Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

c vitamiin

C vitamiin + D vitamiin immuunsuse tugevdaja

16.99

Lisa korvi

C vitamiin + D vitamiin immuunsuse tugevdaja

C vitamiin + D vitamiin immuunsuse tugevdaja

16.99 (sis. KM)

Lisa korviKirjeldus

Kirjeldus

C vitamiin – üks hea tervise alustaladest

Swedish Nutra C vitamiin + D3 vitamiin on üks efektiivsemaid maailmas tänu vedelale kujule, ta sisaldab ka tsinki. Täiesti vegan toode, GMO vaba ning ei sisalda gluteeni, soja, muna, pähkleid, laktoosi ega piima. Mõnusa apelsini maitsega vedel toidulisand toetab teie immuunsüsteemi, tugevdab tervist ning aitab vältida haigestumist. Üks pudel kestab 33 päeva ning soovituslik päevane annus on 15-25 milliliitrit. Pole olemas lihtsamat ega efektiivsemat viisi enda tervise turgutamiseks!

C vitamiin on meie jaoks hädavajalik ning kahjuks meie kehad ei suuda seda ise toota. Sellel on aga palju rolle ja see on seotud muljetavaldava kasuga tervisele. C Vitamiin on vees lahustuv ja leidub paljudes puu- ja köögiviljades, sealhulgas apelsinides, maasikates, kiivides, paprikates, spargelkapsas, lehtkapsas ja spinatis. C-vitamiini soovitatav päevane tarbimine on 75 mg naistele ja 90 mg meestele.

On teaduslikult tõestatud, et keha kasutab vedelal kujul ekstraktidest kuni 98%, kuid kapslites ning tablettides olevatest ekstraktidest vaid 39-53%. Lugege sellest täpsemalt meie Swedish Nutra ülevaatest. Swedish Nutra kollageen, hüaluroonhape, naiste vitamiinid ning kõik muud vedelad vitamiinid ja toidulisandid on ülimalt populaarsed ning C vitamiin ei ole mingi erand.

Ehkki seda soovitatakse eelkõige toidust kätte saada, pöörduvad paljud inimesed oma vajaduste rahuldamiseks toidulisandite poole. Siin on selle vitamiini võtmise 7 teaduslikult tõestatud eelist.

C vitamiin võib vähendada teie krooniliste haiguste riski

Ta on väga võimas antioksüdant, mis võib tugevdada keha loomulikku kaitsevõimet. Antioksüdandid on molekulid, mis tugevdavad immuunsussüsteemi. Nad kaitsevad rakke kahjulike molekulide eest, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks.

Kui vabad radikaalid kogunevad, võivad nad soodustada oksüdatiivse stressina tuntud seisundit, mis on seotud paljude krooniliste haigustega. Uuringud näitavad, et rohkem C vitamiini tarbides võib vere antioksüdantide sisaldus veres tõusta kuni 30%. See aitab keha loomulikel kaitsemehhanismidel põletikuga võidelda.

KOKKUVÕTE
C vitamiin on tugev antioksüdant, mis võib tõsta vere antioksüdantide taset veres. See võib aidata vähendada krooniliste haiguste, näiteks südamehaiguste riski.

Aitab vältida rauavaegust

Raud on oluline toitaine, millel on kehas mitmesugused funktsioonid. See on oluline punaste vereliblede moodustamiseks ja hapniku transportimiseks kogu kehas. C vitamiin toidulisandid võivad aidata parandada raua imendumist toidust. Ta aitab halvasti imenduvat rauda, ​​näiteks taimset päritolu rauaallikaid, muundada kergemini imenduvaks vormiks. See on eriti kasulik lihavaba dieediga inimestele, kuna liha on peamine rauaallikas. Tegelikult võib lihtsalt 100 mg tarbimine parandada raua imendumist kuni 67%.

Selle tulemusel võib see aidata vähendada aneemia riski rauavaeguse all kannatavate inimeste seas. Ühes uuringus anti 65 rauavaegusaneemiaga lapsele vastavat toidulisandit. Teadlased leidsid, et ainuüksi toidulisand aitas nende aneemiat kontrolli all hoida. Kui teil on madal rauasisaldus, võib C-vitamiini rikaste toitude tarbimine või C-vitamiini toidulisandi võtmine aidata parandada vere rauasisaldust.

KOKKUVÕTE
C vitamiin võib parandada halvasti imenduva raua, näiteks lihavabadest allikatest pärineva raua imendumist. See võib vähendada ka rauavaeguse riski.

Parandab immuunsüsteemi

Üks peamisi põhjuseid, miks inimesed võtavad C vitamiin toidulisandeid, on oma immuunsuse tugevdamine, kuna see vitamiin osaleb immuunsussüsteemi paljudes osades. Esiteks aitab ta soodustada lümfotsüütide ja fagotsüütidena tuntud valgete vereliblede tootmist, mis aitavad kaitsta keha nakkuste eest. Teiseks aitab ta nendel valgetel verelibledel tõhusamalt toimida, kaitstes neid potentsiaalselt kahjulike molekulide, näiteks vabade radikaalide kahjustuste eest. Kolmandaks, ta on naha kaitsesüsteemi oluline osa. Seda transporditakse aktiivselt nahale, kus see võib toimida antioksüdandina ja aidata tugevdada nahka.

Samuti on uuringud näidanud, et selle võtmine võib lühendada haavade paranemisaega. Veelgi enam, madal tase on seotud halbade tervisetulemustega. Näiteks kopsupõletikuga inimestel on tavaliselt madalam C-vitamiini tase ja on tõestatud, et toidulisandid lühendavad taastumisaega.

KOKKUVÕTE
C vitamiin võib tõsta immuunsust, aidates valgelibledel tõhusamalt toimida, tugevdades naha kaitsesüsteemi ja aidates haavadel kiiremini paraneda.

c vitamiinVõib aidata kõrge vererõhuga toime tulla

Ligikaudu kolmandikul arenenud riikide täiskasvanutest on kõrge vererõhk. See seab teid südamehaiguste ohtu, mis on ülemaailmsete surmade üks peamisi põhjustajaid. Uuringud on näidanud, et C vitamiin võib aidata alandada vererõhku inimestel, kes kannatavad kõrge vererõhu all. Katsetes leiti, et C vitamiin toidulisandi võtmine aitas lõdvestada südamest verd vedavaid veresooni, mis aitas vähendada vererõhu taset.

Veelgi enam, 29 teadusliku uuringi analüüsimine näitas, et C vitamiin toidulisandi võtmine vähendas tervetel täiskasvanutel süstoolset vererõhku (ülemist väärtust) 3,8 mmHg ja diastoolset vererõhku (alumist väärtust) keskmiselt 1,5 mmHg. Kõrge vererõhuga täiskasvanutel vähendasid need toidulisandid süstoolset vererõhku keskmiselt 4,9 mmHg ja diastoolset vererõhku keskmiselt 1,7 mmHg. Kuigi need tulemused on paljulubavad, pole selge, kas mõju vererõhule on pikaajaline. Pealegi ei tohiks kõrge vererõhuga inimesed ravimisel tugineda ainult C vitamiin toidulisanditele.

KOKKUVÕTE
On leitud, et C vitamiin toidulisandid alandavad vererõhku nii tervetel täiskasvanutel kui ka kõrge vererõhuga inimestel.

Võib vähendada südamehaiguste riski

Südamehaigused on kogu maailmas üks peamisi surmapõhjuseid. Südamehaiguste riski suurendavad paljud tegurid, sealhulgas kõrge vererõhk, kõrge triglütseriidide või LDL (halva) kolesterooli tase ja madal HDL (hea) kolesterooli tase. C vitamiin võib aidata neid riskitegureid vähendada, mis võib vähendada südamehaiguste riski. Näiteks leiti üheksast uuringust, milles osales 293 172 inimest, et 10 aasta pärast oli inimestel, kes võtsid päevas vähemalt 700 mg C-vitamiini, südamehaiguste risk 25% väiksem kui neil, kes ei võtnud C-vitamiini toidulisandit. Huvitaval kombel leiti 15 teise uuringu analüüsis, et selle eluks vajaliku vitamiini tarbimine toidust – mitte toidulisanditest – oli seotud väiksema südamehaiguste riskiga.

Teadlased polnud aga kindlad, kas C vitamiin rikkaid toite tarbinud inimesed järgivad ka tervislikumat eluviisi, kui toidulisandit võtnud inimesed. Seega jääb ebaselgeks, kas erinevused olid tingitud vitamiinist või nende toitumise muudest aspektidest. 13 uuringu teises analüüsis vaadeldi vähemalt 500 mg C vitamiin päevas võtmise mõju südamehaiguste riskifaktoritele nagu vere kolesterooli ja triglütseriidide tase. Uuringud leidsid, et toidulisandi võtmine vähendas märkimisväärselt LDL (halva) kolesterooli umbes 7,9 mg / dL ja vere triglütseriide 20,1 mg / dL.

Lühidalt näib, et vähemalt 500 mg C vitamiini võtmine või tarbimine päevas võib vähendada südamehaiguste riski. Kui aga juba tarbite C-vitamiinirikast toidumenüüd, ei pruugi toidulisandid pakkuda südame tervisele täiendavat kasu.

KOKKUVÕTE
C-vitamiin toidulisandeid on seostatud südamehaiguste riski vähenemisega. Need toidulisandid võivad alandada südamehaiguste riskifaktoreid, sealhulgas kõrge LDL (halva) kolesterooli ja triglütseriidide taset veres.

Võib vähendada happe taset veres ja aidata vältida podagrahooge

Podagra on artriidi tüüp, mis mõjutab umbes 4% täiskasvanutest. See on uskumatult valus ja hõlmab liigesepõletikku, eriti suurte varvaste liigeseid. Podagraga inimesed kogevad turset ja äkilisi, tugevaid valuhooge. Podagra sümptomid ilmnevad siis, kui veres on liiga palju kusihapet. Kusihape on keha toodetav jäätmeprodukt. Kõrgel tasemel võib see kristalliseeruda ja sadestuda liigestes. Huvitav on see, et mitmed uuringud on näidanud, et C vitamiin võib aidata vähendada kusihappe sisaldust veres ja selle tagajärjel kaitsta podagrahoogude eest. Näiteks, 1377 meest hõlmavas uuringus leiti, et neil, kes tarbisid kõige rohkem C-vitamiini, oli kusihappe sisaldus veres oluliselt madalam kui neil, kes tarbisid kõige vähem. Veel ühe uuringu käigus jälgiti 20 aasta jooksul 46 994 tervet meest, et teha kindlaks, kas C vitamiin tarbimine oli seotud podagra tekkega. Selles leiti, et toidulisandi võtnud inimestel oli podagra risk 44% väiksem.

Lisaks leiti 13 uuringut analüüsides, et toidulisandi võtmine 30 päeva jooksul vähendas märkimisväärselt kusihappe sisaldust veres võrreldes platseeboga. Kuigi C-vitamiini tarbimise ja kusihappe taseme vahel näib olevat tugev seos, on vaja rohkem uurida C-vitamiini mõju podagrale.

KOKKUVÕTE
C-vitamiinirikkad toidud ja toidulisandid on seotud vähenenud kusihappe sisaldusega veres ja madalama podagra riskiga.

c vitamiin

Kaitseb vananemisel mälu ja mõtlemist

Dementsus on lai mõiste, mida kasutatakse kehva mõtlemise ja mälu sümptomite kirjeldamiseks. See mõjutab üle 35 miljoni inimese kogu maailmas ja esineb tavaliselt vanemate täiskasvanute seas. Uuringud näitavad, et aju, selgroo ja närvide (kokku tuntud kui kesknärvisüsteem) lähedal esinev oksüdatiivne stress ja põletik võivad suurendada dementsuse riski. C vitamiin on tugev antioksüdant. Selle vitamiini madalat taset on seostatud mõtlemis- ja mäluvõime vähenemisega.

Lisaks on mitmed uuringud näidanud, et dementsusega inimestel võib selle vitamiini sisaldus veres olla madalam. On ka tõestatud, et toidust või toidulisanditest saadav kõrge vitamiini sisaldus kaitseb vananedes mõtlemist ja mälu.

Toidulisandid võivad aidata selliste seisundite vastu nagu dementsus, kui te ei saa toitumisest piisavalt vitamiine. Kuid C vitamiin toidulisandite mõju närvisüsteemi tervisele mõistmiseks on vaja täiendavaid uuringuid.

KOKKUVÕTE
Madal C vitamiin tase on seotud suurenenud mälu- ja mõtlemishäirete, näiteks dementsuse riskiga, samal ajal kui seda sisaldavate toiduainete ja toidulisandite suurel tarbimisel on tõestatud kaitsev toime.

Tõestamata väited selle vitamiini kohta

Ehkki tal on palju teaduslikult tõestatud eeliseid, on sellel ka palju alusetuid väiteid, mida toetavad kas nõrgad tõendid või puuduvad tõendid üldse. Siin on mõned tõestamata väited:

  • Hoiab ära nohu – Ehkki C vitamiin näib vähendavat külmetuse raskust ja taastumisaega täiskasvanutel 8% ja lastel 14%, ei takista see nende tekkimist.
  • Vähendab vähiriski – Käputäis uuringuid on seostanud selle vitamiini tarbimist väiksema vähiriskiga. Enamikus uuringutes on aga leitud, et see ei mõjuta vähki haigestumise riski.
  • Kaitseb silmahaiguste eest – seda on seostatud silmahaiguste, näiteks katarakti ja vanusega seotud kollatähni degeneratsiooni vähendatud riskiga. Kuid pole tõestatud, et C vitamiin toidulisanditel oleks sellele mingit mõju.
  • Võib ravida pliimürgitust – Kuigi pliimürgistusega inimestel näib olevat madal C-vitamiini tase, ei ole inimestest tehtud uuringute põhjal kindlaid tõendeid selle kohta, et ta suudaks pliimürgitust ravida.

KOKKUVÕTE
Ehkki sellel vitamiinil on palju tõestatud eeliseid, ei ole tõestatud, et see takistab nohu, vähendab vähiriski, kaitseb silmahaiguste eest ega raviks pliimürgitust.

Lõplik sõna
C vitamiin on vees lahustuv vitamiin, mis tuleb saada toidust või toidulisanditest, sest meie enda kehad seda ei tooda. Kõige efektiivsem on vedel toidulisand, sest vedelal kujul vitamiinid ja mineraalid imenduvad kehasse mitmeid kordi paremini, kui tabletid või kapsli. See on seotud paljude muljetavaldavate tervisega seotud eelistega, näiteks antioksüdantide taseme tõstmine, vererõhu alandamine, podagrahoogude eest kaitsmine, raua imendumise parandamine, immuunsuse tugevdamine ning südamehaiguste ja dementsuse riski vähendamine.

Swedish Nutra vedelad toidulisandid on suurepärane ja lihtne viis C vitamiin tarbimise suurendamiseks, kui te oma toidumenüüst seda piisavalt kätte ei saa.

D-vitamiin on tähtis tugevate luude ja hammaste jaoks ning seda peetakse oluliseks ka terve immuunsüsteemi toimimise seisukohalt. Organism omastab D-vitamiini kahest allikast – toidust ja päikesevalgusest, mille otsesest mõjust nahale sõltub keha toodetava D3 kogus. Piisava päikesevalguse korral oleks meil küllaldaselt D-vitamiini, kuid reaalsuses tuleb seda toidust lisaks omastada, eriti talvekuudel ja vanemate inimeste puhul, kuna vanusega väheneb keha võime toota D-vitamiini. D3 puudust seostatakse mitmete terviseprobleemidega.

D-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele, kaltsiumi ja fosfori normaalsele imendumisele ja ärakasutamisele ning normaalsele vere kaltsiumisisaldusele. Lisaks aitab hoida luid, hambaid ja lihaste talitlust


Lisainfo


Hinnangud (4)

5 stars
4
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 stars
0
5.00
4 Arvustused
Lisa arvustus

4 Arvustused

mia
3 nädalat ago
parim c vitamiin, mida võtnud olen. ei viitsi enam neid tablette võtta kunagi.
Sigrid K
6 kuud ago
Meeldiv maitse, lihtne tarbida, nädalaga kadus meeletu väsimus.
Kelly K
8 kuud ago
Väga lihtne võtta tervel perel. Ei tunne enam nii väsinuna ennast, järelikult toimib.
Birgit S
9 kuud ago
Viisin emale ja isale. Tunnevad ennast palju paremini ja pole enam nii väsinud!
Hiljuti vaadatud

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi