Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas parfüümid toovad esile mälestusi ja emotsioone

Parfüüm ei ole vaid hea lõhn, see toob ka esile mälestusi ning loob erinevaid emotsioone, omades väga suurt mõju Sinu vaimsele ja füüsilisele poolele.

 

Lõhna poolt esile toodud mälestustest ja emotsioonidest räägib ka Dr. Rachel S. Herz´i 2016. aasta artikkel. Sinu aju mäletab teatud aroome ning tihtipeale suudab ka meenutada, kus Sa neid varem tundnud oled. Meeldivad mälestused võivad meie emotsioone positiivselt mõjutada, olles vaimsele poolele heas mõttes stimuleerivad. Sel põhjusel kasutatakse erinevaid aroome mitte ainult parfümeerias, vaid ka näiteks aroomiteraapias, spaas ja massaažis. Lõhnal on võime rahustada, rõõmsamaks muuta, mälu värskendada, ergutada või und tekitada.

 

Kus kasutatakse aroome vaimse ja füüsilise stimuleerimiseks?

 

 • Aroomiteraapias, mis on alternatiivmeditsiini praktika, kus eeterlikke õlide veeauru sisse hingates või neid lahjendatuna nahale kandes võib mõju olla nii vaimne kui ka füüsiline (proovi näiteks difuuseris, vannivees, kehakreemis)
 • Parfümeerias, kus parfüümi peamine eesmärk on kombineerida erinevaid aroome, et selle kandja võiks hästi lõhnata, kuid ka erinevate emotsioonide ning mälestuste esiletoomine nii kandjale kui ka kõrvalseisjale
 • Spaas, kus aroomide peamine kasutus on aurusaunades, et luua meeldiv õhkkond lõõgastumiseks
 • Massaažis, muutes seanssi läbi aroomide veelgi lõõgastavamaks elamuseks

 

Millised parfüümi komponendid stimuleerivad peamiselt Sinu vaimset poolt?

 

Parfümeerias kasutatakse kombinatsiooni nii naturaalsetest kui ka sünteetilistest molekulidest. Naturaalsed aroomid on oma omadustelt vaimsele ning füüsilisele poolele kasulikumad, kuid ka sünteetilised molekulid on parfüümis vajalikuks tugisambaks. Peamised naturaalsed aroomid on näiteks erinevad vürtsid (kaneel, nelk, muskaatpähkel), ürdid (lavendel, salvei, piparmünt), tsitruselised (apelsin, sidrun, bergamot), lilled (jasmiin, roos, kannike), puidud (sandlipuu, tamm, seeder).

 1. Lavendel

Lavendlil on omadus rahustada, olles eriti hea une tekitamiseks ning värskemana ärkamiseks. Lisaks võib selle sissehingamine olla vererõhku alandav. Parfümeerias kombineeritakse lavendlit tihtipeale tsitruselistega, nagu seda on tehtud näiteks Versace Versus Blue Jeans tualettvees.

 1. Piparmünt

Ergutava toimega piparmünti kasutatakse näiteks ka mälu värskendamiseks. Parfüümides võib leida tihtipeale samuti tsitruselistega aga ka puidu- ja vanillinootidega.

 1. Apelsin

Apelsini kombinatsioon mõrust ja magusast aitab efektiivselt ärevust leevendada. Kombineeritakse nii teiste tsitruselistega, kuid ka soojade vürtsidega nagu nelk või kaneel ning valgete lilledega. Hermes 24 Faubourg tualettvesi kombineerib endas mahlaka apelsini ning virsiku valgete lilleõitega.

 

Hermes 24 Faubourg EDT

 

 1. Bergamot

Positiivsust loov päikseline bergamot aitab stressi leevendada, sobides hästi kokku näiteks sandlipuu, rosmariini, jasmiini või muskaatpähkliga.

 1. Ylang ylang

Eksootiline ja magus ylang ylang sobitub hästi kokku tumedamate nootidega nagu patšuli, tammepuit või vetiveeria. Rahustab ning võib aidata vererõhku langetada.

 1. Jasmiin

Mõnikord isegi afrodisiaakumina käituv jasmiin on väga idüllilise ning tuju tõstva mõjuga. Parfümeerias on jasmiin tihtipeale kombineeritud sandlipuu, apelsini, roosi või vürtsidega. Hermes Le Jardin de Monsieur Li tualettvees on jasmiin kombineeritud särtsaka bergamoti ning kääbusapelsinidega.

 1. Sandlipuu

Keskendumisvõimet parandav sandlipuu aroom varieerub kreemjast ja rikkalikust kuni magusa ja kergelt lilleliseni. Sandlipuu asetseb paljude parfüümide põhjas, vedades teisi noote kuni lõpuni välja ning püsides nahal kõige kauem. Unisex parfüüm Kilian Vodka on the Rocks kombineerib endas vürtse, lillenoote ning sandlipuud.

 

Uut parfüümi soetades ära karda midagi teistsugust proovida. Kunagi ei või ette teada, milliseid meeldivaid mälestusi mõni aroom võib endaga esile tuua. Olgu selleks meeldejääv reis, lähedane inimene, lapsepõlvekodu või näiteks nooruspõlv.

Tutvu kogu meie poolt pakutava parfüümivalikuga ning avarda oma emotsioone siin

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi