Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Peanaha koorimine – kas vajalik iluprotseduur?

Nii nagu nahk meie kehal ja näol vajab aeg-ajalt koorimist, võib seda vajada ka peanahk. Nahale tekivad ajapikku jäägid surnud naharakkudest, erinevatest kosmeetikatoodetest, rasust, kõõmast ja mustusest. Naha koorimisel mehaanilise või keemilise koorijaga saavutad Sa säravama, puhtama ning kokkuvõttes elujõulisema naha, mis hingab paremini.

Peanaha tervis mängib olulist rolli selles, kui terved ja kaunid Sinu juuksed on.

 

Mida annab peanaha koorimine?

Peanaha koorimine on eriti efektiivne nende jaoks, kellel on probleeme kõõma, liigselt rasuse peanaha ja juuste või kuiva peanahaga. Küll aga on peanaha koorimisel plusse ka nende jaoks, kes soovivad lihtsalt tervet ja toimivat peanahka ning juukseid. Regulaarne peanaha koorimine on oluline tervemate ning säravamate juuste jaoks juurtest otsteni.

  • Aitab eemaldada kõõma

Peanaha regulaarne koorimine aitab eemaldada liigset kõõma. Lisaks sellele aitab näiteks mehaaniline koorija leevendada kõõmaga sageli kaasnevat sügelust. 

  • Aitab hoida rasu kontrolli all

Kui Sinu peanahk toodab rohkem rasu, siis koorimine aitab selle kogunemist peanahale vältida. Peanahale kogunenud rasu ummistab juuksepoore ning muudab juuste välimuse kiiresti rasuseks. Kui peanahk on korralikult puhas, peaks see ajapikku taas loomulikul teel rasu tootmist reguleerima hakkama.

  • Ennetab kosmeetikatoodete kogunemist

Üks suurimaid eeliseid peanaha koorimise juures on see, kui efektiivselt eemaldab see tegevus nahale kogunenud kosmeetikatoodete jäägid. Need jäägid omakorda ummistavad peanaha poore ning takistavad nahal korralikult hingamast.

  • Aitab muuta juuksed säravamaks

Erinevad juuksehooldustooted nagu juukselakk, kuivšampoon jm võivad jätta juustele endast jäägid. Need omakorda muudavad juuksed tuhmiks ja elujõutuks ning lisavad juustele liigset raskust. Siinkohal tuleb appi sügavpuhastav šampoon, mis eemaldab efektiivselt toodete jäägid nii peanahalt kui ka juustelt endalt.

Schwarzkopf Bonacure sügavpuhastav šampoon on spetsiaalselt välja töötatud sügavpuhastuseks, vabastades juuksed kogunenud rasust ning viimistlustoodete jääkidest. StemCode kompleks aitab peanahka tasakaalustada. Vitamiin B5, B3 ning keratiin tugevdavad ja niisutavad juukseid ning peanahka.

  • Edendab juuste kiiremat kasvu

Peanaha mehaaniline koorimine aitab ka juuste kasvu stimuleerida, tuues peanahka rohkem vereringe liikumist. Ummistunud pooridest välja kasvavad juuksed ei pruugi kasvad niivõrd tugevaks ja paksuks, kui puhastest pooridest. Lisaks on see ka peamassaaži eest, mis võib omakorda leevendada stressi ja pingeid.

 

Mis on mehaanilise ja keemilise koorija vahe?

 

Naha koorijaid on kahte sorti – mehaanilised või füüsilised ning keemilised. Mõlemad koorijad pakuvad samu plusse, mis loetletud said, kuid need töötavad väga erinevalt.

Mehaaniline või füüsiline koorija on toode, mis sisaldab endas näiteks suhkru-, soola-, kohvi vm terasid. Need imepisikesed terakesed ongi see, mis nahka koorivad. Mehaaniline koorija võib veel olla ka näiteks spetsiaalne juuksehari, millega ringjate liigutustega peanahka masseerides on võimalik seda vägagi efektiivselt koorida.

Keemiline koorija sisaldab tihtipeale endas mõnda koorivat hapet- salitsüül-, glükool- või piimhape. Sellise toote puhul piisab vaid nahale või juustele pealekandmisest ning sel juhul ei pea füüsiliselt nahka koorima, nagu seda mehaanilise koorimise puhul vajalik teha on.

Milline koorija Sinule sobib, on eelistuse küsimus. Mõlema toote puhul peab olema ettevaatlik. Igal juhul ei tohi kumbagi viisi kasutada liialt tihti. Mehaanilise koorimise puhul peab jälgima, et koorimine ei oleks liialt jõuline, sest koorivad terakesed võivad sel juhul põhjustada nahaärritust või isegi juuste väljalangemist. Keemilise koorijaga oleks mõistlik enne kasutamist teha nahatesti, et veenduda toote sobivuses, sest ka see võib põhjustada tõsist nahaärritust.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search