Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Aeg nautida päikest – kuidas teha seda ohutult?

Suve tulekuga kaasneb üha rohkem aega õues- piknikutel, puhkusel mere ääres, aiatöid tehes ning seda suures osas päikese käes. Mõõdukas päike on Sulle väga hea, varustades D-vitamiini ja energiaga pärast pimedaid talvekuid. Et aga nahka liigse päikesega pöördumatult mitte kahjustada, on mõistlik järgida dermatoloogide nõuandeid ning kasutada selleks spetsiaalseid tooteid. Sellega hoiad ära päikesepõletuse, naha enneaegse vananemise ning võimaliku nahavähi. Päikese suhtes on tihtipeale tundlikumad punaste juuste, heledama naha, heledate juuste ja tedretähnidega inimesed.

Nahakahjustused kehale tekivad nähtamatust ultraviolet (UV) radiatsioonist, mis jaguneb omakorda UVA ja UVB kiirteks. UVB kiired on need, mis põhjustavad päikesepõletust, kuid ka UVA kiired on kahjulikud, minnes nahas sügavamale. Oleme kokku pannud nipid, mille järgimine tuleb Sulle igati kasuks, et võtta päikesest maksimaalne end samal ajal efektiivselt kaitstes.

 

 

Nipid päikese ohutuks nautimiseks:

 

  • Vähenda päikese käes viibitud aega

UVB spekter on kõige intensiivsem kella 11-15 vahepeal, sellel ajal oleks mõistlik päikese käes olevat aega vähendada- seda ka pilvisel päeval. Ilma päikesekaitse kreemita ei ole soovitatav viibida päikese käes rohkem, kui 30 minutit.

  • Kaitse end päikese eest õhukeste riietega

Õhukesed ja pikad riided kaitsevad Sind efektiivselt ilma, et kuumuses liigselt palav hakkaks. Näo ja juuste kaitsmiseks sobib näiteks lai kübar. Võimalusel istu päikese käes olles päikesevarju all.

  • Võta päikesekaitse kreemide kasutamist tõsiselt

Sobiva päikesekaitse kreemi valimisel peaksid tähelepanu pöörama mitmele punktile. Vali toode, mille kaitsefaktor on kõrgem, ideaalis alates SPF 30. Eelista toodet, millel on lai spektrum- kaitse nii UVA kui ka UVB kiirte vastu. Valides veekindel toode pea meeles, et pead kreemi peale vees käimist ikkagi uuesti nahale kandma. Kanna kreemi kõigile kehaosadele alates peast kuni varvasteni välja ning kanna uus kiht kreemi vähemalt iga tunni aja tagant, vajadusel tihedamini. Ära unusta ka oma huuli, kasutades nende kaitseks spetsiaalset huulepalsamit.

  • Pane ka rõhku päikese järgsele nahahooldusele

Päikesepõletust peaks kindlasti vältima, kuid juhul kui see on juba juhtunud, kasuta selle leevendamiseks spetsiaalseid tooteid. Naha rahustamiseks, jahutamiseks ning põletikuliste protsesside leevendamiseks sobib ideaalselt aaloed sisaldavad kreemid või puhas aaloe geel. Niisutamiseks võid kasutada õrna ihupiima või kreemi, ideaalis kohe peal duši alt tulekut. Lisaks võiksid juua rohkelt vett, et keha niiskuse taset tõsta. Villide tekkimisel peale päevitamist peaksid kindlasti arsti külastama, eriti kui sellega kaasnevad peavalu, palavik või külmavärinad.

  • Kontrolli oma sünnimärke

Kontrolli aeg-ajalt oma nahka, et märgata muutust olemasolevates või uutes sünnimärkides- nende värv, suurus, kuju. Igasuguse kahtluse korral külasta kindlasti oma arsti.

Mõningad nahatüübid on päikese suhtes tundlikumad, kuid olenemata Sinu nahatüübist peaksid ennast siiski võimalikult palju kaitsma. Kõik need nipid aitavad Sul nautida päikest ohutult ilma, et peaksid seda täielikult vältima. Märksõnadeks on kindlasti mõõdukus ning kaitse!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi