Milline on näohooldustoodete kasutamise õige järjekord?
Näohooldusrutiin ei pea tingimata olema keeruline ega koosnema kõikvõimalikest toodetest alates puhastusvahendist kuni päikesekaitsekreemini. See, kui mitu ´sammu´ võiks rutiinis olla, oleneb Sinu nahatüübist ning selle individuaalsetest vajadustest. Kui aga omad juba rohkem kui ühte toodet oma näohooldusrutiinis, on nende toodete kasutamise järjekord maksimaalseks imendumiseks ning parimaks toimimiseks väga oluline.
Peamised näohooldustooted ning mis järjekorras peaksid neid kasutama
Igasugune nahahooldus algab alati puhastamisest. Kergema koostisega tooted kantakse nahale esimesena, raskema koostisega tooted aga viimasena. Näohooldus on väga individuaalne ning vajaduspõhine, seega kõik need tooted ei pea Sinu rutiinis sisalduma. Siinkohal on oluline meeles pidada, et nahahoolduses kehtib tavaliselt reegel ´vähem on parem´. Peamiste näohooldustoodete õige järjekord on aga selline:
-
Puhastusvahend
-
Toonik
-
Näomask või koorija
-
Seerum
-
Silmakreem
-
Lokaalsed tooted(näiteks akne raviks)
-
Niisutaja
-
Näoõli / retinool(õhtusel ajal)
-
Päikesekaitse faktoriga kreem / näoõli(õhtusel ajal)
Kõige lihtsam näohooldustoodete kasutamise järjekord
Terve näonaha heaks on parim omada nii hommikust kui ka õhtust rutiini, mis tavaliselt üksteisest mingil määral erinevad. Enamus inimesi ei vaja oma rutiini 7-8 toodet, piisab vaid kõige lihtsamast baasrutiinist.
Hommikuse rutiini eesmärk on nahk sellele öösel kogunenud tolmust ning rasust puhastada ning see ette valmistada võimalikuks kokkupuuteks välistingimustega – kaitseks õhusaaste, päikese, tuule, külma või kuuma temperatuuri eest.
Õhtuse rutiini eesmärk on puhastada nahk sellele päeva jooksul tekkinud mustusest, rasust või meigist. Seejärel on õige aeg kasutada spetsiifilisi tooteid olenevalt Sinu naha vajadustest, et need saaksid ööune ajal nahka imenduda.
Hommikune rutiin
Esimese asjana pese nägu, et öösel kogunenud rasu või mustus ei imenduks sügavamale pooridesse. Sobiv puhastustoode vali olenevalt oma nahatüübist- kuiva naha korral vajad ekstra niisutamist, rasuse naha puhul eelista õlivaba puhastajat.
Teiseks kanna nahale toonikut. Selle sammu võib vajadusel ka vahele jätta. Sobiv toonik vali vastavalt naha individuaalsele vajadusele- saadaval on nii nahka niisutavad kui ka poore puhastavad, ahendavad ning rasu reguleerivad toonikuid. Püüa alkoholisisaldusega tooniku kasutamist vältida- see võib rasuse naha puhul lühiajaliselt abiks olla, kuid üldiselt kahjustab nahabarjääri.
Viimaseks niisuta nahka korralikult. Enne niisutava kreemi pealekandmist võid kasutada ka seerumit, mis on eriti kontsentreeritud ning rikastab nahka vitamiinide, antioksüdantide ning niisutavate ainetega. Kuiva naha puhul kasuta rikkalikumat kreemi või salvi, rasuse naha puhul aga õlivaba niisutajat. Suvisel ajal peaks Sinu näokreem sisaldama veel lisaks SPF faktorit, et kahjulike päikesekiirte eest nahka kaitsta.
Õhtune rutiin
Kui kandsid päeva jooksul meiki, siis õhtuse rutiini esimene samm on meigi eemaldamine. Selleks sobivad meigieemalduslapid, õrnemaks puhastuseks aga mitsellaarvesi või muu õlisisaldusega meigieemaldusvahend.
Järgmiseks pese nägu enda nahatüübile sobiva puhastusvahendiga, et eemaldada veel esimesest sammust nahale alles jäänud meiki, rasu ning mustust.
Viimaseks sammuks õhtuses rutiinis kanna nahale öökreemi. Öisel ajal taastab Sinu nahk vanu naharakke ning loob uusi, seetõttu on hea seda protsessi toetada öökreemiga, mis sisaldab aineid, mis juba loomulikult nahas sisalduvad- lipiidid, hüaluroonhape, valgud.
Lisanipid terve ja särava naha heaks
Nahka peaks pesema ka päeva jooksul rohke higistamise korral – näiteks peale trenni tegemist. Jättes selle rasu kogu päevaks nahale seisma, imendub see koos mustusega nahka ning põhjustab ummistunud poore ning vistrikke. Ilma muutumisega peaksid oma nahahooldusrutiini veidi muutma. Külmal ajal võib Sinu nahk vajada rikkalikumaid kreeme, suviselt kuumal ajal aga õlivabasid tooteid, et rasu reguleerida.