Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

meeste vitamiinid

Meeste vitamiinid – Swedish Nutra toidulisandid meestele

21.47

Lisa korvi

Meeste vitamiinid – Swedish Nutra toidulisandid meestele

Meeste vitamiinid – Swedish Nutra toidulisandid meestele

21.47 (sis. KM)

Lisa korviKirjeldus

Kirjeldus

Meeste vitamiinid – millised on olulised?

Rootsi vedelal kujul vitamiinide tootja Swedish Nutra meestele mõeldud vitamiinid on täiuslik retsept kõigest, mida läheb mehe kehal vaja. Unustage tabletid ja kapslid, vedelal kujul meeste vitamiinid on kordades efektiivsemad. Seda näitavad teaduslikud uuringud. Vedelal kujul vitamiinijooki on lihtne manustada kiire elutempo juures. Igal hommikul üks lonks. Vitamiinijook meestele sisaldab kõiki vitamiine ja mineraale, mida mehe kehal vaja on. 72 ookeanist ja taimedest pärist mineraali, asendamatud aminohapped energia tootmiseks ja tugevuse tagamiseks. 

meeste vitamiinid

Vitamiinid tagavad tervisliku südame- ja ajufunktsioonid. Toetab vereringet, tervislikuma ja parema väljanägemisega naha.  Iga annus sisaldab 147 toimeainet, mis on valmistatud optimaalseks igapäevaseks toimimiseks. Siin mõned toidulisandis sisalduvad vitamiinid ja mineraalid, pikemalt kirjutame nendest allpool.

  • A-vitamiin on vajalik spermatosoidide arenguks. Puuduse esimesteks tunnusteks on naha ja silmade kuivus, nägemishäired hämaras, põletike tekkerisk.
  • E-vitamiin on meessuguorganite arengut ja toimimist tugevdav. Seda võib häirida kestev E-vitamiini puudus. Peale selle on E-vitamiini tarvis südame-veresoonkonnahaiguste riski vähendamiseks ning trombide tekke ärahoidmiseks.
  • B-grupi vitamiinid mõjutavad närvide ja lihaste talitlust ning energiatootmist. Selle vitamiinigrupi suurenenud vajadus võib olla tingitud stressist, sportimisest, suurest füüsilisest kurnatusest või kõhnumiskuurist, puudus organismis aga võib tekkida suitsetajatel, alkoholi ja kohviga, antibiootikumikuuri, äärmusliku või väga ühekülgse toitumise tagajärjel. Samuti soovitatakse B-grupi vitamiine võtta pingelistel ja stressirohketel eluperioodidel.
  • Q10 vitamiin on oluline kuna organismi vananedes väheneb ja selle lisamanustamisest võivad kasu saada suitsetajad, südame-veresoonkonnahaiguste põdejad, kolesteroolitaset langetavate ravimite kasutajad, viljastumisraskustega mehed ja kestvusspordialade harrastajad.
  • Tsink – aitab kaasa organismi normaalsele toimimisele ja paljunemisele. Tsinki on palju spermatosoidides ja eesnäärmes ning seda on vaja eesnäärme normaalseks talituseks.

Mehed, kes hoolivad on toitumisest ning üldisest dieedist teavad millised toidud annavad neile toitaineid, mida on vaja hea tervise jaoks. Kuid siiski, isegi nemad pole alati kindlad millised meeste vitamiinid ning mineraalid on toitainetes siis ning mida nad kehaga teevad.

Toitumises on erinevad “tasemed”. Enamik inimesi on mures kalorite pärast – nad teavad, et liiga palju kaloreid võib tekitada probleeme. Mehed, kes teevad regulaarselt trenni mõtlevad ilmselt palju ka makrotoitainete peale – rasvad, proteiinid ja süsivesikud – sest neid huvitab, kuidas need komponendid aitavad neil lihaseid kasvatada, olla terve ning saada piisavalt energiat terveks päevaks. Kuid kas keegi ka huvitub mikrotoitainetest?

Mikrotoitained on vitamiinid ja mineraalid, mida meeste vitamiinid sisaldavad. Neid kutsutakse “mikroks” ainult seetõttu, et igat ühte neid on vaja väga väikest kogust, kuid neid on siiski kindlasti vaja! Kui need olulised meeste vitamiinid, mineraalid ja toidulisandid jäävad sinu elust välja siis võib see aidata kaasa tervise kiirele halvenemisele. Kuigi kõik toidulisandid ja vitamiinid on olulised valisime välja mõned millele peab erilist tähelepanu pöörama.

D vitamiin ja toidulisand

Päikese vitamiin on üldiselt tuntud oma võime poolest tugevdada luid ning enamikud teaduslikud uurimustööd on tehtud selles valdkonnas. Kuid uued uuringud on sidunud D vitamiini vähi ning diabeedi ennetamisega, immuunsüsteemiga, südame tervisega ning isegi depressiooni ennetamisega – kõik väga oluline osa meeste tervise jaoks. Lisaks sellele, on ka tõestust, et D vitamiin aitab tõsta meeste testosterooni taset.

Te võite olla riskirühmas, kui te ei saa piisavalt päikest või teil on tõmmu nahk. Eestis on päike kadunud enamiku aastast seega on meeste vitamiinid eriti olulised. Teie nahk muudab UV kiired D vitamiiniks. Kui päikest pole või te püsite päikse eest peidus siis seda ei saa toimuda.

Väga vähe on toitaineid, mis sisaldaks D vitamiini. Mõned neid on rasvasemad kalad nagu lõhe ning sardiinid. D vitamiiniga “tugevdatud” toidu nagu piimatooted ning hommikuhelbed annavad ka seda vitamiini. Olles umbes 30 minutit päevas päikse käes annab ka kindlasti väga vajaliku doosi. Kui midagi muud ei aita siis meeste vitamiinid, kus sees D2 ja D3 aitavad. Mehed peaksid saama umbes 600IU-d ehk 15mcg D vitamiini iga päev. Paljud toidulisandid sisaldavad seda kogust.

Meeste vitamiinid ja raud

Raud aitab hapnikul veres liikuda. Kõlab oluliselt, eks? See ongi. Väga. Enamik teie kehas olevast rauast on hemoglobiinis, vere sees, kust ta viib hapniku kopsudest üle terve keha. Rauda on ka musklite rakkudes, seda nimetatakse müoglobiiniks. Müglobiini raud hoiustab ning transpordib hapnikku samamoodi. Liiga vähe rauda = liiga vähe hapnikku. See pole kindlasti üllatav, et raua puudus kehas viib sümptomiteni nagu peapööritus, väsimus, peavalud ning kahvatu nahk. Raua puudus on rohkem levinud naiste puhul, kuid mehed kannatavad selle all samuti. Mehed, kes põevad vähki, annetavad tihti verd, südame probleemidega, reumatoidartriidiga või kes käis hiljuti operatsioonil – on kõik riskigrupis.

Õnneks on lihtne leida meeste vitamiinid, toidulisandid ning toitained, mis sisaldavad palju rauda, üsna lihtne. Rauaga tugevtatud hommikuhelbed, kaunviljad ja oad, austrid, tume shokolaad, veise maks, spinat ning teised tumerohelised köögiviljad, tomatid, pähklid ning kartulid on kõik väga head raua allikad. Mehed peaksid eesmärgiks seadma 8 milligrammi rauda iga päev.

Jood – vähetuntud, kuid oluline

Joodi peamine funktsioon kehas on hormoonide reguleerimine. Ta on peamine komponent kilpnäärme hormoonides, mis vastutavad sinu keha mitmete funktsioonide eest – kõige olulisem nendest kontrollib sinu ainevahetust, kuid jood võib mängida rolli ka immuunsüsteemis. Kui teie kehas pole piisavalt joodi võib tekkida hüpotüreoidism või struuma. Struuma on kilpnäärme laienemine. See pole mitte ainult kole vaid võib tekitada ka närvikahjustusi ning hingamisteid takistada. Kui joodi puudus mõjutab teie hormoone siis võib see negatiivselt mõjutada teie kaalu.

Enamik inimesi saavad toitainetest piisavalt joodi. Seda leidub paljudes mereandides, piimas ja jogurtis ning rikastatud leivatoodetes. Seda leidub ka jodeeritud lauasoolas. Täiskasvanud meestel on vaja umbes 150 mikrogrammi joodi päevas – see on umbes üks tass jogurtit või 0.25 teelusikat soola.

Magneesium – väga oluline

Magneesium on hädavajalik ensüümide ning keha funktsioonide reguleerija. See mängib rolli vererõhus, glükoosi kontrollis, närvide töös, musklite töös, energia tootmises, DNA ja RNA sünteesis, krampides ning südamerütmis.

Magneesiumi tasemeid on raske mõõta, sest enamik sellest on teie keha musklites ning luudes. Kuigi magneesiumi puudus on haruldane, on selle tagajärjed väga tõsiseid. Magneesiumi puudus võib viia terve rea südameprobleemideni mille hulgas on insult, kõrge vererõhk, arterite umistus, südameatakk ning järsk surm. Võib tekitada ka krampe, iiveldust, oksendamist ning nõrkust. Õnneks enamikud meeste vitamiinid ja toidulisandid sisaldavad magneesiumi. Kõige suuremas riskirühmas on inimesed, kes kannatavad Crohn’i tõve all, 2 tüübi diabeet, alkoholism ning vanemad inimesed.

Paljud toidud sisaldavad magneesiumi. Näiteks mandlid, spinat, soja tooted, pähklid, pähklivõi, avokaado, pruun riis, kartulid, jogust ning paljud teisedki. Mehed peaksid võtma vitamiinina või toidulisandina umbes 400 – 420 milligrammi päevas.

meeste vitamiinid ja toidulisandid

B12 vitamiin mehe jaoks

Väga vähesed mehed kannatavad B12 vitamiini puuduse all, sest meie kehad suudavad talletada mitme aasta varu, kuid veganid ning taimetoitlased on riskigrupis.

B12 vitamiini kasutatakse punaste vereliblede loomisel, DNA-s ja närvides. Puudus võib tekitada väsimus, nõrkust, kõhukinnisust, kaalulangust, isu kaotust, neuroloogilisi probleeme, dementsust ning mäluprobleeme, depressiooni, segadust ning tasakaaluhäireid.

Mehed, kes on taimetoidu dieedil on kõige suuremas riskigrupis, sest parimad B12 vitamiini allikad on loomsed toidud. Näiteks karbid, maks, forell, lõhe, tuunikala, sisefilee, piim, jogurt, juust ning sarnased. Mõned hommikuhelbed on tugevdatud B12 vitamiiniga. Meeste vitamiinid ja toidulisandid on parim võimalus. Mehed peaksid saama umbes 2.4 mikrogrammi B12 vitamiini päevas.

Tsink – üks olulisemaid mineraale

Tsink on keha jaoks väga oluline mineraal. Oluline kuni rakutasandini välja, kus ta aitab kaasa rakkude taastumisele ning DNA sünteesile. Noortel on see väga oluline osa kasvust ning arengust. Kuid meestel kõigis vanustes aitab see kaasa immuunsüsteemile ning haavade paranemisele. Vähemalt üks teaduslik uuring on seostanud tsinki ja testosterooni reguleerimist. Tsingi puudus on meeste seas kõige suurem arenevates riikides, kus enamik toidulauast koosneb teraviljast ning loomseid valke on vähe. Tsingi puuduse sümptomite hulgas on nakkused, juuste kaotus, haistmis ning maitsmis meele kaotus ning halb haavade paranemine.

Loomne toit on parim viis, kuidas tsinki saada. Seda seetõttu, et taimedes olevat tsinki ei ole sinu kehal lihtne kasutada. Veiseliha, sealiha ning austrid sisaldavad kõige rohkem tsinki. Mandlid, hommikuhelbed ja kikerherned on samuti head allikad. Mehed peaksid saama umbes 11 milligrammi tsinki päevas.

C Vitamiin – kes seda ei teaks

C vitamiin on antioksüdant, mis võitleb halbade tegelaste vastu, mis soovivad teie keha rakke kahjustada. Samuti aitab see lihaste, kõhre, veresoonte tervena hoidmisel. See aitab kaasa paranemisele, immuunfunktsioonidele ja vähktõve ennetamisele.

C-vitamiini puudus, mis viib nn skorbuudini, algab väsimusest ja igemepõletikust, kuid võib põhjustada liigesevalu, haavade halva paranemise, depressiooni, hammaste lõtvumist ja rauavaegust. Puudulikkuse ohus on suitsetajad või inimesed, kes hingavad sisse palju kahjulikke gaase või suitsu, inimesed, kellel on mõni imendumishäire nagu Crohni tõbi, ja need, kellel pole mitmekesist toitumist.

Kui teie toidulaual on palju puu- ja köögivilju, saate tõenäoliselt piisavalt C-vitamiini. Taimed on selle vitamiini parim allikas. Tervishoiuinstituudi andmetel on poole tassi jagu punastes paprikates 158% teie päevasest C-vitamiinist. Ühes keskmises apelsinis on 117%. Mehed, kes ei suitseta peaksid saama 90 milligrammi C-vitamiini päevas. Need, kes suitsetavad, peaksid saama veel 35 milligrammi.


Hinnangud (3)

5 stars
3
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 stars
0
5.00
3 Arvustused
Lisa arvustus

3 Arvustused

marko
1 kuu ago
väga mõnusa maitsega ning tundub, et on efektiivsed.
Reelika Talasto
7 kuud ago
Kinkisin mehele ja tublisti võtab juba nädala. Esimene vitamiin mida ta pm võtta viitsib kuna seda on nii kerge tarbida, üks lonks. Ütles väsimus nagu oleks väiksem ka.:)
Kristina Ranna
10 kuud ago
Mu mees ei ole väga vitamiinide võtja ja kinkisin selle talle jõuludeks kuna pidi praktiline kingitus olema. Nüüd küsis kust ma sain seda. Küsisin kas meeldis, ütles, et tunneb ennast palju paremini, väsimust pole ja trennis on kergem kuidagi:)))))) olen väga õnnelik, et mingigi vitamiin talle sobib! Aitäh teile!

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi