nii hästi kui korralik mask. Heal maskil on topeltkiht pestavat, hingavat kangast, mis aitab hoida kandjat potentsiaalselt nakatunud piiskade eest. Näo ümber seotud sall ei toimi nii hästi kui mask, sest see on alt lahti ja pole õigest materjalist. Ketser (õhuke, veniv kootud kangas, mida saab kaelas kanda ja nina ja suu katmiseks üles tõmmata) on tavaliselt liiga õhuke, et piisavat kaitset pakkuda.

Klappidega kaitsemaskid kaitsevad eelkõige teid, sest välja hingates avaneb klapp ning potentsiaalselt nakatunud viirusosakesed (kui te ise olete kandja või haige) pääsevad välja.

Haiglates, meditsiiniasutustes, kiirabis jne ei kanta kunagi klappidega maske, sest need on patsientidele ohtlikud juhul, kui meditsiinitöötaja on millessegi nakatunud.

https://youtu.be/ciUniZGD4tY
https://youtu.be/adB8RW4I3o4