Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas hooldada värvitud juukseid?

Kevade tulek toob endaga kaasa palju muutusi ja värskust. Juuste värvimine on hea viis muuta oma välimust- olgu see siis kerge värskendus toonimise/triibutamise näol või hoopis drastilisem muutus erineva värviga Sinu naturaalsest juuksetoonist. Ka värvitud juuksed vajavad sära ning õige tooni säilitamiseks spetsiaalset hooldust. Selleks oleme kokku pannud mõningad nipid, mida oma rutiini lisada, et Sinu juuste uus välimus võimalikult kaua säiliks ning et värvimisest tekkinud kahjustusi leevendada.

Nipid värvitud juuste särava tooni säilitamiseks:

 

  • Ära pese juukseid vähemalt 72 tundi peale juuste värvimist

Pärast seda püüa juukseid pesta 2-3 korda nädalas, et värvi võimalikult palju säilitada. Juuste värvimine avab ajutiselt juuste pealmise kihi ning liiga kiirelt pesema asudes võid Sa oma uue tooni juustest välja pesta. Värskuse lisamiseks võid Sa pesukordade vahepeal kasutada kuivšampooni ning sära lisamiseks niisutavat juustesse jäetavat palsamit.

 

  • Leia endale sobiv šampoon, palsam ning juuksemask

Parim hooldus Sinu juustele on spetsiaalsed juuksehooldustooted värvitud juustele, mis aitavad tooni kauem säilitada ning niisutavad värvimisest kahjustunud juukseid intensiivselt, andes neile eluterve sära. Püüa niisutavat palsamit kasutada igal pesukorral peale šampooni ning juuksemaski kord nädalas. Võimaluse korral eelista sulfaadivabasid tooteid, mis võivad värvi tuhmistada.

 

  • Vee mõjud Sinu juustele

Kuuma veega juuste pesemine võib Sinu juuksevärvi kiiremini maha kulutada, seega püüa selleks kasutada pigem sooja või leiget vett. Lisaks kaitse oma juukseid ujumismütsiga juhul, kui puutud kokku basseinide klooriveega, mis võib värvi muuta ning kahjustab sealjuures juukse välimist kihti.

 

  • Lisaks nahale kaitse ka juukseid päikesekiirguse eest

Kindlasti tahad oma uut värsket juuksevärvi kevadise päikese käes näidata! Et aga vältida selle pleekimist, proovi kasutada spetsiaalset juuksespreid, mis sisaldab endas UVA ning UVB filtreid või kanna võimaluse korral mütsi.

 

  • Kasuta juuste stiliseerimisel kuumakaitsevahendit

Pidev sirgendaja, lokitangide või koolutaja kasutamine muudab Sinu juuksed kuivaks ning võtab neilt elujõu, kahjustades sealjuures ka juuksevärvi. Seetõttu kasuta alati enne juuste stiliseerimist kuumakaitsevahendit.

 

  • Blondeeritud või triibutatud juuste vahepealne hooldus

Blondeeritud või triibutatud heledad juuksed võivad värvimise vahepeal tänu teatud faktoritele muutuda tuhmiks ning oma toonilt kollaseks. Et saada tagasi nende algne sära ja värskus, kasuta vastavalt vajadusele juuste toonimiseks lillat šampooni või palsamit, mis peidab kollased ja oranžid toonid. Lilla šampoon või palsam ei tohiks kindlasti asendada Sinu tavapäraseid juuksehooldustooteid, seetõttu kasuta neid kõige rohkem vaid 1-2 korda nädalas.

 

  • Trimmi kahjustunud juukseotsi aeg-ajalt

Katkised juukseotsad tekitavad kahusust ning kuivust. Kuna juuste värvimine kahjustab samuti juukseotsi, on väga oluline nende trimmimine iga 6-8 nädala tagant. See aitab säilitada värskemat välimust ning juuste edasist kahjustumist. Pea meeles, et juba katkisi juukseotsi ei ole võimalik enam parandada, sel juhul aitab vaid nende trimmimine!

 

  • Pikenda värvimise vahepealset aega

Kui Sinu värv on veel särav, kuid välja kasvavad juuksejuured hakkavad endast häirivalt märku andma, on viise kuidas värvimise vahepealset aega veidi pikendada. Selleks kasuta spetsiaalseid juuksejuuri toonivaid vahendeid, mis on üldiselt šampooniga väljapestavad puudri kujul spreid.

 

Kõik need nipid aitavad Sul säilitada oma loomulikult elujõulisi juukseid. Pea meeles, et ka värvimine ei ole Sinu juustele väga kasulik ning seetõttu ongi oluline üritada värvimise vahepealset aega võimalikult palju pikendada ning anda juba värvitud juustele lisa hoolitsust. Võimaluse korral ära värvi oma juukseid tihedamini kui iga 5-6 nädala tagant, kasutades värske välimuse hoidmiseks ülaltoodud nippe!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search