Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Meeste top 5 parfüümid 2020. aastal

Õige parfüümi valimisprotsess on väga individuaalne, nagu seda on ka Sinu naha mikrofloora. Sa võid tunda kellegi peal imelist parfüümi, kuid avastada, et see lõhnab Sinu enda nahal hoopis teistmoodi. Väga paljud erinevad tegurid mõjutavad märkimisväärselt seda, kuidas parfüüm Sinu nahal lõhnab, seetõttu tuleb parfüümile anda aega erinevatel nootidel tipust kuni põhjani vabaneda.

Miski pole parem, kui olla mäletatud hea lõhna pärast.

-Roja Dove

Meeste parfüümid top 5 (2020 aastal)

Leia oma uue aasta signatuurlõhn populaarsete seast

Maskuliinne ja ka oma disainiga iseloomulikult puidune Dsquared2 Wood Pour Homme EDT tualettvesi avaneb vahemereliku värske Kalaabria bergamotiga. Tipunootidest võib veel ära tunda värskendavaid tsitruselisi nagu sidrun ja mandariin. Rohelisust ja särtsakust lisavad ingver, kannikeselehed ning kardemon parfüümi südames. Tasakaaluks kõigele sellele värskele lõpetavad puidu ja vetiveri noodid sensuaalsuse ja pehmusega. Lõhn on ideaalne mehele, kes armastab mehelikkust ja isikupära. 

Paco Rabanne 1 Million EDT on suunatud enesekindlale mehele ning esindab ka oma kuldselt disainilt jõukust ning luksust. Esimesest piserdusest on koheselt tunda greipfruudi värskust. Kõige iseloomulikum aga sellele parfüümile on soojus, mis tükib esile parfüümi südames esinevatest kaneelist ja muudest vürtsidest. Merevaigu, puidu ning naha aroomid lõpetavad parfüümi kenasti oma magususe ja mehelikkusega.

Idamaisuse ja seksikusega võluv Giorgio Armani Code For Men EDT on hinnatud keskmiselt püsivaks tualettveeks, mis on ideaalne õhtuseks ajaks. Lõhna tipp on tsitruseline segu sidrunist ning bergamotist, millele järgneb koheselt põhinootidest tonka oa vanillisus ning naha pehmus. Põhi- ja südamenootidest annavad endast veel märku puiduaroomid, tähtaniis ning omapärane tubaka nüanss. Giorgio Armani Code For Men EDT on ideaalne kaaslane mehele, kes peab lugu luksuslikkusest. 

Aegumatu Hugo Boss Bottled EDT on populaarne olnud juba üle 20 aasta kui väga funktsionaalne ning klassikaline tualettvesi. Tipunootidest tulevad esile roheline õun ning tsitruselised sidrun ja bergamot. Lõhnale lisab soojust kergelt magus ja vürtsikas kaneeli aroom. Vanilli- ja puidusegune põhi lisab omakorda parfüümile veelgi omapärast pehmust ning soojust. Lõhn sümboliseerib  kirglikkust, lojaalsust ja sihikindlust. Hugo Boss Bottled EDT on ideaalne mehele, kes on oma tegudes kindel ning kirglik.

Kreeka mütoloogiast inspireeritud värske ning kergelt idamaine tualettvesi Versace Eros EDT on oma pudeli kujunduselt kindlasti kaunistuseks parfüümikollektsioonis. Aroomi tipp hõlmab endas piparmündi, rohelise õuna ning sidruni noote. Soojust lisab tonka oa vanillisus kombineerituna ambroksaani ning lillelise geraaniumiga. Põhinootides mängivad rolli vanilli- ja puidutoonid. Lõhn sümboliseerib mehe  ja naise vahelist kirglikku energiat ja veetlevat iha. Versace Eros EDT on ideaalne valik mehele, kes on kangelaslik ja kirglik. 

Sinu naha mikrofloora ning kuidas parfüüme kõige efektiivsemalt testida

Organismide sees ja välispinnal elab alati väga palju (hinnanguliselt 2-3 kg) erinevaid mikroorganisme, mis moodustavad organismi normaalse mikrofloora. Inimese normaalne mikrofloora ehk mikrobioota on  keeruline ökosüsteem ja kõigil väga erinev. Normaalne mikrofloora on Sinu immuunsüsteemi esimene rinne. Ta kaitseb ohaigustekitajate eest, takistades organismile kahjulike bakterite kinnitumist kudedele. 

Mikrofloora on oluliselt mõjutatud teguritest nagu näiteks hormoonid, söömisharjumused, geenid, ravimid, stressitase või kehatemperatuur. Seetõttu on igal inimesel unikaalne lõhn, milles mängivad olulist rolli rasvhapped, hormoonid ning mikroobid Su nahal. Parfüümi peale kandmisel tekib keemiline reaktsioon parfüümi osakestega ning avaldub unikaalne aroom. Parfüümi püsivus oleneb ka Sinu naha niiskustasemest, püsides paremini õlisel kui kuival nahal. Parim viis parfüümi testida on just enda nahal, et lõhn saaks reageerida Sinu mikroflooraga. 

Järgi parfüümi testimisel järgnevaid nõuandeid:

  • Pihusta parfüümi puhtale niisutatud nahale, sest see tagab parfüümi unikaalsuse ning parema püsivuse. 
  • Soovitatav on enne otsuse tegemist parfüümi nahal kanda vähemalt 30 minutit, et selle noodid tipust kuni põhjani saaksid vabaneda ja selle tulemusena tunned kõiki parfüümis esinevaid aroomikombinatsioone. 
  • Ära proovi korraga rohkem kui 5 parfüümi, sest liiga palju eri lõhnakombinatsioone viivad haistmismeele segadusse ning kõik parfüümid sulanduvad üheks.
  • Eelista lõhna proovimiseks hommikutunde, sest siis oled erksam lõhna tajuma.
  • Varu aega! Enda uue lemmiklõhna leidmine ei ole lihtne ja kiire protsess-  ära lase pead norgu, kui esimesel testimise päeval ükski lõhn suurt muljet ei tekitanud. Mõtle, järgmisel päeval on võimalus, et leiad oma uue südamesõbra signatuurlõhna näol!

Parfüümide seas on väga palju erinevaid aroome, seega on mõistlik teha endale selgeks, millist aroomide gruppi eelistad ja mis Sinu isiksusega perfektselt kokku lähevad. Need võivad olla näiteks puuviljased, lillelised, värsked/kerged, idamaised või hoopis sensuaalsed puidu- või vaiguaroomid. Loomulikult on olemas ka erinevaid kombinatsioone neist gruppidest. Hea mõte on ka proovida midagi populaarsete lõhnade seast, sest nagu juba keha mikrofloora kohta räägitud sai, ei lõhna need parfüümid Sinu peal kindlasti üks ühele samamoodi, kui kellelgi teisel. 

Ära karda katsetada eri parfüüme, et leida endale kõige paremini sobivam lõhn ja kindlasti järgi parfüümi testimisel eelpool mainitud nõuandeid!

Signatuurlõhna valimisel tuleb lähtuda oma naha individuaalsest mikrofloorast, seetõttu tuleb anda parfüümile aega, et erinevad noodid saaksid vabaneda- vaid nii saad aimu parfüümi tõelisest ja terviklikust palest. 

Ära karda proovida populaarseid parfüüme, sest Sinu nahal lõhnavad need igal juhul teistmoodi, kui teisel sama lõhna kandjal. Järgides mõningaid lihtsaid nippe ei pea signatuurlõhna leidmine olema keeruline, kuid kindlasti on oluline selleks aega võtta ning proovida erinevaid aroomi gruppe ja katsetada eri parfüüme. 

Tutvu eri parfüümidega ja leia endale uue aasta puhul luksuslik ja ajatu signatuurlõhn siit: https://ismile.ee/tootekategooria/parfuumid/

Allikad: 

https://www.hariduskeskus.ee/opiobjektid/mikrobioloogia/?MIKROFLOORA
All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi