Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Ensüümid nahahooldustoodetes – siledama ja tervislikuma välimusega naha heaks

Kui rääkida nahahooldusest, siis kahtlemata soovib igaüks endale tervema välimusega, pehmemat, siledamat ning säravamat nahka. Nende koostisosade valik, mis sellist tulemust lubavad, on suur ja lai, kuid kõigile nahatüüpidele ei pruugi tingimata samad koostisosad sobida. Nahahooldustoode, mis kellegi jaoks imesid teeb, võib Sinu nahale aga hoopis ärritust või isegi allergilist reaktsiooni tekitada. Seetõttu on oluline just enda nahatüübile sobiva toote leidmiseks teha piisavalt eeltööd ning katsetada uusi tooteid kõigepealt väiksemal osal nahast.

Üks selline koostisosa, mida tasub proovida, on ensüümid. Need on proteiinid, millel on võtmeroll rakkude ainevahetuses ning mis võivad nahale pakkuda vägagi efektiivset koorimist, olles samas piisavalt õrn. Lisaks on ensüümidel muidki kasulikke omadusi Sinu nahale, mida tasub igal oma nahast hoolival inimesel teada.

 

Mis on ensüümid?

 

Ensüümid on proteiinid, millel on võtmeroll rakkude ainevahetuses. Rakusiseselt on tema töö kiirendada keemilisi reaktsioone, et toetada elulisi protsesse Sinu kehas nagu lihaste ehitus, toksiinide hävitamine ning toidu lagundamine seedimiseks.

Nahahooldustoodete koostisosana on ensüümide peamine roll naha koorimine- lagundades naha pealmistes kihtides olevat keratiini, mis seob endas surnud naharakke. Koorimise käigus vabanevad ka poorides sisalduvad ummistused. Tulemuseks on siledam, pehmem ning klaarim nahk. Nende ensüümide peamine allikas on taimne, puuviljad ning köögiviljad nagu papaia, ananass ning kõrvits on kõige sagedamini kasutatavad.

Nahahooldustoodete pakenditel võib sageli leida ka sellise koostisaine nimetust nagu koensüüm- need ensüümid on sageli ammutatud mineraalidest nagu magneesium, tsink, vask, raud ning B-grupi vitamiinidest. Neist kõige populaarsem on ilmselt koensüüm Q10, mida toodab loomulikul teel ka meie enda keha. Vananades aga aeglustub selle ensüümi tootmine ning seetõttu on vananemisilmingud ning päikesekahjustused kergemad tekkima. Selle kasuliku koensüümi kaasamine oma nahahooldusrutiini aitab nahka noorendada, stimuleerib kollageeni ja elastaani tootmist, klaaristab nahatooni jm. Tänu oma kergele molekulaarsusele imendub see ensüüm nahka eriti hästi.

´Gommage´ koorimisgeel roosi ekstraktiga koorib Sinu nahka õrnalt ensüümidega, paljastades puhta, noorusliku ning terve naha. Populaarne Koreast pärit toode on uuenduslik viis nahka koorida.

 

Mis on ensüümide kasulikud omadused?

 

  • Sobib enamasti kõigile nahatüüpidele- ka tundlikule nahale
  • Aitab hoida naha optimaalset happesuse taset, omades ise neutraalset pH´d
  • Koorib efektiivselt kuid samas piisavalt õrnalt nahka
  • Aitab ennetada akne ning vananemisilmingute teket
  • Vähendab tekkinud pigmentatsiooni jälgi
  • On oma omadustelt antibakteriaalse toimega

 

Nagu iga uue kosmeetikatootega, on hea mõte enne kasutamist toodet väikesel osal oma nahast proovida, et välistada allergilisus mõne selle toote koostisosa vastu. Lisaks on ensüümkoorijate puhul väga oluline, et sellega samaaegselt ei kasutata ühtegi teist koorijat ega kooriva omadusega toodet, et vältida liigset naha ärritamist. Sellisteks toodeteks on näiteks mehaanilised koorijad, erinevad happed nagu salitsüülhape, glükoolhape, AHA- ja BHA happed, retinool jm.

Kuigi ensüümide koostis ise on Sinu nahale õrn, siis nende tulemus on väga efektiivne ning tegelikult ei olegi teisi koorijaid tarvis. Toote kõige õigemaks kasutamiseks järgi alati pakendil toodud juhiseid.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search