Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kas nahka pinguldavad kreemid tõesti toimivad?

Meie naha loomulik prinkus hakkab vähenema umbes 25. eluaasta paiku. Aineid, mis annavad meie nahale nooruslikuma välimuse – näiteks rasu, kollageen ja lipiidid, hakkab keha seoses vananemisega aina vähem tootma ning kõrgemas eas lõpetab nende tootmise sootuks. Lisaks võib Sinu elustiil mängida naha vananemise kiiruse väga suurt rolli.

Naha vähenenud elastsus ning suurenenud kuivus tekitab omakorda kortsukesi, tuhmi ja kahvatut jumet jne. Need ilmingud annavad enamasti endast märku erinevatel kehaosadel – peamiselt aga nägu, kael ning käed on need, mis reedavad inimese vanuse.

Igasuguseid vananemisilminguid on võimalik ennetada, parandada ning edasi lükata, kuid mitte täielikult kõrvaldada. Vananemist ei tasu samas aga karta, sest see on elu loomulik osa ning loomulikult ei juhtu kõik see üleöö!

 

Kuidas avaldub naha loomulik vananemine?

 

Naha vananemine on aeglane protsess, mille algusest ei pruugi õige nahahoolduse ning tervisliku elustiili juures aru saadagi. Naha vananemise märke on seetõttu alati parem ennetada, kui hiljem parandada. Märgid, mis annavad märku sellest, et protsess on alanud, on näiteks:

 

  • Karedam, kuivem nahk
  • Peened kortsukesed
  • Vähenenud naha elastsus
  • Suurem tundlikkus UV-kiirguse suhtes
  • Vigastused nahal ei parane enam nii kiiresti
  • Kahvatum, tuhmim jume
  • Vähenenud naha vormikus
  • Aukuvajunud põsed

 

Mis põhjustab naha elastsuse vähenemist?

 

Elastsuse vähenemine nahas on tingitud nii sisemistest kui välistest faktoritest. Kui sisemiste faktoritega ei saa Sa midagi ette võtta, siis väliste faktorite mõju saad oma elustiili muutes oluliselt vähendada.


Vananedes nõrgenevad nahas papillid – need on liitekohad, mis seovad omavahel naha pealmise ja keskmise kihi. Papillide keskmes asuvad veresooned varustavad naha pealmist kihti toitainete, hapniku ning niiskusega. Noores nahas on papillid sügaval ning need on terved, tänu millele on nahk siledam ja pringim. Aja jooksul väheneb vananevas nahas ka kollageeni ning elastaani tootmine, mis omakorda veelgi vähendab naha elastsust ning kortsukesed ja tuhm nahk on kergemad tekkima.

Päikesekiirgus on üks peamisi naha vanenemise kiirendajaid, mis nõrgestab naha ehitust ning tekitab ebaühtlast jumet, pigmendilaike ning naha kuivust. Seetõttu on oluline oma nahka igapäevaselt päikesekaitsekreemiga kaitsta. Lisaks aitab vananemisilmingute tekkele oluliselt kaasa suitsetamine ning alkohol.

 

Mil moel toimivad nahka pinguldavad kreemid?

 

Kollageen on aine meie kehas, mis annab nahale struktuuri. Vananedes kollageeni tootmine aina väheneb ning üks hetke lõpeb see sootuks. Enamike nahka pinguldavate kreemide funktsioon on edendada keha loomulikku kollageeni tootmise protsessi, muutes seeläbi naha elastsemaks.

 

Collistar Intensive Firming Cream Plus on parim abivahend näiteks enne olulist üritust, kui vajad kerget pinguldust ning siledamat nahka kogu kehal! Intensiivselt pinguldav rikkalik kreem imendub ülikiiresti, niisutab sügavuti, pinguldab nahka, ning annab ajapikku kestvalt parema toonuse.

Nahka pinguldavate toodete põhilised koostisosad on tihtipeale näiteks retinool, hüaluroonhape, peptiidid, glükoolhape, antioksüdandid või kofeiin.

Nahka pinguldavate kreemidega ei tasu aga loota liialt suuri imesid. Need on imelised abivahendid, et nahka veidi täidlasemaks teha, seda siluda ning pinguldada, kuid ilma eelnevate invasiivsemate protseduurideta on tulemus õrn. Suurema ning püsivama mõju saad, kui kasutada pinguldavaid kreeme peale ilukliinikutes pakutavaid naha pinguldus- ja rasvaeemaldusprotseduure.

 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi