Vitamiinid lastele – auhinnatud Swedish Nutra laste vitamiinid

5.00 out of 5

19.90 (sis. KM)

Vitamiinid lastele on väga olulised. Auhinnatud Swedish Nutra laste multivitamiin tugevdab teie laste tervist!

Saadavus: Laos SKU: 7304765829146 Brand:

Kirjeldus

Vitamiinid lastele – “Super Kids” multivitamiin

Auhinnatud Swedish Nutra “Super Kids” multivitamiin on mõeldud 5-12 aastastele lastele. “Meie lapsed peavad kasvama terveks ja tugevaks” ütles üks tark Eesti mees. Me kõik soovime, et meie lapsed oleks õnnelikud, tugeva tervisega, vastupidava immuunsüsteemiga ning jõuaks oma unistusi taga ajada. Tänapäeval on võimalik vanematel aidata kindlustada laste jätkuv hea tervis mitmet moodi – Swedish Nutra “Super Kids” vitamiinid lastele on selleks üks parim moodus.

Seda vedelel kujul vitamiinijooki on lihtne kasutada ning sellel on imehea apelsini maitse. Vitamiinijook sisaldab 25 toimeainet, mis on olulised lapse kasvuks ning arenguks.

Tavapäraselt saavad lapsed kõik oma vajalikud vitamiinid toidust ning keskkonnast (nt päiksest). Vitamiinid lastele on vajalikud näiteks siis, kui lapsel on mõni toiduallergia, ei söö väga paljusid asju, põeb kroonilist haigust, mis vähendab vitamiine kehas või on spetsiifilisel dieedil. Soovitame kindlasti arstiga konsulteerida, mis on teie laste vitaminiide tasemed ning mida täpsemalt lisandiks võtma peaks!

Laste vitamiinid – kas ja milliseid vaja on?

Kui lapsed kasvavad on väga oluline, et nad saaksid piisavalt vitamiine ning mineraale, et nende tervis oleks korras. Siinkohal räägime kõike, mida peaks laste vitamiinide kohta teadma ning kas teie lapsel on neid vaja. Nende vajadus sõltub lapse vanusest, soost, kaalust, kasvust ning aktiivsusest. Tervise ekspertide sõnul on lastele vanuses 2 kuni 8 vaja 1000 – 1400 kalorit päevas. Vanuses 9 kuni 13 on see 1400 – 2600 kalorit päevas. See sõltub veel omakorda erinevatest asjadest nagu lapse aktiivsusest.

Lisaks õigele kalorite kogusele peaks lapse toiduvalik sisaldama järgnevaid soovituslikke vitamiini ja mineraali koguseid:

Toitaine Kogus 1-3 aastasele päevas Kogus 4-8 aastasele päevas
Kaltsium 700 mg 1,000 mg
Raud 7 mg 10 mg
A Vitamiin 300 mcg 400 mcg
B12 Vitamiin 0.9 mcg 1.2 mcg
C Vitamiin 15 mg 25 mg
D Vitamiin 600 IU (15 mcg) 600 IU (15 mcg)

Kuigi ülalolev nimekiri sisaldab kõige tihedamini mainitud vajalikke aineid ei ole need ainsad. Laste vitamiinid peavad sisaldama mingit kogust pea igast mineraalist ning vitamiinist, et säilitada hea tervis ning kasvamine, kuid täpsed kogused varieeruvad olenevalt vanusest. Vanemad lapsed ning noorukid vajavad suuremaid koguseid toitaineid, et säilitada hea tervis, kui väiksed lapsed.

Kas vitamiinid lastele on erinevad täiskasvanute omadest?

Lastel on vaja samu toitaineid nagu täiskasvanutel, aga tavaliselt väiksemaid koguseid. Kui lapsed kasvavad on nende jaoks ülimalt oluline saada piisavas koguses kaltsiumi ning D vitamiini, et tagada luude korralik ja tugev kasv. Lisaks sellele on raud, tsink, jood, koliin ning vitamiinid A, B6, B12 ning D on kõige olulisemad lapse aju arenguks varajases eas. Kuigi lapsed vajavad väiksemat kogust vitamiine ning mineraale võrreldes täiskasvanutega, vajavad nad siiski piisavalt õigeid toitaineid, et tagada õige kasv ning areng. Aju ning luude arengut toetavad laste vitamiinid ning mineraalid on kõige olulisemad.

Kas vitamiinid lastele on toidulisandina olulised?

Üldiselt, lapsed, kes söövad hästi ja tervislikult, ei vaja toidulisandeid. Vitamiinid lastele võivad olla Eesti pimedatel talvedel vajalikud – kõige tõenäolisemalt D vitamiin. Beebidel on teistsugused toitainete vajadused, kui väikestel lasel ning nad võivad vajada mõningaid toidulisandeid. Ameerika pediaatriaakadeemia soovitab, et laste söögikorrad sisaldaksid erinevaid puuvilju, köögivilju, teravilju, piimatooteid ning valke, et saada kätte vajalikud toitained. Need toitained sisaldavad vajalikke vitamiine ja mineraale, mis on olulised lapse kasvuks ja terviseks. Üldiselt vitamiinid lastele ei ole vajalikud, kui teie laps sööb juba eelmainitud toite rohkelt, kuid järgmises sektsioonis toome välja mõned erandid.

Vitamiinid lastele on teatud juhtudel pea kohustuslikud

Kuigi enamik lapsi, kes söövad tervislikult ei vaja vitamiine on olemas mõningaid põhjuseid miks need siiski vajalikud on. Teatud laste vitamiinid ja mineraalid võivad olla vajalikud lastele, kes on seotud mõne alltoodud kategooriaga:

 • laps järgib taimetoidu või vegan menüüd
 • lapsel on mõni probleem mille tõttu keha ei omanda või vajab tavapärasest rohkem vitamiine mõne haiguse tõttu, näiteks tsöliaakia, vähk, tsüstiline fibroos või põletikuline soolehaigus
 • kes on läbinud soolte või kõhu operatsiooni
 • kes on väga valivad toidu suhtes ning ei söö erinevaid asju

Eriti oluline on, et laste vitamiinid jõuaksid nendeni, kes on taimse toitumisega, sest neil on suure tõenäosusega puudu kaltsium, raud, tsink ning B12 ja D vitamiin – eriti juhul, kui menüüst on puudu loomsed toidud. Vegan menüüd võivad olla väikestele lastele väga ohtlikud, kui puudub B12 vitamiin – mida leidub looduslikult lihas – ning seda ei anta juurde läbi vitamiinide ja toidulisandite. Kui vitamiinid lastele ei asenda menüüst puuduvaid vajalikke toitaineid võib see pidurdada kasvu ning üleüldist arengut – kõige hullemal juhul võib ka muutuda eluohtlikuks. Taimetoidu menüüga lapsed võivad saada kätte ka kõik vajalikud laste vitamiinid ja mineraalid, kui see sisaldab piisavalt erinevaid toite, mis katab kõik need vajadused ära.

Lapsed kellel on tsöliaakia või põletikuline soolehaigus võivad kannatada selle all, et nende kehal on imendumisraskused mitmete vitamiinide ning mineraalidega. Eriti raud, tsink ning D vitamiin. Seda seetõttu, et need haigused tekitavad kahjustusi kohtadele kõhus, kus need ained peaksid imenduma. Lapsed kellel on tsüstiline fibroos on raskustes, et nende keha omandaks rasvu ning nendega seotud vitamiine A, D, E ja K. Vitamiinid lastele on lisaks eelnevale olulised ka lastele kellel on mõni muu krooniline ning raske haigus, mis põhjustab alatoitumust. Ka pikaajaline “valiv söömine” võib põhjustada kahjustusi, kui laps saab vanemaks.

Kuidas vitamiinid lastele valida?

Kui teie laps järgib kitsast menüüd, ei saa haiguste pärast toitaineid kehasse või on valiv sööja, siis on vitamiinid lastele kindlasti vajalikud. Enne, kui soetate laste vitamiinid arutage kindlasti arstiga läbi milliseid ning kui palju. Otsige kindlasti kvaliteet brände – Skandiaavias üks kindlaid vitamiinide ja toidulisandite valikuid on Swedish Nutra. Järgige kindlasti, et laste vitamiinid oleks mõeldud LASTELE ning et nad ei ületakse artikli alguses mainitud päevaseid koguseid.

Laste vitamiinid, mineraalid ja hoiatused.

Vitamiinid lastele ja toidulisandid võivad olla ohtlikud, kui neid võetakse liiga suurtes kogustes. See on eriti tõene A, D, E ja K vitamiinide kohta, mis on rasvlahustuvad vitamiinid. Üks uuring näitas, et lapsel oli D vitamiini mürgitus, kui ta võttis ettenähtust suuremaid koguseid. Kindlasti jätke meelde, et kummikommidena müüdavad laste vitamiinid või toidulisandid on väga lihtne üle süüa! Kõige parem on igaks juhuks hoida vitamiine lastele kättesaamatus kohas ning arutada lastega, kui palju võib vitamiine võtta, et ennetada liigseid koguseid.

Kuidas kindlustada, et laps saab piisavalt toitaineid?

Vitamiinid lastele on olulised ning kõige lihtsam viis kindlustada, et neil pole toidulisandeid vaja, on pakkuda mitmekülgset menüüd. Puuviljad, köögiviljad, teraviljad, valgud, tervislikud rasvad ning piimatooted (kui pole talumatust). Kui need on menüüs olemas siis saavad lapsed kindlasti piisavalt vajalikke toitaineid. Lihtne viis saada lapsi neid sööma on pakkuda aeg ajalt erinevaid maitsvaid toite, mis on tehtud just nendest samadest toorainetest.

Lapse jaoks tervislik menüü peaks ka piirama lisatud suhkrut ning tugevalt töödeldud toitu – näiteks ei peaks pidevalt jooma suhkrust pakimahla. Kui tunnete, et teie laps ei saa piisavalt toitaineid läbi igapäevase menüü siis vitamiinid lastele on turvaline ning efektiivne viis, kuidas need kätte saada. Kindlasti konsulteerige enne oma arstiga.

Võtame vitamiinid lastele kokku

Lapsed, kes söövad tervislikult ning mitmekesist toitu ilmselt ei vaja vitamiine ega toidulisandeid. Siiski, neid võib olla vaja lastele, kes on valivad sööjad, kannatavad mõne haiguse all või järgivad taimetoidu või vegan menüüd. Kui ostate laste vitamiinid siis valige kindlasti tuntud brändide hulgast, mis sisaldavad laste jaoks sobivaid koguseid. Konsulteerige kindlasti enne oma arstiga. Loodame, et meie ülevaatest oli teile abi!

Soovituslik päevane annus:

Vanus 5 kuni 9 – 15 ml / vanus 10 kuni 12 – 30 ml igal hommikul, 33 päeva järjest. Pudeliga kaasas spetsiaalne mõõdutopsik. Enne kasutamist raputada pudelit.

Lisainfo

Kaal 0.65 kg
Kogus

500ml

1L

€42.98

7 arvustust tootele Vitamiinid lastele – auhinnatud Swedish Nutra laste vitamiinid

 1. 5 / 5

  Natalja

  Ainuke vitamiin mida laps on nõus võtma väga hea meelega. Kõik “kummikommid” jne on keeldunud. Maitselt hea, koostiselt puhas.

 2. 5 / 5

  Ema soovitab

  Oleme proovinud igasuguseid vitamiini kummikomme jne, midagi pole veel nii järjepidevalt võtma hakanud ise. See teistsugne toode, et ta on vedel, tundub vist talle põnev. Muutus mise märkasin, lapse silmaalused ei ole nii tumedad enam!

 3. 5 / 5

  Kaire

  Laps on nõus ilusti võtma, kuna maitse hea. Annan järjest juba kolmandat pudelit. Linnupoja terve ja rõõsa:)

 4. 5 / 5

  Maarika

  Päkapikud tõid lapsele, võrdlesin apteegis müüdavate kummikomm vitamiinidega mis meil on ja sellel joogil palju suurem vitamiinisisaldus!

 5. 5 / 5

  Kerlii

  Ei tea kas asi vitamiinides (teine pudel juba) aga laps pole see sügis veel nakkusi saanud.

 6. 5 / 5

  Klaarika R

  Ainus vitamiin mida olen saanud oma lapse võtma. Ta arvab, et see on energiajook:D võtab igal hommikul, et lasteaias energiat oleks:D

 7. 5 / 5

  Tiina L

  Laps kiidab maitset! Ootab iga hommik, millal talle lonksu annan:)
  Väga looduslikud koostisosad!


Lisa arvustus

Annustamine:

Vanus 5 kuni 9 – 15 ml / vanus 10 kuni 12 – 30 ml igal hommikul, 33 päeva järjest. Pudeliga kaasas spetsiaalne mõõdutopsik. Enne kasutamist raputada pudelit.

Koostisosad:

GMO vaba, gluteenivaba, ei sisalda soja, muna, pähkleid ja piima. 100% looduslik maitse ja värv.

Puhas multi-filtreeritud vesi parima kollageeni, vitamiinide ja toitainete omistamise jaoks: apelsin, õun, mandariin, guajaav, papaia, laim, mango, ananass, viinamari, magusaine (fruktoos), askorbiinhape, maitse (looduslik oranž), kaltsium glükonaat, magneesium glükonaat, tsink glükonaat, happesuse regulaator (sidrunhape), kaaliumtsitraat, emulgaator (ksantaankumm), koliini, L-bitartrate, niatsiin, inositooli, luteiin estrite kompleks, dl-alfa-tokoferüülatsetaat, värskuse preserver (kaaliumsorbaat, naatriumbensoaat), mangaan glükonaat, pantoteenhape, paba, spirulina pulber, lutserni pulber, spargelkapsa pulber, tsitruse-bioflavonoids, koensüüm q10, kolekaltsiferool, riboflaviin, püridoksiin hcl, tiamiini hcl, foolhape, beeta-karoteen, kroom picolinate, retinüülpalmitaat, biotiin, kaaliumjodiidi, naatrium soolhape, tsüanokobalamiin, magusaine (stevioolglükosiid).

Vitamiin A – 400 / 800 μg RE(50 / 100%NRV), vitamiin C – 90 / 180 mg(110 / 220%NRV), vitamiin D3 – 7,5 / 15 μg(150 / 300%NRV), vitamiin E – 5 / 10 mg(41 / 82%NRV), vitamiin B1 – 0,5 / 1 mg(50 / 100%NRV), vitamiin B2 – 0,7 / 1,4 mg(50 / 100%NRV), vitamiin B3 – 8 / 16 mg(50 / 100%NRV), vitamiin B5 – 4 / 8 mg(66 / 132%NRV), vitamiin B6 – 0,7 / 1,4 mg(50 / 100%NRV), vitamiin B7 – 30 / 60 μg(60 / 120%NRV), vitamiin B9 – 100 / 200 μg(50 / 100%NRV), vitamiin B12 – 1 / 2 μg(40 / 80%NRV), kaltsium – 3,6 / 7,2 mg(0,5 / 1%NRV), magneesium – 1,34 / 2,68 mg(<1 / <1%NRV), tsink – 3,3 / 6,6 mg(33 / 66%NRV), seleen – 11,25 / 22,5 μg(25 / 50%NRV), mangaan – 0,5 / 1 mg(25 / 50%NRV), kroom pikolinaat – 10 / 20 μg(25 / 50%NRV).

Hoiatused:

 • Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust!
 • Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana!
 • Hoida toodet lastele kättesaamatus kohas!
 • Kui teil on tõsine meditsiiniline probleem, olete rase või imetate siis konsulteerige kindlasti arstiga enne kasutamist.
 • Hoida jahedas. Vältida otsest päikesevalgust. Hoida külmas/külmkapis pärast avamist. Kasutada kahe kuu jooksul peale avamist.

Sulle võib meeldida ka…