Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas kaitsta oma juukseid magamise ajal?

Mida pikemad on juuksed, seda raskem on neid hoida terve ja pusavabana, seda eriti juhul, kui magad näiteks juuksed lahtiselt. Pidev öine keeramine ja pööramine lahtiste juuste peal võib pikaajaliselt põhjustada lisaks pusadele kahusust, katkisi juukseotsi, kuivust ning isegi juuste murdumist.

Olenemata Sinu juuksetüübist, sellest kas juuksed on värvitud või naturaalsed, pikemad või lühemad – igaühele tulevad kasuks mõned nipid, millega säästad oma juukseid öisest kahjustumisest.

 

Neid nippe järgides ärkad igal hommikul kaunite ning tervete juustega

 

  • Ajasta juuksepesu õigesti

Märgade või veidigi niiskete juustega magama minna on üks kahjustavamaid tegevusi. Juuksekiud on niiskena kõige nõrgem, seetõttu ei soovitata ka näiteks juukseid märjana kammida. Proovi oma juuksepesu ajastada mitu tundi enne magamaminekut, et see saaks õhu käes täielikult kuivada või kasuta protsessi kiirendamiseks fööni.

  • Harja juukseid enne magamaminekut

Kui Sinu juuksed on täielikult kuivanud, võiksid neid enne magamaminekut veel juukseharjaga harjata. Juba juustes olemasolevad pusad eemaldades veendud, et need ei lähe öö jooksul veelgi rohkem sassi ning seeläbi säästad oma juukseid.

  • Niisuta juukseid enne magamaminekut

Enne, kui valmistad juuksed ette magamaminekuks, kanna neile kas juustessejäetavat palsamit või juukseõli. Öö jooksul saab toode juustesse vägagi efektiivselt imenduda, eriti kui kannad juukserätikut või punud juuksed patsi.

  • Kasuta juukserätikut

Magamise ajal juuste kaitsmiseks on loodud spetsiaalsed juukserätikud, mis on tihtipeale valmistatud satiinist või siidist, et need oleksid juustele eriti õrnad. Need aitavad juuksed hõlpsasti kinnitada ning seeläbi vältida kahusust ning juuste murdumist.

  • Maga punupatsis

Kui sa ei soovi kasutada juukserätikut, siis liigset hõõrdumist aitab vältida ka punupats. Sel juhul ärkad üles kaunite õrnade lainetega juustes ning tekkiv higi või niiskuse ei muuda patsis olevaid juukseid ka kahuseks.

  • Kasuta satiinist või siidist padjapüüre

Kui pöörled ja keerad magades pidevalt, siis Sinu juuksed hõõrduvad vastu padjapüüri kiude. Karedamad materjalid võivad pika aja peale tekitada nii katkisi juukseotsi kui ka kahusust. Siidist või satiinist padjapüür vähendab seda hõõrdumist oluliselt, aidates säilitada ilusad ja läikivad juuksed hommikuni. Lisaks on need hüpoallergeensed, jahutavad ning väga õrnad ka Sinu näonahale!

  • Vaheta oma patsikummid välja

Vaheta oma tavalised peened patsikummid välja juustele õrnemate ´scrunchiede´ vastu. Need on pehmema materjaliga kaetud patsikummid, mis ei jäta juustesse jälgi, ei tiri neid välja ega tekita kandes peavalu – püsides samal ajal kindlalt patsis. Invisibobble Sprunchie kolm multifunktsionaalset ja põnevat värvi sobivad nii igapäevaseks kandmiseks kui ka pidulikumaks välimuseks – true black(must samet), prima ballerina(roosa samet) ning purrfection(leopardimustriline samet).

 

 

Mida peaksin magades kindlasti vältima?

 

Mida pikemad on Sinu juuksed, seda rohkem võivad neis lahtiselt magades tekkida pusad, mis omakorda viib juuste murdumiseni. Lisaks ülaltoodud nippide järgimisele on veel asju, mida võiksid vältida, et hoida oma juuksed tervena. Juuste elujõulisust on magamise ajal vägagi võimalik kaitsta ning samas isegi neid veelgi rohkem hooldada ning niisutada.

Juukseid ööseks kinnitades eelista pigem punupatse, siidist/satiinist juukserätikut või õrna krunni, mis kinnitatud scrunchiega. Hobusesaba tirib juukseid liialt ning selle lahtine osa kahjustub öösel pöörates ja keerates. Ära kasuta juuste kinnitamiseks tihedaid ja metallosadega patsikumme või klambreid.

 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search