Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas oma juukseid päikese eest kaitsta?

Nii naha kui ka juuste kaitsmine päikese ja muude suvel esinevate tegurite eest on väga oluline nende mõlema tervise heaks. Me kõik paneme oma juuste tervisele ja heale välimusele palju rõhku – hooldades neid maskide ja palsamitega, neid värvides ja huvitavaid lõikuseid tehes. Et Sinu juuksed püsiksid terve, särava ja ilusana, on oluline neid kahjustavate tegurite eest kaitsta ning eelkõige kahjustusi ennetada.

Liigne päike ning sellest eralduvad UVA ning UVB kiirgused lõhuvad juukse kutiikuli, muutes juuksed kahjustunuks, kuivaks ning kahuseks ja põhjustades katkisi juukseotsi. Lisaks põhjustab juba lahtine juukse kutiikul värvitud juuste kiiremat tuhmumist. Peanahale võib liigne päike sama halvasti mõjuda, kui nahale Sinu kehal, tekitades päikesepõletust, ville ning naha koorumist. Kahjustunud peanahk aga mõjutab seejuures ka Sinu juuste tervist. Parim viis juuste ja peanaha kaitsmiseks on liigse päikese eest hoidumine või vajadusel peakattega kandmine. Vältimatu päikese käes viibimise korral on oluline neile kanda päikesekaitsevahendit, mis kaitseb nii UVA kui ka UVB kiirguse eest ning sisaldab endas vähemalt 30 SPF.

Järgides neid nippe, säilitavad Sinu juuksed suvisel ajal nende tervisliku, särava välimuse vähese vaevaga.

 

Nipid, millega saad oma juukseid päikese eest kaitsta

  • Kanna päikese käes olles peas rätikut või mütsi
  • Eelista väljas olemist mitte keskpäeval, vaid pigem hommiku- või õhtupoole, kui päike ei ole niivõrd intensiivne
  • Viibi väljas olles võimalikult palju varjus
  • Kasuta juustel spetsiaalselt nende kaitsmiseks loodud SPF-sisaldusega toodet
  • Ära unusta kanda päikesekaitsevahendit ka peanahale
  • Kanna päikesekaitsevahendeid juustele ja peanahale regulaarselt terve päeva vältel, kui viibid väljas
  • Pärast ujumist kanna kindlasti päikesekaitsevahendit uuesti peale
  • Niisuta oma juukseid hooldavate maskide ja palsamitega paar korda nädalas
  • Pese juukseid mitte sagedamini kui iga 2-3 päeva tagant – loomulikud õlid aitavad neid efektiivselt kahjustuste eest kaitsta

Millised tegurid veel suvisel ajal Sinu juukseid kahjustavad?

Kloorivesi basseinides ning merevesi kuivatavad Sinu juukseid ning lisaks võib kloor isegi heledate juuste tooni oluliselt muuta. Peale ujumist võiksid kindlasti juukseid kas veega loputada, neid pesta või võimalusel kanda ujumismütsi, et juuksed veega üldse kokku puutuda ei saaks. Ka palavate ilmadega siseruumides tihti kasutatav konditsioneer kuivatab juukseid ja peanahka. Juuste kandmine kinnisemalt ning niisutavate spreide kasutamine päeva jooksul aitavad kõigi eelnevate kahjustuste eest efektiivselt kaitsta.
Olenemata Sinu juuksetüübist või värvist on nende kaitsmine oluline. Küll aga kahjustuvad kergemini heledad ning õhukesed juuksed, mis ei oma samu kaitsvaid omadusi nagu tumedad juuksed – paksem juuksekarv ning rohkem loomulikku rasu. Lisaks naha kaitsmisele suvel, pane ka rõhku oma juustele ning peanahale, soetades selleks sobivad kaitsetooted ning järgides mõningaid lihtsaid nippe!
All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi