Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kosmeetikatoodete pH tase – miks on seda oluline jälgida?

Meie keha tervise seisukohalt on oluline, et selle pH tase ehk happelisus oleks optimaalses tasakaalus. pH skaala varieerub 1-14. pH taset 7 loetakse neutraalseks- kõik mis alla selle jääb, on happeline, üle selle aga aluseline.

Keha pH taseme tasakaalus hoidmine ei tähenda aga tingimata, et see peab olema skaalal täpselt neutraalne. Kõige tervislikuma naha heaks oleks parim tase hoopis veidikene happeline, happelisuse skaalal ca 6,5 või 4. Lisaks on oluline teada, et keha erinevad osad on tihtipeale erineva happelisusega. Rohkem varjatud kehaosad nagu kaenlaalused ja intiimpiirkond omavad kõrgemat happelisust, kui näiteks nägu või käed.

Happesuse taset mõjutavad lisaks igapäevaselt erinevad faktorid nagu naha niiskustase, higistamine, geneetika, vanus, kosmeetika, kodukeemia, erinevad nahahäired jne.

 

Kuidas testida oma naha pH taset?

 

  • Kodused pH testribad

Happelisuse mõõtmiseks on võimalik soetada pH taset näitavad testribad. Naha taseme mõõtmiseks on spetsiaalsed testribad, lisaks sellele on olemas veel sülje- ja uriiniproovi ribad, mis näitavad pigem Sinu keha sisemist pH taset. Selline testimisviis võib Sulle anda veidi vähem täpsema tulemuse, kui järgnevad.

  • Naha vaatlus

Üsnagi lihtne viis, kuidas oma naha pH tasemest mingit aimu saada, on selle omadusi jälgida. Tervisliku välimusega, särav ja paraja niiskustasemega nahk võib olla tasakaalus pH tasemega. Nahaärritused, punetus, akne ning kuivad laigud võivad olla märgid Sinu naha liigsest happelisusest.

  • Dermatoloog

Dermatoloog ehk nahaarst saab samuti Sinu naha pH taset määrata ning lisaks vastavalt tulemusele aidata Sinule sobivaid nahahoolduse tehnikaid ning tooteid valida.

 

Kuidas oma naha ph tasakaalus hoida?

 

Sinu naha loomulik pH on veidi happeline. See on ülimalt oluline selleks, et lukustada nahka niiskust, ennetada põletikke ning hoida nahk pinguldatud. Parajalt happeline tase hoiab kõik nahabarjääri funktsioonid töökorras ning naha tervislikuna.

Vaata hoolikalt üle kosmeetikatooted, mida Sa kasutad oma näo, keha ning ka juuste pesemiseks. Isegi puhta veega pesemine mõjutab Sinu naha pH taset, seega igapäevane dušš ei ole naha tervise seisukohalt kindlasti kõige kasulikum. Tervisliku nahabarjääri säilitamiseks otsi tooteid, mille pH on 4-5.

Kõrge ph tasemega ehk aluselised nahahooldustooted(pH 8-14) on naha tervisele kahjulikud. Üks oluline märk aluselisest näopesuvahendist on näiteks see, kui peale pesu tundub Sinu nahk ´kriuksuvalt puhas´. See võib tunduda kui hea märk eriti puhtast nahast, kuid tegelikult pühkis see toode Sinu nahalt selle loomuliku nahka niisutatuna hoidva rasu. Tagajärjeks on punetus, kuivus, nahaärritus, vistrikud.

Madala pH tasemega ehk happelised nahahooldustooted(pH 1-6) on naha loomulikule tasemele lähemad, seega veidi vähem kahjulikud. Samas võib liialt happeline toode tekitada tõsist nahaärritust. Kodused happekoorijad omavad näiteks madalamat pH taset, tehes neist väga efektiivsed koorijad, millele peab aga järgnema rikkalikult niisutav, nahabarjääri taastav kreem.

 

Eucerin pH 5 dušiõlil on ainulaadne naha optimaalset pH taset tagav süsteem, mis on nahale väga õrn. Looduslikke toitvaid õlisid sisaldav pesemisvahend taastab lipiide, toidab nahka ning hoiab ära pesemisjärgse kuivuse.

 

Selleks, et toote pH taset testida, sobivad ideaalselt kodused pH taseme testribad. Optimaalne pH tase nahahooldustoodete puhul võiks jääda vahemikku 4,5-7. Erinevate nahaprobleemide nagu akne, psoriaasi, ekseemi, liigse kuivuse jm korral pea aga esmalt nõu dermatoloogiga, kes aitab täpselt selgeks teha, millise pH´ga tooted Sinu nahka kõige efektiivsemalt aidata saavad.

 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi