Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Chaga toodete kasulikkus

Chaga tooted on ülimalt kasulikud

Tervise turgutamine on väga oluline, seda eriti viiruste hooajal, et Sinu organism saaks haigustekitajatega ise edukalt võidelda. On palju viise, kuidas saad oma immuunsüsteemi tugevdada, näiteks toitumisharjumuste muutmine, alkoholist hoidumine, suitsetamisest loobumine, vitamiinide võtmine jne. Üks neist toidulisanditest, millega inimesed veel ei pruugi olla nii tuttavad kui muude immuunsüsteemitugevdajatega, kuid mis kogub maailmas aina populaarsust kui väga võimekas seen, on chaga.

Chaga ehk must pässik (inonotus obliquus) kasvab peamiselt kaskede koorel külmema kliimaga maades nagu Põhja-Euroopa, Siber, Venemaa, Korea, Põhja-Kanada ja Alaska. Ida-Euroopa rahvameditsiinis kasutatakse musta pässikut juba 16. sajandist. Mitmed iidsed kultuurid kasutasid chaga seent näiteks keha vastupidavuse tõstmiseks, näljatunde reguleerimiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks, keha toksiinidest puhastamiseks ja paljuks muuks.

Mis on chaga ja kuidas saad Sina selle abil oma tervist turgutada?

Chagat ehk musta pässikut liigitatakse seente hulka, mida saab kasutada tervise turgutamise eesmärgil. Seen kasvab üldiselt kaskedel, kuid harva ka mitmel muul lehtpuu liigil, toitudes peremeespuu mahlast. Välimuselt ebakorrapärase kuju, krobelise ja kergesti puruneva välispinnaga must mügar võib kasvada 0,5-1,5 cm suuruseks ning kaaluda kuni 5 kg või rohkemgi.

Teadusuuringud on näidanud tugevat bakteri- ja põletikuvastast toimet. Chagas on teiste ravimtaimedega võrreldes kõrgeim kogus antioksüdante ühe grammi kohta. Esimene teaduslik uuring chaga kasulikkuse kohta tehti 155 aastat tagasi Tartu Ülikoolis teadusprofessor Johann Noël Dragendorffi poolt. Selle uuringu käigus keskenduti nii erinevatele chagast tehtud ekstraktidele kui ka spetsiifiliselt seenest leitud bioaktiivsete ainete mõjule. Uuringud chaga positiivse mõju kohta erinevate haiguste vastu on alles küll poolikud, kuid senised näitavad, et see aitab mitmete haiguste kulgu leevendada või neid ravida. Seene peamised tervislikud mõjud on immuunsüsteemi tugevdamine ning põletiku vähendamine.

Kuidas tarvitada chagat ning milliseid tooteid valida?

Aina suurem huvi chaga headest omadustest pakatava seene vastu on toonud seda valikusse erinevates vormides, näiteks tablettidena, pulbrina või eliksiirina

Valiku hulgast on Sinulgi kerge leida endale sobiv viis, kuidas musta pässikut oma toitumisse lisada. Chagal puudub seentele iseloomulik maitse, seega pulbrist võib valmistada teed, lisada seda kohvile või miks ka mitte näiteks jogurtile. Et Sa selle seene kasulikkusest aga veelgi mõnusamalt kasu saaksid, on olemas ka erinevaid lisamaitsega Chaga eliksiire, näiteks mustsõstra, astelpaju, kibuvitsa. Need eliksiirid on lisaks veelgi suuremale vitamiinide sisaldusele maitsvad ning lihtsasti tarbitavad, tooteid on ka vegan ja mahe versioonis. 

Millistes valdkondades chaga aitab:

  • Immuunsüsteemi toetaja vähiravis
  • Põletiku leevendaja ning immuunsüsteemi tugevdajana Lyme´i tõve puhul
  • Kilpnäärmehaiguste puhul seedimise soodustamisega
  • Vitamiinide, mineraalainete ja toitainete allikana, sisaldades B-kompleks vitamiine, D-vitamiini, kiudaineid, kaaliumi, rubiidiumi, tseesiumi, aminohappeid, vaske, seleeniumi, tsinki, rauda mangaani, magneesiumi ning kaltsiumi
  • Keha vananemisprotsesside aeglustamises
  • Kolesterooli, vererõhu ning veresuhkru alandamisel
  • Psoriaasi ravis
Ettevaatusabinõud ja võimalikud kõrvaltoimed

Kuigi chagat on kasutatud oma raviomaduste poolest juba sajandeid, on sellel nagu igal teisel ravimtaimel võimalikke kõrvaltoimeid ning ettevaatusabinõusid, mida silmas pidada. Autoimmuunhaiguste puhul võib Chaga immuunsüsteemi liiga aktiivseks muutumist põhjustada. Chaga sisaldada valku, mis võib takistada vere hüübimist, seega on mõistlik hoiduda neil, kellel on probleeme vere hüübimisega või kes tarvitavad verd vedeldavaid ravimeid. Diabeetikutel võib chaga alandada veresuhkru taset. Chaga tooteid ei tohiks kasutada enne operatsioone selle verd vedeldava toime tõttu. Rasedatel ning rinnaga toitvatel emadel on soovitatav pidada arstiga nõu enne, kui chaga tarvitamist.

Chaga seene kasulikkuse uurimisel põhinevad teadustööd on alles aktiivne protsess, kuid siiamaani välja toodud tulemused on väga paljulubavad. Peamiselt on seenest palju kasu immuunsüsteemi tugevdamisel ning põletiku leevendamisel, mis on väga olulised tegurid eriti viiruste hooajal, kuid ka krooniliste haiguste puhul. Kindlasti leiad ka Sina erinevate toodete seast enda uue lemmiku!

Tutvu chaga eliksiiridega ning leia endale sobiv!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi