Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Alumiinium deodorantides – kas seda peaks vältima?

Deodorandi kasutamine kuulub paljude inimeste igapäeva hulka. Üha enam soovitakse nahale määritavate toodete puhul vältida erinevaid kahjulikke lisaaineid nagu parabeenid, sulfaadid, kunstlikud lõhna- ja värvained jm. Kõik nahale määritavad ained imenduvad paratamatult läbi naha meie organismi ning võivad seeläbi tõsiseid terviseprobleeme põhjustada.

Kui deodorandi peamine funktsioon on ´deodeerida´ ehk ebameeldivat higilõhna vähem lõhnavaks muuta, siis antiperspirant paneb Sind hoopis vähem higistama. Seda funktsiooni täidavad neis toodetes alumiiniumsoolad, mis nahal sulades ning seeläbi poore täites takistavad higil mõnda aega läbi naha väljuda.

Alumiinium on läbi aegade palju vastukõla saanud, seetõttu on oluline, et iga tarbija oleks teadlik selle omadustest ning ka naturaalsema koostisega toodete valikuvõimalustest.

 

Alumiiniumsoolade funktsioon

 

Alumiiniumi ei leidu mitte deodorantides vaid enamikes antiperspirantides või kaks-ühes toodetes, kus omavahel on kombineeritud deodorandi ning antiperspirandi funktsioon.

Neis toodetes sisalduvad alumiiniumsoolad sulavad nahal ning imenduvad seejärel Sinu pooridesse, takistades seeläbi mõnda aega higil väljumast. Arstid ning dermatoloogid võivad liighigistamisega seotud haiguste korral retseptiravimina välja kirjutada antiperspirandi, mille alumiiniumsoolade sisaldus on palju kõrgem, kui poes müüdavatel.

Inimeste peamine mure alumiiniumsoolade sisaldusega toodete kasutamisel on potentsiaalne rinnavähi tekkimine. Uuringud aga ei ole näidanud piisavalt tõendeid sellise mõju kohta juhul, kui neid tooteid kasutatakse väheses koguses. Sellest hoolimata on higistamine keha loomulik protsess ning paljud arvavad, et higi kinni hoidmine ei ole tervislik.

Kuidas leida toodete koostisosade seast alumiiniumsoolad üles? Seal võib see olla loetletud kui aluminium salts, aluminium compounds, aluminium chlorohydrate või aluminium zirconium tetrachlorohydrex gly.

 

Kuidas valida tervisele ohutumat deodoranti?

 

Antiperspirandid sisaldavad enamasti alumiiniumsoolasid. Küll aga on higi kontrolli all hoidmiseks ning ebameeldiva lõhna neutraliseerimiseks olemas küllaldaselt muid tooteid ning lahendusi. Ka deodorandis võiksid vältida lisaaineid nagu parabeenid, sulfaadid, kunstlikud lõhna- ning värvained. Naturaalses deodorandis on tavaliselt esindatud koostisosa, mis imab higi (söögisooda, savipulber, maranta juure jahu), naturaalne antimikrobiaalne aine (kookosõli) ning eeterlik õli, et neutraliseerida ebameeldivaid aroome.

Et hoida higi kontrolli all tervisele ohutumalt, võid proovida järgmisi tooteid ning koostisosi:

  • Lõhna- ja värvainete vaba deodorant
  • Hüpoallergeenne deodorant
  • Madala kontsentratsiooniga AHA happed
  • Söögisooda baasil deodorant

 

Nurme looduslik deodorant mandariini ja apelsiniga

 

Kodumaise tootja Nurme looduslik deodorant mandariini ja apelsiniga neutraliseerib tänu söögisoodale ja naturaalsetele eeterlikele õlidele efektiivselt higilõhna ning ei jäta kaenlaaluseid rasvaseks ega määrivaks. 

  • Valge kaoliin savi pulber
  • Maranta juure jahu
  • Kookosõli
  • Aaloe
  • Sheavõi

Uue deodorandi valikul tutvu kindlasti hoolikalt koostisosade nimistuga ning veendu toote naturaalsuses olenemata sellel olevatest märksõnadest nagu naturaalne või puhas. Alumiiniumsoolasid peetakse küll vähesel kasutamisel tervisele ohutuks koostisaineks, kuid need pärsivad siiski keha loomulikku protsessi higistades toksiine väljutada. Lisaks võivad ka naturaalse koostisega deodorandid olla nahka ärritavad – seda eriti õrnal kaenlaaluse nahal. Endale sobivaima deodorandi leiad proovides ja katsetades!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search