Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kollageen 10 000 kalast – auhinnatud Swedish Nutra kõrge kvaliteet

26.90

Lisa korvi

,

Kollageen 10 000 kalast – auhinnatud Swedish Nutra kõrge kvaliteet

,

Kollageen 10 000 kalast – auhinnatud Swedish Nutra kõrge kvaliteet

Normal size:

 • 1-pudel
 • 2-pudelit
 • 3-pudelit
 • 4-pudelit
 • 5-pudelit
 • 6-pudelit

26.90124.00 (sis. KM)

Lisa korviKirjeldus

Kirjeldus

Kollageen 10 000 kalast – auhinnatud Swedish Nutra kõrge kvaliteet

Kollageen 10 000 kalast on Eestis üks suurima kollageeni sisaldusega vedel jook. Vedelal kujul imendub kollageen kõige paremini.

Enamikud kollageeni sisaldavad tooted Eestis on väikse efektiivsusega. Swedish Nutra on üks maailma juhtivaid tootjaid keha turgutavate toitainete ning vitamiinide puhul, nende kollageen 10 000 sisaldab rahvusvaheliselt auhinnatud koostisosi. Vedelal kujul toode soodustab kollageeni sünteesi ja sisaldab vajalikke vitamiine ja toitaineid, nagu C-, B5- ja B6-vitamiinid. Koos hüaluroonhappega aitab see kaasa terve ja noorusliku naha säilitamisele ja taastamisele. Teie nahk muutub pringimaks, ilusamaks ja siledamaks! Miks on kollageen kehale vajalik ning hea?

 • Kollageen aeglustab naha vananemist
 • Aitab vähendada tselluliiti
 • Tugevdab juukseid ja küüsi
 • Ennetab liigestega tekkivaid probleeme
 • Toetab lihaseid ja ainevahetust

Kollageen on valk, mis on kehastruktuuri üks tähtsamaid koostisosi, mis tagab luude, lihaste, naha, juuste, küünte tugevuse ja terve väljanägemise. Keha vajab kollageeni, et püsida elujõulise ja noorena. Miks on kalaluu kollageen parem, kui loomne? Teaduslikud uuringud on näidanud, et kalades sisalduvad elemendid on pisemad, mis aitab neid paremini seedida ning organismil vastu võtta.

Kuus põhjust miks kollageen võtta tervise turgutamiseks

On kindel fakt, et keha valkudest moodustab suurima osa kollageen. See on üks suurim osa sidekudest, mis sisaldub väga paljudes kehaosades nagu kõõlused, nahk ning musklid. Kollageenil on palju olulisi funktsioone mille hulgas on naha struktuuri hoidmine ja luude tugevdamine.

Viimastel aastatel on kollageeni tooted muutunud väga populaarseks ning seda põhjusega. Enamik neist toodetest sisaldab “lõhutud kollageeni“, mis tähendab, et kehal on teda lihtsam endasse imada. On olemas ka väga palju toite, mis suurendavad kollageeni imendumist ning ka sisaldavad seda – näiteks sealiha nahk ning puljong, mis tehtud kontidest.

Aasia naised söövad väga palju ramenit mille suurim osa on puljong tehtud kontidest ning tänu sellele on ka nende nahk väga terve! Kollageeni tarbimisel on palju tervisega seonduvaid kasutegureid, alates liigesevalude vähendamisest kuni naha parandamiseni ja kortsude vähendamiseni. Räägime nüüd kuuest kõige olulisemast punktist tervise jaoks.

1. Parandab naha tervist

Kollageen on väga suur osa sinu nahast. See mängib rolli naha tugevdamisel ning aitab ka parandada elastsust ja hüdratsiooni. Vananedes hakkab keha tootma vähem kollageeni, mis tekitab kuivema naha ning kortsud – selle vastu aitab ainult see, kui võtta abiks näiteks kollageenijook.

Mitmed uuringud on näidanud, et võttes kollageeni lisana võib see vähendada naha vananemist vähendades kortse ning kuiva nahka. Ühes uuringus oli kollageenijook, mida naised tarbisid 2.5 kuni 5 grammi kaupa kaheksa nädala jooksul ning nende näonahk oli tunduvalt niisutatum ja tunduvalt elastsem võrreldes nendega, kes ei tarbinud seda toodet.

Veel üks uuring leidis, et naistel kelle menüüs oli kollageenijook ning nad tarbisid seda iga hommik 12 nädala jooksul, oli nahk palju rohkem niisutatud ning kortsud vähenesid tunduvalt võrreldes grupiga, kes ei tarbinud jooki. Kollageen toodete võime vähendada kortse on seotud sellega, et nad ka stimuleerivad teie enda keha tootma rohkem kollageeni.

Lisaks, kui tarbite kollageeni toidulisandit võib tänu sellele suureneda kehas ka teiste proteiinide tootmine, mis aitab samuti naha välimust ja struktuuri ilusamaks muuta.

2. Aitab vähendada liigesevalu

Kollageen aitab hoida kõhrede terviklikkust, mis on kummi laadne kude, mis kaitseb teie liigeseid. Kuna kollageeni kogus kehas väheneb vanusega, siis suureneb risk liigestega seotud haigustele nagu artriit. Mõned uuringud on näidanud, et kollageeni tarbimine võib leevendada artriidi sümptomeid ning vähendada üldist liigesevalu.

Ühes uuringus, kus 73 sportlast tarbis 10 grammi kollageeni päevas 24 nädala jooksul vähenes nende liigesevalu väga olulisel määral võrreldes grupiga, kes ei tarbinud kollageeni.

Veel ühes uuringus võtsid täiskasvanud kaks grammi kollageeni iga päev, 70 päeva. Inimesed kelle menüüs oli kollageen tundsid liigesevalu vähenemist ning said paremini hakkama füüsiliste tegevustega, kui need, kes ei saanud seda lisandit tarbida. Teadlased on märganud, et kui kollageen on menüüs sees siis ta võib stimuleerida teie enda keha seda rohkem juurde tootma. Nad on välja toonud, et see võib viia põletike vähenemiseni, liigesed toimivad paremini ning valu väheneb.

3. Võib vähendada luukaotust

Meie luud on tehtud enamjaolt kollageenist, mis annab neile struktuuri ning aitab hoida luud tugevana. Kuna vananedes väheneb ka kehas loomulikult esinev kollageen väheneb ka luude mass. See võib aidata tekkida probleemidel nagu osteoporoos, mida kirjeldatakse, kui luude tiheduse vähenemine ning on seotud luumurdude suurenenud riskiga.

Uuringud on näidanud, et kollageen aitab vähendada riski, mis on seotud luumassi vähenemise ning luumurdude tekkega.

Ühes uuringus võttis grupp naisi 12 kuu vältel kaltsiumi koos 5 grammi kollageeniga ning teine grupp ainult kaltsiumi. Uuringu lõpuks tuli välja, et naised, kes tarbisid kaltsiumi ja kollageeni koos omasid kehas vähem proteiini, mis aitab tekkida luumurdudel ning luumassi vähenemisel, võrreldes teise grupiga.

Veel üks uuring sai sarnaseid tulemusi, kus 66 naist võttis 5 grammi kollageeni iga päev 12 kuu vältel. Naistel, kes võtsid kollageeni, tõusis luutihedus mineraalide sisaldus 7% võrreldes naistega, kes seda ei tarbinud. Luutihedus mineraalide indeksiga mõõdetakse näiteks kaltsiumi sisaldust luudes. Väikest indeksit seostatakse nõrkade luudega ning osteoporoosi tekkega. Need uuringud on väga lubavad.

kollageen lihasmass

4. Võib suurendada lihasmassi

1-10% lihaskudest on tegelikult kollageen. See proteiin on vajalik, et hoida lihased tugevad ning korralikult funktsioneerivad. Uuringud on näidanud, et kollageen aitab lihasmassi suurendada inimestes kellel on sarkopeenia, mis on lihtsamalt öeldes seotud loomuliku vananemisega.

Ühes uuringus võtsid “haprad mehed” 15 grammi kollageeni iga päev 12 nädala vältel ning samal ajal osalesid treeningutel. Nende lihasmass ning tugevus suurenes väga palju rohkem võrreldes meestega, kes ei teinud treeninguid kaasa. Teadlased on soovitanud, et kollageen võib suurendada sünteesi lihasvalkudes nagu kreatiin ning võib ka stimuleerida lihaskasvu pärast trenni.

5. Soodustab südame tervist

Teadlased on toonud välja teooria, et kollageen võib aidata vähendada südamehaiguste riski. Kollageen tagab teie arterite struktuuri – veresooned, mis kannavad verd teie südamest ülejäänud kehasse. Ilma piisava kollageenita võivad arterid muutuda nõrgaks ning hapraks. See võib viia ateroskleroosi tekkeni, mis on arterite ahenemine ning tänu sellele liigub vähem verd südamest edasi. See haigus võib põhjustada südameataki ning insuldi.

Ühes uuringus võtsid 31 tervet täiskasvanut 16 grammi kollageeni iga päev kuue kuu vältel. Uuringu lõpuks oli neil oluliselt vähem arterite jäikust võrreldes ajaga, mis eelnes uuringutele. Lisaks sellele suurenes nende “hea kolesterooli” sisaldus kehas keskmiselt 6%. See on oluline aine kehale vähendamaks südamehaiguste riski.

6. Muud tervise kasutegurid

Kollageen võib aidata teie tervist ka teistel viisidel. Nende kohta on vähem teaduslikke uuringuid.

 • Juuksed ning küüned: Kui kollageen on menüüs võib see tugevdada teie küüsi ennetades nende purunemist. Lisaks, võib kollageen stiumeerida juukse- ning küüntekasvu.
 • Kõhu tervis: Kuigi sellele ei ole teaduslikku tõestust on osad tervisega seotud instituudid hakanud kollageeni promoma, kui soolte jaoks kasulikku ainet.
 • Aju tervis: Uuringuid selle kohta, kuidas kollageen ajule mõjub pole samuti piisavalt, kuid paljud inimesed väidavad, et kollageeni tarbimine on parandanud nende üldist tuju ning vähendanud ärevuse sümptomeid.
 • Kaalulangetus: Mõned inimesed usuvad, et kollageen võib aidata kaalu langetada ning kiirendada ainevahetust. Uuringuid selle jaoks ei ole tehtud.

Kollageen sisaldub ka toitudes

Kollageen on leitav loomade sidekudedes seega toidud nagu kana nahk, sealiha nahk, loomaliha ning kõige enam kala, on parimad kollageeni allikad. Toidud, mis sisaldavad zelatiini nagu kondist tehtud puljong, on samuti head kollageeni allikad.

Zelatiin on valguaine, mis eraldub kollageenist pärast küpsetamist. On vaja rohkem uuringuid selle kohta, kas toidud, kus sisaldub kollageen ning nende söömine aitab kehal stimuleerida kollageeni tootmist.

Pole olnud piisavalt uuringuid selle kohta, kas süües kollageenirikast toitu omab sama efekti nagu kollageenijook või muud lisandid. Samas Aasias näevad inimesed väga noored ning terved välja ning nende peamised toidud nagu kana jalad, rameni supp kondi puljongiga jne on suured kollageeni allikad. Kokkusattumus? Toitudes sisalduv kollageen ei ole “lõhutud” nagu ta on toidulisandites.

Kollageen ja selle kõrvalmõjud

Teadaolevalt ei ole kollageenijoogi või muude lisandite tarbimisel riske väga palju. Mõned lisandid võivad sisaldada muid allergiat tekitavaid aineid nagu kala, muna, pähklid jne. Allergikud peaksid kindlasti kontrollima, mida lisand sisaldab. Mõned inimesed on väitnud, et kollageen jätab suhu halva maitse. Samuti on väidetud ka, et võib põhjustada häireid seedimises. Need kõrvalmõjud on väga ohutud ning harvad.

Kokkuvõtteks

Kollageeni tarbimist seostatakse väga paljude tervisele kasulike teguritega ning väga väheste riskidega. Alustuseks, kollageen aitab parandada näonaha välimust, vähendada kortse ning naha kuivust. Võib samuti aidata ka lihasmassi suurendamisel, luude tugevdamisel ning liigesevalu parandamisel.

Paljud toidud sisaldavad kollageeni, kuid pole teaduslikult kinnitatud, et nad omaks sama mõju nagu kollageenijook. Kollageenijook on turvaline, lihtne kasutada ning väga mõistlik tarbimiseks tänu sellele, et ta aitab teie tervist parandada.

kollageen toitudes

Soovituslik päevane annus:

Iga päev 25ml jooki enne hommikusööki optimaalseks tulemuseks. Pudeliga kaasas spetsiaalne mõõdutopsik. Enne kasutamist raputada pudelit.

Allergia hoiatus: Toode sisaldab koostisosi kaladest

Swedish Nutra toodab ainult GMO vabu ning looduslike tooteid. Ei sisalda gluteeni, soja, muna, pähkleid ega piima.


Lisainfo


Hinnangud (44)

5 stars
40
4 stars
1
3 stars
2
2 stars
1
1 stars
0
4.82
44 Arvustused
Lisa arvustus

44 Arvustused

moimoi90
2 päeva ago
olen varasemalt kasutanud. üks kõrgeima kollageeni sisaldusega vedel jook. tasub kindlasti proovida.
Siiri
4 päeva ago
googeldades leiab palju head selle joogi kohta, tellisin ka ise ja proovin ära! Maitse võiks vähem magus olla aga lonks vett peale ja pole hullu:)
MK
2 kuud ago
Kolmas pudel! Naised joovad seda peamiselt naha pärast, mina aga liigeste. Kui liigesed valutavad ja nö naksuvad siis peab ohtralt kollageeni tarbima! Naha teeb ka muidugi mõnusalt siledaks, see lihtsalt boonus minu jaoks.
Sveta
2 kuud ago
Hea hind, väga head koostisosad. Saite uue püsikliendi:)
Eve Liis
2 kuud ago
Kollageen ehk keha liim! Hea mugav kasutada, iga hommik üks lonks, ei pea segama midagi vms.
Laura La
6 kuud ago
The Best!:)
Kix
6 kuud ago
Väga hästi toimib aga väga magus, sellepärast 4 punkti!
Silja soovitab
6 kuud ago
Julgen öelda, et parim kollageen mis Eestis müügil! Hind ja kvaliteet paigas! Olen proovinud väga kalleid jooke ja pole tulemust näinud, sellega sain aru juba esimesest pudelist kuidas nahk niisutatum ja liigeste töö parem ( käin palju trennis, soovitan spordi inimestele!) Päikest!
Mia-Leena
7 kuud ago
Kaunid naised, soovitan!!!! Muutis mu naha palju elastsemaks ja peale trenni randmed ei valuta enam!
Agne kiidab taevani
7 kuud ago
Olen üli rahul! Suur kollageeni sisaldus, juba teisest pudelist märkasin kuidas trennis randmed ei tee valu enam, nahka vajab vähem kreemitamist! Kiidan ka kliemditeenindust kes mu miljonile küsimusele viitsis vastata ja nii armsad olid! Pakk oli ka kohal järgmine päev!
Mari
8 kuud ago
Kindlsti parim kollageen mida tarbinud olen! Maitse hea, lihtne kasutada ja peale ühte pudelit nahk PALJU siledam ja niisutatum.
Silja S
9 kuud ago
Soovitan!
Merike
10 kuud ago
Kindlasti parim kollageen mida tarbinud olen!
Soovitan
11 kuud ago
Kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega kollageen, mis olen Eestis leidnud. Kasutan juba mitu kuud.
viktoria
11 kuud ago
parim kollageen - soovitan kõigile. liigesevalud kadusid nädalaga!
Natalja
11 kuud ago
Teeb nahka tugevaks
Maarja
11 kuud ago
Kasutan juba pool aastat! Põlved ei naksu, nahk pole nii kuiv.
Анна
1 aasta ago
Лучший коллаген
Leeni kiidab
1 aasta ago
Parim kollageen! Miks ma nii arvan... esiteks hind, mis kohutavat hinda teised küsivad... sellel kollageenil siin kollageeni sisaldus väga suur, lisaks kõik muu (c ja hüal) ka. Ei pea midagi veel juurde ostma. Teiseks suurus, ühest pudelist peaaegu kuu, osad mis maksavad 50€ ja saab 20 päeva-röövimine. Kolmandaks- kui mugav võtta, iga päev üks lonks, ei pea midagi kokku segama vms. Neljandaks-toimib! Mu näonahk on nii sile ja pehme, et isegi mees paitas seda ja ütles nii pehme😃 ja liigesed... enam pole kükke tehes sellist häält nagu jalg oleks otsast tulnud! Ja boonusena ka klienditeenindus super tore ja pakk kiirelt kohal. Aitäh!
Meeri Meerets
1 aasta ago
Parim hinna ja kvaliteedi suhe!
Superlux
1 aasta ago
Olen ka väga rahul peale 1 pudeli tarvitamist, maitse meeldib, mõnus hapu. Nahk ei ole enam nii kuiv.
Uus püsikas
1 aasta ago
Parim kollageen! Hind nii hea võrreldes teistega, kollageeni sisaldus suur, lihtne võtta, ei pea eraldi midagi kokku keerama! SOOVITAN!
Maarika Kask
1 aasta ago
Sellest ajast kui hakkasin võtma (neljas pudel aasta jooksul vahelduva eduga võtan) on muutunud mitu asja. Body pumpis ei naksu mu põlved enam ja ei lähe lukku, varem üks põlv jäi nagu kinni. Kui pesin ennast Tallinna veega, pidin alati pärast kreemi või õli panema kuna nahk läks kuivaks ja valgeks, enam seda pole. Ja ma ei tea kas see kollageen teeb seda aga mu naha toon on parem. Nagu pole laiguline. Olen rahul, olen soovitanud ka oma tuttavatele. Edu! Ja loodan, et head asjad jälle müügilt ei kao!
Maris
1 aasta ago
Lihtsalt parim Küüned on tugevad ja nahk on jälle nagu 20 aastasel ning kreemitamist ei vaja
Sirelyn Savi
1 aasta ago
Jagub ka ainult kiidusõnu nagu eelmistel kommenteerijatel! Hea hind, super kvaliteet!
Miina Rehemäe
1 aasta ago
Tahtsin teid lihtsalt tänada avalikult, et nii kiirelt pakid kohale toimetate ja mu lemmik toidulisandit pakute!:) Teie püsiklient juba kaks aastat! ❤️
Ülle K
1 aasta ago
See talv pole kordagi probleemi olnud kuivade käte või üldse nahaga. Tavaliselt sügise alguses juba käed lõhenevad aga muud ei saa abiks olla hetkel kui see kollageen. Olen nii rahul!
Heili
1 aasta ago
Olen kasutanud ühe pudeli ja juba märkasin, et näonahk on säravam, siledam. Lisaks meeldib kollageenijoogi maitse- mõnus hapukas amps (magustoidu eest). Kindlasti tellin juurde!
Raina Soe
2 aastat ago
Esimene mulje, ilus ja korralik pakend. Teine mulje, maitse, väga hea! Peale teist pudelit- käed pole see talv veel katki läinud, mõjutab mu seedimist väga hästi! Saite ühe kliendi juurde!
Britha K
2 aastat ago
Hea maitse, lihtne kasutada, vaatame kuidas toimib😊
Anneke Prits
2 aastat ago
5+ teenindus, pakk alati päevaga kohal, kollageeni kasutan juba aasta, pole kunagi talvel nii pehme nahaga olnud, alati nahk kuivab muidu. Kindlasti asi kollageeni tarbimises!!!!!!!!!
kaijakaru
2 aastat ago
Suurepärane toode, nahk on läinud palju paremaks ja pole enam nii kuiv. Kindel lemmik
Vähem magusa tuleviku lootus
2 aastat ago
Toode on hea, aga kuna viimase 10 aasta jooksul magusa tarbimise soov on järjest väiksem, organism tunnetab eriti magususe astet, siis antud vedelik on minu jaoks liiiga magus. Loodan tulevikus vähendatakse selle magususe astet.
Kylli
2 aastat ago
Olen tellinud juba üle aasta, ei teagi mitu pudelit enam. Pakid on alati kiirelt kohal, nahk on palju paremaks läinud, kükke tehes põlved ei plaksu. Kõikidele kiitnud ka😃
Dinnu
2 aastat ago
Super toode! Hind hea, pakk alati mega kiirelt kohal, lihtne tarbida, ei pea midagi kokku segama vms, Esimene kollageen mida päriselt ka võtan iga päeva. Peale reisi nahk ei olnud päiksest nii kuiv nagu tavaliselt!
Ilona
2 aastat ago
Kahju, et toode on ülimagus.
Gerda
2 aastat ago
Väga super toode! Lihtne võtta iga päev, hind hea võrreldes teiste sama tugevatega ja pakk kiirelt kohal😊 Kasutan juba ammu, seega tean mida soovitan.
Merilyn
2 aastat ago
Täielikus sõltuvuses alates 01.21, päris palju pudeleid ära joonud (äkki saab püsikliendi soodustust😉) Nahk palju paremas seisus, ei kisu kuivusest, põlved ei nagise trepist käies, küünenahad ei lõhene. Muidu võtan ka d vitamiini, seega sellest see olla ei saa. Soovitan ka teistele, üks pudel jääb väheks, ainult seda ütlen!
Heli
2 aastat ago
Väga hea hapukas, loodan, et toimib nii nagu lubatud
Liisa soovitab
2 aastat ago
Kartsin väga, et maitseb nagu kalamaksaõli- lapsepõlvetrauma! Aga väga tore üllatus, hea magus maitse, kindlasti puudub kala maitse! Pole lisatud suhkruid. Kvaliteetne toode, väga lihtne tarbida.
Aiki
3 aastat ago
Minu jaoks olnud täielikult elu muutev see kollageeni maailma jõudmine. Proovisin igast pulbreid, ei viitsinud hommikuti möllata. Seda 1 lonks ja korras. Nahk, pole kunagi talvel nii sile olnud, varem ikka sügeles ja kuivas. Olen mega vaimustuses ja tean ka kuidas olen samasuguse vaimustuse tekitanud mitmes inimeses veel. Aitäh!
Ave
3 aastat ago
Parim kollageen mida võtnud! Lihtne tarbida, põlved olid 2nd 50% paremad, nahk ei vaja peale igat pesu kreemitamist.
Gerle
3 aastat ago
Kahjuks minu jaoks on liiga magus. Eelistaksin ilma magusaineteta. See millel on kirjas No sugar on ka ikkagi magus. See on ka põhjus miks ei suuda igapäev võtta. Olen 2 purki ära võtnud. Nahk on endiselt väga kuiv, suuri muutuseid ei näe. Kuigi mulle väga meeldib, et tarvitada on mugav ja hind on mõistlik.
Aive
3 aastat ago
Tere! Kirjutan Teile imest, mis on juhtunud. Olen 65 aastane, jalad olid nii haiged, et kui hommikul voodist tõusin, siis toetasin seintele, et käima saaks, vaikselt rahulikult, samm sammu haaval. Röntken näitas, et põlved on kulunud, perearst laiutas käsi, et temal pole midagi teha. Olen kollageeni üle aasta võtnud, nüüd jooksen, hüppan batuudil, käin kiirelt, jalad ei valuta. Võimlen hommikul ja õhtul. Olen nii õnnelik. Aitäh kõigile, kes nii hea kollageeni välja mõtlesid. Aitäh! Aitäh! Aitäh!

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi