Filter
  • ,

    Hugo Boss Femme EDP Parfüüm Naistele

    0 out of 5
    27.9046.90 (sis. KM)
  • ,

    Hugo Boss Orange Man EDT Tualettvesi meestele 100ml

    0 out of 5
    41.90 (sis. KM)
  • ,

    Thierry Mugler Alien EDP Parfüümvesi naistele

    0 out of 5
    54.9084.90 (sis. KM)
  • ,

    Dsquared2 Wood EDT

    5.00 out of 5
    32.9053.90 (sis. KM)
  • ,

    Escada Flor Del Sol EDT

    0 out of 5
    42.9060.90 (sis. KM)
  • ,

    Dolce & Gabbana Dolce Shine 30ml EDP

    0 out of 5
    54.90 (sis. KM)
  • ,

    Anna Sui Fantasia Mermaid EDT

    5.00 out of 5
    31.9040.90 (sis. KM)
  • ,

    Ariana Grande Sweet Like Candy EDP 100ml

    0 out of 5
    52.90 (sis. KM)
  • ,

    Ariana Grande Thank U Next EDP

    0 out of 5
    32.9052.90 (sis. KM)
  • ,

    Mont Blanc Signature EDP

    0 out of 5
    34.9054.90 (sis. KM)
  • ,

    Ariana Grande Ari EDP

    0 out of 5
    31.9052.90 (sis. KM)
  • ,

    Christian Dior J’Adore 30ml EDP

    0 out of 5
    89.90 (sis. KM)
  • ,

    Christian Dior Joy EDP 50ml

    5.00 out of 5
    104.90 (sis. KM)
  • ,

    Christian Dior Sauvage EDT 100ml

    5.00 out of 5
    112.90 (sis. KM)
  • ,

    Escada Especially Delicate notes EDT

    5.00 out of 5
    38.9045.90 (sis. KM)
  • , , ,

    Giorgio Armani kinkekomplekt Acqua di Gio EDT

    0 out of 5
    98.90 (sis. KM)
  • ,

    Juicy Couture Viva la Juicy EDP

    0 out of 5
    28.9549.90 (sis. KM)
  • , ,

    Versace Bright Crystal EDT

    0 out of 5
    59.90115.90 (sis. KM)
  • , , ,

    Yves Saint Laurent L’Homme EDT 100ml + dušigeel 100ml

    0 out of 5
    74.90 (sis. KM)
  • ,

    212 VIP Are You on the list? EDP 80ml

    0 out of 5
    64.90 (sis. KM)
  • ,

    212 VIP Black Own The Party EDP for Men 100ml

    0 out of 5
    79.90 (sis. KM)
  • ,

    212 VIP This is a private party! EDP 50ml

    0 out of 5
    52.90 (sis. KM)
  • ,

    Britney Spears Midnight Fantasy EDP 100ml

    0 out of 5
    25.90 (sis. KM)
  • ,

    Burberry Body naiste parfüüm EDP

    0 out of 5
    26.9045.90 (sis. KM)

Parfüümid ja lõhnad - kõik, mis sa pead teadma

Coco Chanel ütles kord: "Naisel, kes parfüüme ei kanna, pole tulevikku". Kuigi see võib olla veidi liialdus, on tõsi, et see, kuidas naine lõhnab, muudab seda, kuidas ta ennast tunneb, välja näeb ja kuidas teda tajutakse. Ladinakeelsest sõnast „per fumus” tuletatud parfüüm on tõlkes sõna otseses mõttes „läbi suitsu”. Ja sõna otseses mõttes aurude kaudu tuntakse isikliku lõhna täielikku mõju. Lõhnaaine ei saa mitte ainult tekitada sinus head enesetunnet ja atraktiivsust, vaid suurendab ka enesekindlust, vähendab stressi ja võib suurendada ka teie õnne tunnet! Siin on kõik, mida peate selle ilu kohta teadma.

parfüümid

Parfüümid ja nende ajalugu

Parfüümivalmistamise kunst pärineb sajandite tagusest ajast - vanadest roomlastest, pärslastest, araablastest, idamaalastest ja indiaanlastest. Mesopotaamiast pärit parfüümitootja Tapputi on teadaolevalt esimene registreeritud parfüümitootja, mis pärineb aastast 1200 eKr. Keemikuna töötas ta välja esimesed meetodid parfüümide loomiseks ja dokumenteeris need murrangulised võtted kiilkirjatahvlitel. Lõhnad ja parfüümid - nende valmistamine pole Indiale samuti võõras. Iidsed ajurveeda tekstid, nagu Charaka Samhita ja Sushruta Samhita, käsitlevad üksikasjalikult ‘ittari’ ehk parfüümi / lõhna destilleerimisprotsessi. Vanim parfümeeria pärineb aga Küproselt, kus arheoloogid korraldasid väljakaevamise, mille käigus avastati pronksiajal neli aastatuhandet tagasi olemas olnud 4000 ruutmeetri suurune parfüümivabrik! Islamiriigid on 6. sajandist alates andnud oma panuse ka tänapäevastesse parfüümi valmistamis protsessidesse, kuna kauplejatena oli neil juurdepääs ülemaailmsetele koostisosadele, mida kasutada. Naiste lõhnad olid alati väga populaarsed, kuid see oli vaid rikaste ning kuulsate pärusmaa. Nii et peame tänama araablasi ja pärslasi selliste lõhnade loomise eest nagu muskus, roosid, jasmiin, merevaik, vürtsid, ürdid, tsitrusviljad ja puidu lõhnad. Parfüümid jõudsid Euroopasse alles 14. sajandil Araabiast pärit kauplejatelt ning ungarlased olid esimesed, kes kasutasid alkoholilahuses esimesena lõhnaõlid ja algatasid tänapäevase parfüümide tootmise protsessi Euroopas. Varsti võttis Prantsusmaa selle üle, alates 18. sajandist, kui valitses Louis XV - siiani peetakse Prantsusmaad  ülemaailmseks "parfüümikeskuseks". Prantsuse kuningad olid need, kes tegid meeste lõhnad kuulsaks. lõhnad

Kuidas parfüümid valmis tehakse?

Esiteks võetakse lõhnaõlid looduslikest ainetest, nagu puuviljad ja lilled. Seda tehakse selliste protsesside abil nagu auru destilleerimine, lahustiga eemaldamine, leotamine ja ekspressioon. Kui õlid on kokku kogutud, segatakse need vastavalt spetsiaalsele valemile, mille on välja töötanud parfümeeria või ettevõte. Kui lõhnad on valmis, segatakse see soovitud vahekorras alkoholi ja veega. Parfüüm on nagu vein - kallimad sordid jäetakse "valmima" kuude kaupa või mõnikord isegi aastaid pärast viimast segamist, kuni need villitakse pudelisse ja lõpuks müüakse.

Millised on parfüümi erinevad lõhna noodid?

Parfüümid valmivad siis, kui lahustites segatakse hoolikalt loodud eeterlike lõhnaõlide, ehk nootide, segu - tavaliselt alkohol ja vesi. Aroomil on nagu kolm elu (mõelge sellele kui kaduvale kolme korruselisele püramiidile), alustades tipunoodist, liikudes keskele ehk lõhna südamesse ja lõpetades põhinootidega.

lõhna noodid

Parfüümi lõhnanoodid

Parfüümi pihustades tunnete esialgu lõhna, mida nimetatakse nn tipunoodiks. See on kergem ja õhulisem lõhn, mis tungib läbi õhu ning võib kesta 15 kuni 120 minutit, sõltuvalt teie lõhna kontsentratsioonist. Tüüpilised tipunoodid, mida tasub jälgida hõlmavad tsitruselisi ja puuviljalõhnu, aga ka kergeid lilleõisi nagu lavendel. Kui tipunoodi mõju on kadunud, on tunda parfüümi südant, mis on selle peamine olemus. Need lõhnad hakkavad tekkima umbes pool tundi pärast parfüümi pihustamist ja kestavad umbes neli tundi. Kõige tavalisemad südamenoodid kipuvad olema rasked õied, kuna need annavad aroomile kõige eristavama lõhna, kui nad puutuvad kokku teie nahaga. Kui ärkate hommikul pärast parfüümi kasutamist eelneval õhtul, on alati järele jäänud püsiv ja tuttav lõhn. Need on põhinoodid - mis hakkavad esiplaanile jõudma siis, kui südamenoodid hakkavad hääbuma ja võivad pärast parfüümi pihustamist kesta umbes 12 tundi. Tüüpilised põhjanoodid hõlmavad tugevaid lõhnu nagu muskus, puitunud lõhnu ja ürte nagu vanilje ja vetiver.

Millised on parfüümide erinevad kategooriad?

No näiteks naiste parfüümid ja meeste parfüümid.... Eiei, tegelikult me tahame rääkida hoopis teistest lõhnade kategooriatest! Tavaliselt on saadaval neli peamist lõhnakategooriat.
  • Lilleline - nagu nimigi ütleb, hõlmab see lõhnasort üht või mitut lille ning on kõige tavalisem ja klassikalisem parfüüm. Parfüümides kasutatakse kõige sagedamini roose, jasmiini, liiliaid, lootoseid, kannikesi ja saialilli. Enamik auhinnatud parfüüme sisaldab vähemalt ühte lillelist nooti ja need on tõepoolest kõige romantilisemad parfüümid, mida endale peale pihustada!
  • Värske - värskete lõhnaainete hulka kuuluvad nii puuviljad, eriti tsitrusviljad, kui ka "rohelised" lõhnad. Sidrun / verbena, apelsin, greip, virsik ja marjad on mõned puuviljad, mis sobivad selle kategooria lõhnadeks. Roheliste lõhnade hulka kuuluvad lehtede, sambla ja ürtide lõhn, mis on energiat andev ja üllataval kombel "unisex" (mõelge värskelt niidetud murule!).
  • Idamaine - viirukist inspireeritud lõhnad, merevaigukollane, sandlipuu, patšuli ja vetiver on mõned idamaised koostisosad, mida sisaldavad enamasti naiste lõhnad.
  • Puidune - Meeste lõhnad sisaldavad tavaliselt puiduseid noote. Need on kõige raskemad ja tugevamad ning sobivad ideaalselt julgeks ja seksikaks avalduseks pigem õhtul kui päeval. Puidulõhnad on ühed kõige kallimad ja nõutumad alates mitmesugustest tammedest kuni muskuse, tubaka ja nahani.
kuidas parfüümi valida

Kuidas parfüümi valida?

„Lõhn on väga individuaalne. Mõni inimene armub pakendisse, mõni kampaaniasse või isegi kuulsuste reklaami! Iga naise või mehe lõhna lubadus olla seksikam, julgem, avatum ja seikluslikum, võib tekitada maagilise tunde, mis viib teid sellesse glamuuri ja tähtede maailma. Lõhna kirjeldamiseks kasutatakse nelja nooti - lilleline, puidune, idamaine ja värske." Parfüümi peaks alati enne ise proovima ja nuusutama, sest sõbranna soovitatud lõhn ei pruugi teile üldse meeldida. Selle põhjuseks on teie naha keemia, keskkond ja isegi toitumine! Proovige järele, laske parfüümil tund aega seista ja otsustage siis, kas soovite seda osta. Parfüümi valimine on väga tõsine asi. Vältige rohkem kui kolme või nelja proovimist korraga - muidu ei suuda te lõhnu tajuda ja eristada. Enamikes poodides on tavaliselt teid abistavad kohvioad - pärast parfüümi nuusutamist on hea neid nuusutada, et teie lõhnataju taastuks. Mõelge eelnevalt välja ka see millist lõhna te eelistaksite. Kas soovite tunda kerget ja lillelõhna või tõsist ja puidulõhna?

Kuidas parfüümid ja lõhnad peale kanda?

Võib-olla olete kuulnud parfüümi loojaid või eksperte rääkimas "pulsipunktidest", kus on parfüüme kõige paremini kasutada. Mis need siis täpselt on? Pulsipunktid on piirkonnad, kus teie veresooned on nahale kõige lähemal. Kuna nendes kohtades on vereringe väga lähedal naha pinna all, aitab eralduv soojus lõhna tõhusamalt vabastada. Pulsipunktid, mida tuleb jälgida, on mõlema randme sisemine osa, kaela põhjas, kõrvade taga, küünarnukkide sees ja põlvede taga. Parfüümi randmetele kandes proovige neid siiski mitte kokku hõõruda; sellega häirite parfüümi tipu-, südame- ja põhinoodi koostist. Samuti ärge piserdage uuesti enne, kui see on tõesti vajalik - sellega häirite samuti tipu-, südame- ja põhinoodi eraldumist. Samuti võib juhtuda ka, et liialdate meeldiva naiste või meeste lõhnaga ja muudate selle liiga pealetükkivaks! Hoidke meeles, et parfüüm on mõeldud teie kehale, mitte riietele. Parfüümid on loodud teie nahaga kokkupuuteks, mitte riietega. Riietega kokku puutudes võib parfüüm hoopis teistmoodi lõhnata, kesta palju vähem ning vahel harva ka tekitada ebameeldivat aroomi. Lisaks sellele võivad ka lõhnaõlid teie riideid püsivalt määrida.

Millised on parfüümi erinevad tüübid lähtudes kontsentratsioonist?

Lõhnu saab klassifitseerida nende koostisosade kontsentratsiooni põhjal, mis omakorda mõjutab nende tugevust ja kestust. Mida suurem on parfüümiõlide osakaal võrreldes alkoholiga, seda suurem on kontsentratsioon. Kui te näete lõhna millel on kirjas lihtsalt "Parfum" siis see on kõige efektiivsem. Selle kontsentratsioon peaks jääma vahemikku 15–40 protsenti. Enamik parfüüme sisaldab õnneks umbes 20–30 protsenti. Mida suurem on kontsentratsioon, seda kallim on parfüüm. Need on ka kõige tõhusamad ja sobivad paremini inimestele, kellel on kalduvus allergilistele reaktsioonidele, kuna alkoholisisaldus on madalam. Kui näete kirja "Eau de Parfum (EDP)" ehk parfüüm, siis teadke, et selle lõhnad kestavad tavaliselt umbes viis tundi ja nende kontsentratsioon on 15 kuni 20 protsenti. Seda nimetust leiate turul kõige sagedamini, kuna see on mõõdukas nii kulude, kui ka efektiivsuse poolest. Suuruselt kolmas kontsentratsioon on "Eau de Toilette (EDT)" ehk tualettvesi - umbes 5–15 protsenti. See sobib ideaalselt päeva või töö lõhna jaoks, sest see ei ole kulukas ega ka väga tugeva lõhnaga. Viimaseks, väga madala kontsentratsiooniga (2–4 protsenti) ja maheda lõhnaga, on "Eau de Cologne (EDC)" ehk kölni vesi, mis tuleb suurtes pudelites. Seda tuleks iga tunni tagant pihustada, et säiliksid head lõhnad. See ei ole ka eriti kihiline seega ei pruugi selles olla, või te lihtsalt ei saa aru, tipu-, südame- ja põhinoote. Kui otsite veelgi mahedamat ja kergemat lõhna, on olemas "Eau Fraiche" - kõige lahjendatum versioon, mis sisaldab vaid 1 kuni 3 protsenti lõhnaõlisid alkoholis ja vees! Parfüümid kestavad umbes 3–5 aastat alates valmistamiskuupäevast, kuid keskmine kordade arv, kui inimene 50 ml pudelist pihustab, on veidi üle 700, nii et kui te kasutate seda kaks korda päevas, peaks see kestma teie jaoks veidi alla aasta. parfüümid

Mida peaks meeles pidama kasutades parfüümi?

Parfüüm peab nahal hästi hajuma, et aroom oleks tugevam ja püsiks kauem. Naha niisutamine lõhnatu kreemiga aitab seda saavutada ja kaitseb kuivamise eest ka parfüümi kuivamise eest. Samuti, parfüümid ei ole mõeldud juustel kasutamiseks - teil võib küll kiusatus tekkida, et juustel oleks ka meeldiv lõhn, kuid pidage meeles, alkohol põhjustab kuivust. Kindlasti on vaja, et hoiaksite oma parfüümidel alati korgid peal, vastasel juhul võib sisu aurustuma hakata. Aroom võib muutuda ka kokkupuutel õhu ja keskkonnaga. Parfüümiga ei tasuks minna päikese kätte. Seda seetõttu, et poest ostetud parfüümid võivad sisaldada kuni 14 erinevat salajast koostisosa, mida pole loetletud, millest mõned on kemikaalid, mis meelitavad kahjulikke UV-kiiri. See, mis on mõnele hea, ei pruugi teisele sama olla! Valige kindlasti ainult enda lõhnatajude ning eelistuste järgi. Vältige 100% kasutatud parfüüme, kuna te ei tea kunagi, mis seisus nad on. Lõpetuseks peame ütlema, et ostke alati ainult originaaltooteid! Seda seetõttu, et te ei tea kunagi, mida on pandud praak toodete sisse. Väga palju on kemikaale, mis võivad teil tekitada ka allergilisi reaktsioone.

Tee kodus ise oma parfüüm!

Siin on lihtne kodune retsept oma parfüümi kujundamiseks ja loomiseks! All on soovituslikud lõhnad, kuid võite ise katsetada sõltuvalt sellest, millised lõhnad teile meeldivad ja sobivad. Koostis:
  • ¼ tass viina (kõrge alkoholisisaldusega)
  • 6 tilka sidruni eeterlikku õli (võite kasutada ka apelsini, eukalüpti, teepuu või bergamotti)
  • 8 tilka roosi eeterlikku õli (võite kasutada mistahes valitud lilleõie õli - head variandid on jasmiin ja ylang-ylang)
  • 11 tilka sandlipuu eeterlikku õli (võite kasutada ka seedripuu, nelki või vanilli)
  • 2 spl destilleeritud vett
Meetod:
  1. Otsige mõni pihusti. Kombineerige pihustis viin ja destilleeritud vesi ning segage ettevaatlikult minut või kaks.
  2. Seejärel lisage aeglaselt tilkhaaval eeterlikud õlid. Alustage sandlipuu eeterlikust õlist, mis moodustab põhinoodi, seejärel lisage roosi eeterlik õli, mis moodustab südamenoodi, ja lõpuks lisage sidruni eeterlik õli, mis moodustab tipunoodi.
  3. Kui õlid on lisatud, sulgege pudel ja loksutage korralikult. Laske sellel umbes nädal aega istuda, enne kui hakkate seda kasutama.
Märkus: maksimaalse kasu ja parfüümi puhtuse saavutamiseks kasutage orgaanilisi eeterlikke õlisid igal võimalusel.