Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kummel kosmeetikatoodetes – efektiivselt nahka rahustav koostisaine

Kummel on ammustest aegadest tuntud kui üks peamiseid nahka rahustavaid koostisaineid. Juba iidses Kreekas ning Egiptuses kanti otse nahale purustatud kummeliõisikuid, et ravida punetusi ning kuivust, mis oli põhjustatud peamiselt kliimast. Lisaks tarbiti kummelit tee kujul, et aidata kaasa näiteks kiiremale haavade paranemisele kuid ka üleüldisele tervenemisele.

Sadu aastaid hiljem on ka teaduslikud uuringud suutnud tõestada, et kummel sisaldab tõepoolest aineid, mis võivad väga efektiivselt nahka rahustada, niisutada ning erinevaid punetusi leevendada. Kummel on tänapäeval väga tuntud nii kosmeetikatoodetes, mis on loodud enamasti tundliku naha hoolduseks kui ka tee kujul, et keha ja meelt rahustada.

 

Mis on kummel ning millised on selle mõjud nahale?

 

Kummel on peamiselt Euroopas ning Lääne-Aasia maades kasvav rohkete raviomadustega taim, millel on palju erinevaid liike, kuid mida võib peamiselt eristada kahe sordina- Rooma kummel ning Saksa kummel. Saksa kummel sisaldab endas rohkem neid aktiivaineid, mis nahale eriti hästi mõjuvad ning seetõttu kasutatakse seda nahahooldustoodetes sagedamini. Nahahooldustoodetel võid tihti näha nimetust ´sinine kummel´ mis ongi Saksa kummeli ekstrakt.

Nahahoolduses saab kummelit kasutada erinevates vormides- kummeli ekstrakt, kummeliõli, kummelitee, kummeli õievesi. Kõige lihtsam viis on valida enda või oma pere nahahoolduse rutiini juba mõni valmis kummeli ekstrakti sisaldav kosmeetikatoode. Lastele loodud Madara Oat & Camomile pesugeel sisaldab endas põhjamaist kummelit ja kaera, mis puhastavad ja rahustavad beebi õrna nahka igapäevaselt.

 

  • Aitab kiirendada haavade paranemist
  • Vähendab naha punetust
  • Rahustab ärritunud nahka
  • Leevendab põletikulisi protsesse
  • Ajapikku helendab hüperpigmentatsiooni jälgi
  • Leevendab ekseemist tingitud nahaärritust
  • Ravib aknet ning ajapikku helendab sellest jäänud arme
  • Võitleb naha vananemises vabade radikaalide vastu

 

Tundliku naha parim sõber

 

Sisaldades endas võimsat antioksüdanti apigeniin, omab kummel väga efektiivset rahustavat ning ärritusi ja põletikke leevendavat toimet, mis mõjub eriti hästi tundlikule nahale. Kummel aitab leevendada ärritust ja punetust, mis on tingitud näiteks päikesepõletusest, keemilisest põletusest, erinevatest löövetest, ekseemist, rosaatseast, aknest jm. Tundlikku nahka aitab rahustada Madara Comfort Toner, mis sisaldab endas lisaks kummeliekstraktile melissi ja rukilille õievett.

Samad põletikuvastased, antibakteriaalsed ja rahustavad mõjud teevad kummelist hea abilise ka akne ravis. Kummel võib aidata puhastada nahka halbadest bakteritest, helendada aknest tekkinud arme ja hüperpigmentatsiooni ning kiirendada rakkude uuenemist, mis kõik aitab kokkuvõttes saavutada klaarima ning tervema naha.

Kummelitee joomine võib samuti aidata erinevate probleemide korral- leevendab sisemisi põletikke, annab parema une, rahustab, soodustab seedimist, võib alandada veresuhkru taset jm. Lisaks ravib kummelitee joomine seestpoolt väljapoole ning aitab seeläbi Sul saavutada ka tervema naha.

Teadaolevalt ei ole kummelil nahale ärritavaid mõjusid ning see sobib kõigile nahatüüpidele, omades eriti palju kasulikke mõjusid aga tundlikule nahale.

 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi