Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas oma nahatüüpi määrata?

Kindlasti oled kuulnud, et oluline roll naha eest hoolitsemise juures on enda nahatüübile sobivate toodete leidmine. Iga nahatüüp vajab puhastamist ning niisutamist, kuid milliste toodetega seda teha, et Sa ei teeks oma nahale kasu asemel kahju?

Saame eristada viit erinevat põhilist nahatüüpi- normaalne, kuiv, rasune, kombineeritud ning tundlik. Sinu nahatüüp on küll suures osas geneetikaga paika pandud, kuid seda võivad muuta erinevad sisemised ning välised tegurid. Olulist rolli mängivad näiteks kliima, õhusaaste, ravimid, stress ning nahahooldustooted, mida sa varasemalt kasutanud oled. Lisaks muutub Sinu nahatüüp vanusega. Järgides allolevaid lihtsaid nõuandeid, saad ka Sina määrata oma nahatüübi kodustes tingimustes.

[porto_product column_width=”4″ use_simple=”” id=”32871″]

Erinevad nahatüübid ja nende tunnused:

 

  • Normaalne nahk

Normaalset nahka kutsutakse ka heas tasakaalus nahaks, kus T-tsoon (otsaesine, nina ning lõug) võivad olla veidi rasused, kuid üldine naha niiskustase on tasakaalus ehk mitte liiga kuiv ega ka liiga rasune. Normaalse naha tunnusteks on vähemärgatavad poorid, sile tekstuur, hea vereringlus, vähene tundlikkus ning vistrike harv tekkimine.

  • Kombineeritud nahk

Kombineeritud naha puhul varieerub nahatüüp erinevatel näo osadel ning võib seetõttu vajada erinevaid nahahooldustooteid. Tihtipeale on selle nahatüübi puhul T-tsoon rasusem, kui põsed. Sagedasteks tunnusteks on suurenenud poorid ning rasu T-tsoonis, ummistunud poorid, normaalne või kuiv nahk põskedel.

  • Rasune nahk

Rasune nahatüüp on kõrgenenud rasu tootmisega, mille kogus võib muutuda olenevalt sisemistest ja välistest tingimustest nagu näiteks puberteet, hormonaalsed häired, stress, kuumus või liigne niiskus. On oluline puhastada nahka kaks korda päevas kasutades õrna toodet, mitte oma näonahka katsuda ega vistrikke pigistada ning kasutada tooteid, mis ei ummista Sinu poore veelgi. Tunnused on suurenenud, ummistunud poorid ning suurem kalduvus vistrike tekkele.

  • Kuiv nahk

Kuiv nahatüüp toodab vähem rasu, kui normaalne. Sellises nahas on vähem lipiide, mis aitavad niiskust hoida ning mis moodustavad nahale kaitsekihi ning seetõttu vajab normaalsest rikkalikumat niisutamist. Tüüpilised tunnused on tuhm nahatoon, vähene elastsus, naha sügelemine, kestendamine ning lapiline nahatoon.

  • Tundlik nahk

Selle nahatüübiga inimesed võivad kogeda nahahaiguste nagu näiteks ekseemi, rosacea või allergia poolt põhjustatud põletikulisust või ärritust. On väga oluline leida sobivad tooted, mis ei ärrita tundlikku nahka ning hoida eemale teada tuntud allergeenidest. Lisaks on see nahatüüp tundlik erinevate kliimatingimuste ning ka aastaaegade vahetumise suhtes. Tunnused on punetamine, sügelemine, kuivus, kõrvetav tunne.

 

Kuidas teha kindlaks oma nahatüüp?

Loomulikult võid Sa oma nahatüübi määrata ka tunde järgi, kuid kui oled veel kahtlev, siis on olemas kaks lihtsat meetodit, mis ei võta kodustes tingimustes sugugi kaua aega!

Esimene ning kõige kiirem meetod on naha jälgimine peale pesu. Pese oma nahk õrna puhastusvahendiga, patsuta rätikuga kuivaks ning seejärel oota 30 minutit. Peale ootamist vaatle oma nahka ning otsi sarnasusi erinevate nahatüüpide tunnustega. Su nahk võib olla näiteks muutunud T-tsoonis õliseks või üleni väga kuivaks ja kiskuvaks. 

Teiseks meetodiks vajad rasu imavaid pabereid. Pese oma nägu õrna puhastusvahendiga, patsuta rätikuga kuivaks ning oota miinimum 30 minutit, võimalusel paar tundi. Aseta naha erinevatele tsoonidele tükike spetsiaalset rasu imavat paberit. Vaatle pabereid ning võrdle tulemusi erinevate nahatüüpide tunnustega. Kui näiteks Su terve nägu eritab rohkesti rasu, on sul tõenäoliselt rasune nahk. Kui rasu jääb vaid T-tsooni, võib tegemist olla normaalse või kombineeritud nahaga.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi