Glükoolhape Sinu näohoolduses – kas vajalik?
Kauni noorusliku näonaha saavutamiseks soovitatakse pidevalt uusi nippe ja tooteid. Kõige olulisem on leida tooted või koostisained, mis Sinu nahatüübi ning selle vajadustega paremini sobivad. Koorimine on üks viise, kuidas eemaldada oma nahalt liigne mustus, rasu ning surnud naharakud. Läbi selle on võimalik esile tuua nooruslik ning sile nahk, mis lausa särab.
Koorimine võib olla nii mehaaniline kui keemiline. Keemiline koorimine on laialt tuntud iluprotseduur, kus erinevate aktiivainetega(glükoolhape, salitsüülhape, piimhape või triklooräädikhape) ergutatakse naha loomulikke taastumise protsesse. Glükoolhape koos teiste hapetega langebki antud juhul keemilise koorimise alla. Mehaaniline koorimine on üldjuhul tugevam ning valesti tehes võib see põhjustada tõsiseid nahakahjustusi.
Mis on nende kahe olulisemad erinevused ning kuidas omale sobiv valida?
Mehaaniline versus keemiline koorimine
Kui keemilises koorimises kasutatakse aktiivaineid, mida on võimalik kanda erinevates kontsentratsioonides nahale, siis mehaanilises koorimises kasutatakse toodet, milles on spetsiaalsed kuulikesed või terad(soola, suhkru või jahvatatud kohvi), mis surnud naharakke ning mustust naha pinnalt mehaaniliselt eemaldavad. Õigesti tehes on mõlemad viisid efektiivsed, kui valesti tehes võid oma nahka mõlemal juhul kahjustada. Keemiline koorimine võib olla ohutum seetõttu, et koduseks kasutuseks loodud happekoorijad ei ole kunagi niivõrd kõrge kontsentratsiooniga, nagu need näiteks ilusalongides on. Mehaanilisel koorimisel võid aga liialt tugevalt hõõrudes oma naha pealispinda lõhkuda.
Keemiline koorimine ergutab naha loomulikke taastumisprotsesse, mille tulemusena kiirendub kahjustunud rakkude nahalt eemaldumine ning uute tervete naharakkude paljunemine. See protsess paljastab omakorda ajapikku palju säravama ja nooruslikuma naha, vähendab armide ja hüperpigmentatsiooni jälgi, puhastab poore, aitab nahahooldustoodetel paremini imenduda jne.
Collistar Pure Actives Glycolic Acid näoseerum on loodud näol ja kehal kasutamiseks. Toimeaine on glükoolhape ja mandlihape.
Kõige efektiivsemat keemilist koorimist saab vaid ilusalongist, kus õppinud professionaalid kasutavad tihtipeale tugevama kontsentratsiooniga happekoorijaid. Salongis valib kosmeetik happekoorija liigi ning intensiivsuse Sinu naha individuaalsetele vajadustele vastavalt. Salongis koorimise protseduuri puhul on aga tavaliselt taastumisperiood pikem, kui kodukasutuses see pea puudub, sest aktiivaine väike kontsentratsioon koorib nahka vähehaaval.
Millised on keemilise koorimise mõjud?
- Puhastab ummistunud poore sügavuti
- Koorib surnud naharakud
- Vähendab venitusarmide sügavust
- Ergutab naha loomulikku taastumisprotsessi
- Vähendab akne ning hüperpigmentatsiooni arme
- Vähendab miimikakortsude sügavust
- Ühtlustab nahatooni
- Toob välja naha loomuliku sära
- Vähendab sissekasvanud karvade teket
- Aitab teistel nahahooldustoodetel paremini imenduda
Võimalikud kõrvaltoimed
Aktiivainete kasutamine kodutingimustes on enamasti ohutu. Tooted on formuleeritud spetsiaalselt lahjema kontsentratsiooniga, et ei oleks võimalik oma nahka kahjustada. Kodune koorimine võib olla väga efektiivne puhastamaks ummistunud poore, vähendamaks akne- ning pigmentatsiooni arme, vähendades venitusarmide ning peente kortsukeste sügavust. Peale koorimist on järelhooldus väga oluline- naha puhtana hoidmine ning selle niisutamine rikkaliku näokreemiga.
Lahjast kontsentratsioonist hoolimata on oluline enne kasutamist tooteid oma väikesel osal nahal katsetada. Kui pärast aktiivaine kasutamist esineb nahal järgnevaid sümptomeid, peaksid toote koheselt maha pesema ning selle kasutamise lõpetama. Võimalikud kõrvaltoimed on näiteks silmade punetus ja kipitamine, nahaärritus, mitmeid päevi kestev punetus, naha tugev põletustunne, paistetus, nahatooni muutused, nahakoorikud, villid, ketendus jm. Tõsisemate sümptomite või sümptomite pikema püsimise korral peaks kindlasti pöörduma arsti poole.