Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hüaluroonhape – võtmekomponent noorusliku naha saavutamiseks

Naha vananemine on elu loomulik osa. Sellest olenemata soovime me kõik enneaegset vananemist edasi lükata ning peeglisse vaadates näha nooruslikku ja säravat nahka. Tänu suurele niiskusesisaldusele on noores nahas säilinud selle loomulik sära, elastsus ja vastupanuvõime välistele faktoritele. Naha loomulik vananemine ning välised faktorid nagu UV kiirgus, keskkonna saastus, suitsetamine või alkohol mängivad aga suurt rolli selle niiskusesisalduse vähenemises.

Hüaluroonhappe molekulidel on unikaalne omadus vett siduda ning seda endas hoida. Seda kasulikku molekuli toodab ka meie oma keha selleks, et hoida kudede vahelist optimaalset niiskustasakaalu. Vananedes aga aeglustub sarnaselt kollageenile ka hüaluroonhappe loomulik tootmine meie nahas. Hüaluroonhapet leidub peamiselt nahahooldustoodetes nagu seerumid, kreemid, näoveed või maskid ning toidulisandina.

 

Mis on hüaluroonhape ja selle funktsioon?

 

Hüaluroonhape on värvitu ning lõhnatu geeljas molekul, mida leidub ka meie kehas – peamiselt nahas, sidekudedes ja silmades. Selle funktsioon on hoida kudede vahelist optimaalset niiskustasakaalu ning niisutada liigeste vahelist pinda, et vältida nende hõõrdumist ning sellest tekkivat valu. Hüaluroonhappe suure sisalduse korral on meie nahk elastsem ning suurema vastupanuvõimega väliste kahjulike faktorite vastu.

Hüaluroonhapet saab keha loomulike varude toetuseks võtta ka toidulisandina. Lisaks leidub seda paljudes nahahooldustoodetes, silmatilkades ning ka ilu- ja meditsiinilistes süstides. Süstide abil viiakse hüaluroonhape naha sügavamatesse kihtidesse, et ergutada kollageeni tootmist, parandada naha niiskustaset ning selle elastsust. Liigesevalude puhul taastavad need süstid vähenenud hüaluroonhappe varud liigeste vahel ning leevendavad seeläbi valu.

 

Hüaluroonhappe peamised omadused

 

  • Soodustab tervemat ja elastsemat nahka

Pea 50% keha hüaluroonhappe varudest sisaldub Sinu nahas. Seal seob ja hoiab hüaluroonhape niiskust endas, ennetades või vähendades seeläbi peeneid joonekesi, parandades naha elastsust ning muutes naha siledamaks ja säravamaks. Lisaks on hüaluroonhape kergesti imenduv ning ei ole nahka ärritav, sobides seega kõigile nahatüüpidele – ka tundlikule nahale.

  • Võib kiirendada haavade paranemist

Hüaluroonhappe kontsentratsioon nahas suureneb, kui tekib vajadus haavasid parandada. See aitab põletikutaset reguleerida ning annab kehale märku, et see toodaks kahjustunud alal rohkem veresooni. Lisaks on hüaluroonhape antibakteriaalne, vähendades seeläbi infektsiooni tekkimise riski kahjustunud kohas.

  • Leevendab liigesevalu

Hüaluroonhape hoiab liigeste vahelist ala efektiivselt niisutatuna, et vältida nende omavahelist hõõrdumist ja sellest tekkivat häirivat valu. Süstina sügavale liigestesse viidud hüaluroonhape leevendab valu ning aitab taastada nende paremat toimimist ja Sinu elukvaliteeti.

  • Leevendab kuiva silma sündroomi

Hüaluroonhappe sisaldusega silmatilgad aitavad efektiivselt silma niiskustaset taastada. See leevendab kuiva silma sündroomi ning sellega kaasnevat ebamugavustunnet ja nägemisraskusi.

 

Kuidas kaasata hüaluroonhapet oma näohooldusrutiini?

 

Hüaluroonhapet võib leida nahahoolduses paljudes erinevates vormides- seerumid, kreemid, maskid, näoveed, ampullid. Oluline on, et selle sisaldus tootes oleks piisavalt suur. Liiga väikese kontsentratsiooniga toode ei ole sugugi efektiivne, liiga suure kontsentratsiooniga võib see aga mitte imenduda ning omada vastupidist toimet hoopis nahka kuivatades.

 

Madara emulsioon hüaluroonhappe kompleksi, kofeiini ning taimsete ekstraktidega vähendab esimesi vananemisilminguid.

 

Püüa valida toode, mis sisaldab mitte ainult ühte hüaluroonhappe molekuli, vaid pigem erineva kaaluga molekulide kompleksi. See tähendab, et toote koostises on erinevate molekul-kaaludega hüaluroonhapet, et saavutada parim mõju. Koos hüaluroonhappega toimivad väga hästi näiteks keramiidid, peptiidid, niatsinamiid, retinool, vitamiin C, AHA- ja BHA happed.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi