Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Naiste top 5 parfüümid 2020. aastal

Uus aasta toob endaga kaasa mõtte piiluda lõpmatusse ja üllatusi täis parfümeeria maailma. Sõna “parfüüm” on tuletatud ladinakeelsest fraasist per fumus, mis tähendab otsetõlkes “läbi suitsu”.  Lõhnade ajalugu ulatub ajas üüratult kaugele- esimeseks parfüümiks võib pidada mesopotaamlaste avastatud viirukit. Esimene tuntud parfüümi valmistaja oli Babüloonia naiskeemik Tapputi, kes valmistas mürrist, õlidest ja õitest Mesopotaamias esimese teadaoleva lõhnaõli.

Antiikaja inimesed põletasid vaiku ning puitu religioossetel sündmustel ning pidustustel- eriti levinud oli aroomirikka puidu vees või õlis leotamine ning vedelikku hõõruti omakorda enda kehale, et hästi lõhnata. Tol ajal oli kombeks surnute palsameerimine ja ka selle protsessi käigus kasutati eri parfüüme

Elegantsi ei eksisteeri ilma parfüümita. Lõhn on nähtamatu, aga unustamatu ja ajatu aksessuaar. 

-Coco Chanel

Naiste parfüümid top 5 (2020 aastal)

Leia oma uue aasta signatuurlõhn populaarsete seast

Ülimalt naiselik Dsquared2 Wood EDT võlub nii lõhna tipus kui ka südames maikellukese, magnoolia ning jasmiini lillenootidega. Värsked vaarikalehe ning sitsiilia mandariini noodid tipus aitavad esile tulla puidustel põhinootidel. Lõhn on tänu oma unikaalsusele ja kirglikkusele ideaalne sensuaalsele ning enesekindlale naisterahvale!

Juicy Couture Viva La Juicy EDP on nooruslik magus parfüüm ning oma glamuurse disainiga kaunistab kindlasti iga lõhnakollektsiooni. Mandariin ning metsamarjad avavad värskusega parfüümi ning juhatavad sisse kuslapuu, gardeenia ning jasmiini lillelised noodid. Põhitoonidena jäävad nahale püsima õrn vanilli, karamelli ning pralinee magusus kerge sandlipuuga. Lõhn on loodud kandmiseks säravatele naistele, kes armastavad glamuursuse ning naiselikkuse võlu!

Juba aastast 2006 ülimalt populaarne Versace Bright Crystal EDT on lilleline ning ergas tualettvesi, milles tõusevad esile granaatõun ning yuzu tsitrulisus. Südamenoodis leiduvad õrnad pojengi, lootose ning magnoolia noodid teevad selle väga kergeks päevaseks kandmiseks. Merevaik, muskus ning mahagon annavad lõhnale soojust ning kreemisust. Versace Bright Crystal lõhn kaunistab naist lõpmatu elegantsuse ja värskuse näol!

Imeline ja ajatu kombinatsioon jaapani roosist ning pirnist annab Escada Especially Delicate Notes EDT tualettveele oma nimele väärilise delikaatse lõhna. Romantiline roosibukett on pearollis nii lõhna tipus kui südames, jättes ruumi ka muskusele, puidule ning ylang-ylangile, mis lisavad veelgi pehmust. Lõhn sobib nagu valatult naiselikule, muretule ja vastupandamatule naisele!

Idamaine ning tsitruselistest nootidest särtsakas Trussardi Donna EDP on keskmise püsivusega parfüüm. Jasmiin, apelsiniõied ning lootos lõhna südames toovad välja naiselikkuse ning kõige tasakaalustamiseks tulevad põhinootides esile sensuaalsust ning pehmust lisavad patšuli, seeder, vanill ning sandlipuu. Trussardi Donna on lõhn täis sära, veetlust ja kirge- ideaalne parfüüm enesekindlale ja elegantsele naisele!

Signatuurlõhna leidmine võib võtta mõne inimese jaoks aastaid, teise jaoks hoopiski juhuslik leid. Oluline on katsetada erinevaid parfüüme oma nahal ning anda neile aega ellu ärgata, sest vaid korra nuusutamine ei anna parfüümi tõelisest olemusest aimu. Esialgu domineerivad tipunoodid ei pruugi Sinus emotsioone esile tuua, kuid need hajuvad kiirelt, et esile saaks tulla südamenoodid, mis võivad hoopis teistmoodi mõjuda. Mõni parfüüm ei pruugi Sinu keha PH´ga aga näiteks üldse sobida.

Täpsemalt sellest, kuidas lõhna erinevad noodid nahal käituvad, millest oleneb sama lõhna suur erinevus olenevalt selle kandja omapärast ja kuidas parfüümi tõelisest olemusest teada saada, loe allpool.

Parfüümid kui eneseväljendus- kuidas valida oma signatuurlõhn?

Lõhnaõlid on olnud osa inimeste elust ja ühiskonnast pikka aega, kaasajal on need pea et vältimatud asjad inimeste elurutiinist. Parfüümid on nüüdseks saanud lausa asendamatuteks aksessuaarideks, mis kaunistavad nii meest kui ka naist. Parfüüme võib tänapäeval liigitada mitut moodi, tihtipeale tehakse seda nahal püsivuse põhjal. Tualettvesi ehk EDT sisaldab umbes 10 % parfüümõlisid ning püsib nahal ligikaudu 4 tundi. Parfüümvesi ehk EDP 15 % õlisid ja püsib Su nahal umbes 6 tundi. Õlide erineva sisalduse ehk kontsentratsiooni  põhjal järeldame, et parfüümvesi on rohkem püsivam ja intensiivsem.

Enda signatuurlõhna leidmine on tihti keeruline ja pühendumust nõudev protsess, aga selleni jõudmine võib olla ka juhuslik. Parfüümi abil on võimalik enda karakterit väljendada samal moel nagu riiete või aksessuaaridega- lõhn on üks olulisi eneseväljendusviise. Lõhn tekitab inimeses emotsioone ja emotsioonid omakorda annavad tõuke mälestuste tekkele, seega kui tahad meelde jääda, vali enda signatuurlõhn hoolikalt- kaaslasele jääb kohtingul Su parfüüm suurema tõenäosusega meelde kui Su uus käekott! 

Signatuurlõhna valimisel tuleb mõelda järgnevatele punktidele:

  • Mis on Sind iseloomustavad omadussõnad? Leia lõhn, mis ühtib nendega.
  • Mis sündmusele kandmiseks lõhna otsid? Parfüüm võib olla kerge ja sobida tööl kandmiseks, aga võib olla ka sobilik oma intensiivsuse tõttu pigem vaid õhtustele pidustustele. 
  • Millised looduslikud aroomid Sulle meeldivad? Kas lillelõhnad või hoopis vürtsid?
  • Ära karda üht ja sama lõhna mitu korda poes proovimas käia, sest vaid nii saad 100% kindel olla, et just see parfüüm on Sinu uus signatuurlõhn!
  • Millise püsivuse ja intesiivsusega parfüümi otsid? Tualettvesi (EDT) kestab näiteks umbes 4 tundi, parfüümvesi (EDP) kestab aga umbes 6 tundi. 
  • Kindlasti oled tuttav olukorraga, kus Sind komplimenteeritakse, et lõhnad hästi, aga ise oma parfüümi aroomi ei tunnegi. Seetõttu ära karda kutsuda kaaslast endaga kaasa eri parfüüme proovima- ta saab Sulle igati abiks olla!
  • Ära unusta, et signatuurlõhn ei pea elu lõpuni samaks jääma! Inimese maitse muutub ja seetõttu muutuvad ka lõhnaeelistused. 

Parfüüm lõhnab iga inimese nahal eriliselt ja seetõttu ei tasu karta, et valides oma signatuurlõhna populaarsete parfüümide seast lõhnad Sa täpselt samamoodi kui teine sama lõhna kandja. Teine aspekt mida silmas pidada on fakt, et tänu erinevatele teguritele ja nootidele muutub parfüümi lõhn kandmise ajal pidevalt. Näiteks võib parfüümi lõhn olla hoopiski erilisema ja huvitavama hõnguga, kui see tundus olevat testimise hetkel. 

Mis on parfüümi noodid ning milles seisneb nende olulisus koostisosana parfüümis?

Parfümeerias tähendavad noodid lõhna erinevaid aroome. Aroomid võivad olla nii naturaalsed kui ka sünteetiliselt loodud molekulid. Näiteks on võimalik parfüümi lisada sünteetilisi aroome nagu näiteks rannaliiv, kašmiir, mäeõhk või värskelt lõigatud muru. 

Noodid jaotuvad kolme kategooriasse, nende omavaheline harmoneerumine on väga oluline ning igaühel neist on parfüümis oma ülesanne:

Parfüümi tipunoodi või ülemise noodi moodustavad aroomid, mis on kergesti lenduvad ning on koheselt peale lõhna pealekandmist tunda. Need aroomid on esmamulje tekitajad ning hajuvad üldjuhul õrna molekulaarsuse tõttu kiiresti, kuid see ei tähenda, et nende olulisus parfüümis oleks väiksem. Tipunoote iseloomustab värskus ning kergus. Tihti kasutatavad tipunoodid on näiteks tsitruselised (mandariin, bergamot, yuzu), kerged puuviljad (marjad, pirn) ja ürdid (muskaatsalvei, lavendel).

Esmamulje hajudes saabub keskmik ehk südamenoodid, mis püsivad nahal kauem ning on oluliseks mõjutuseks tulevatele põhinootidele, olles täidlased ja mahedad. Südamenootideks on tihti näiteks lillearoomid (roos, jasmiin, neroli) või vürtsid (koriander, sidrunhein, kardemon). 
Südamenoodid juhatavad sisse põhinoodid. Need aroomid omavahelises koostöös on parfüümi püsiva mulje tekitajad ning toovad endaga sügavust ja täidlust, lisaks aitavad sideainena kergematel tipu- ja südamenootidel püsida ning esile tõusta. Põhinootide suure ja raske molekulaarsuse tõttu tulevad nad üldiselt esile alles 30 minutit pärast parfüümi peale kandmist ning püsivad nahal kaua. Populaarsed põhinoodid on näiteks puiduaroomid (seeder, sandlipuu), vaigud (merevaik, mürr) või vürtsid (vanill).

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi