Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Dermarolling kodutingimustes – kuidas teha seda ohutult?

Dermarolling ehk mikronõelravi on kosmeetiline protseduur, mille käigus stimuleeritakse naha loomulikku paranemisprotsessi, tekitades imepisikeste steriliseeritud nõelakestega mikrohaavasid. Naha paranemise protsess, mille käigus suureneb loomulik kollageeni ja elastiini tootmine, jätkub ka peale protseduuri. Tulemuseks on nooruslikum välimus, vähem märgatavad kortsukesed, pigmendilaikude ühtlustumine. Enamasti tehakse mikronõelravi näonahale, kuid see on efektiivne ka teistel kehaosadel nagu näiteks kõht, tuharad või reied. Parimaks ja püsivamaks tulemuseks on soovituslik läbida 4-6 protseduuri.

Mõni aeg tagasi tulid turule ka kodutingimustes kasutatavad dermarollerid, mis on mugavad ning ka Sinu rahakotile soodsamad. Igasuguste nahahoolduse protseduuridega kodustes tingimustes peaks aga kindlasti kaasnema põhjalik eeltöö ning ohutusreeglite järgimine.

 

Kuidas mõjutab dermarolling Sinu nahka?

  • Suureneb loomulik kollageeni ja elastiini tootmine nahas
  • Muudab naha säravamaks ning selle tooni ühtlasemaks
  • Parandab naha elastsust
  • Ahendab suurenenud poore
  • Nahahooldustooted imenduvad peale protseduuri paremini
  • Paraneb naha verevarustus
  • Pinguldab ära vajunud nahka
  • Ühtlustab pigmendilaike
  • Taandab miimilisi kortsukesi
  • Vähendab arme – aknest tingituid, venitusarme

Kuidas teha protseduuri kodutingimustes?

Kõige olulisem on nahk eelnevalt rasust ning meigist puhastada. Ka dermaroller tuleb hoolikalt desinfitseerida ning seejärel jooksva vee all loputada, et hoida ära infektsioonide teket. Väldi kasutamist juba kahjustunud, põletikulisel nahal. Kui Sa pole varem protseduuri oma nahal teinud, siis alusta lühemate nõeltega dermarolleriga – alates 0.15mm – 0,50mm. Soovi korral võid nahale juba eelnevalt kanda näiteks hüaluroonhappega seerumit.

Alusta rullimist õrnade liigutustega, vältides silmaümbruse nahka ning tõstes rullikut õhku peale igat tõmmet, et vältida naha liigset tirimist ja kriimustuste teket. Rulli vähemalt neljal erineval suunal- vertikaalselt, horisontaalselt ning mõlemas suunas diagonaalselt kuni kümme korda. Oluline on kasutada mõõdukat survet, kuid mitte rullida jõuga. Protseduur ei tohiks kindlasti olla valulik ega veritsev.

Peale hooldust loputa nahk puhta veega, patsuta kuivaks ning kanna peale hooldav seerum. Parimad seerumid peale hooldust sisaldavad näiteks hüaluroonhapet, c-vitamiini, peptiide või tüvirakke. Peale kasutust desifintseeri ja kuivata dermaroller ning hoiusta seda karbis. Hooldust võib korrata lühemate nõeltega dermarolleriga üle päeva, pikemate puhul aga vaid iga 3-4 nädala tagant – kõik olenevalt ka Sinu naha tundlikkusest. Kerge õhetus ja punetus peale hooldust on normaalne. Järgneva nädala jooksul või punetuse kadumiseni kasuta kindlasti päikesekaitsekreemi, väldi jumestustooteid, liigset higistamist, sauna ning ka massaaži.

Mikronõelravi ohutus ja vastunäidustused

Iga kosmeetilise protseduuriga käivad kaasas vastavad ohutusnõuded ning vastunäidustused, et Sinu tervist kaitsta. Enne dermarolleri soetamist ning protseduuriga alustamist võiksid kindlasti nõu pidada dermatoloogiga, et teha kindlaks kas Sinu nahale selline hooldus üldse vajalik või ohutu on.

Dermarollingut peaksid kindlasti vältima juhul, kui Sinu nahk on põletikuline või tundlik, Sul on aktiivne akne, ekseem või rosaatsea. Pea meeles, et dermarolleri vale kasutamine tekitab mikrorebendeid ning see omakorda arme ja hüperpigmentatsiooni nahas. Terve protseduuri vältel veendu, et vahendid, mida Sa kasutad, oleksid desifintseeritud ja puhtad. Protseduur ei tohiks kindlasti olla liialt valulik ega verine. Kindlasti ära looda, et peale ühte protseduuri näeksid juba tulemusi. Lase oma nahal protseduuride vahel piisavalt puhata ja paraneda ning vajadusel korda seejärel.

Miks mitte kasutada mikronõelravi hoolduse vahepeal teisi näohoolduse tarvikuid? Tutvu nendega siin: https://ismile.ee/tootekategooria/naohooldustooted/tarvikud/ 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi