Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Sauna kasulikkus kehale ja vaimule

Sauna tervistavaid omadusi on tuntud juba aastasadu, ulatudes antiik-Kreekasse, kus nauditi kuuma õhu ruume ja pesemisbasseine. Kreeklastelt võtsid omakorda õppust Roomlased, luues individuaal- ja avalikke saunasid. Rooma sauna tunnusteks said riietusruumid, sooja õhu ruum, kuumade ja külmade vannide ruum ning higistamisruum. Külastajatele pakuti eraldi ruumis teenindust nende pesemise, masseerimise, õlidega määrimise ja eriliste külmveevannidega. Eriti suuri ja luksuslikke rooma saunasid nimetati termideks.

Lisaks lõõgastumisele pakub saun mitmeid teisi tervisele kasulikke omadusi, see ergutab rasu- ja higinäärmete tegevust, reguleerib organismi ainevahetusprotsesse, aitab liigeste, lihaste ja närvide krooniliste põletike puhul ja palju muud. Saunas käimise rituaaliga kaasneb ka mõningate vanade eestlaste kommete järgimine – külma ja sooja veega nõud saunas, kasevihaga vihtlemine, karastamine veekogus või lumes.

 

Milline võiks olla Sinu kodune saunarituaal?

 

Enne sauna seanssi käi duši all ning pese oma keha naturaalse seebiga, sest peale sauna on üldiselt soovitatav vaid veega loputamine või soovi korral keha koorimine.

Olenevalt Sinu taluvusest võib ühe sauna seansi pikkus olla 5-10 minutist kuni 20 minutini välja, seansside arv aga keskmiselt 2-4 korda. Saunas võib soovi korral end peale mõningast istumist vihelda, aidates seeläbi lihastel veelgi lõdvestuda. 

Kohe peale seansse loputa keha veega tekkinud higist. Seejärel võid kasutada kehakoorijat, et eemaldada surnud naharakud ning saavutada meeldivalt pehme ning sile nahk. Loputamiseks kasuta jahedat vett, et kuumas saunas avanenud poorid saaksid sulguda. Lõpeta saunarituaal veel veidi märja naha niisutamisega, et niiskus nahka lukustada.

Elizabeth Ardeni Eight Hour All Over Miracle õli niisutab intensiivselt kuni 12 tundi, ei jäta nahka rasvaseks ning ei ummista Sinu poore.

 

Millised on sauna võimalikud mõjud Sinu tervise heaks?

 

  • Vähendab stressi ja parandab üldist enesetunnet
  • Parandab vereringet, väheneb risk veresoonkonna haigustele
  • On lõõgastav ja lihaseid lõdvestav
  • Leevendab lihaste, liigeste ja luude valusid
  • Suurenenud higistamine aitab kehal mürkidest vabaneda
  • Nahk puhastub läbi pooride, surnud naharakke on kergem eemaldada
  • Endorfiinide vabanemine annab parema unekvaliteedi
  • Aitab tänu kiirenenud südametööle kaalu kaotada
  • Aitab külmetushaiguste vastu võidelda

 

Ettevaatusabinõud ja võimalikud kõrvaltoimed

Ka kogenud saunatajatel ei ole soovitatav saunas viibida kauem kui 20 minutit, lapsed ning esmakordsed külastajad peaksid aga alustama vaid 5-10 minutist. Enne sauna ei ole soovitatav kõhtu täis süüa, see koormab Sinu seedesüsteemi veelgi.

Kuuma ja külma vaheldumine näiteks veekogus või lumes karastades peale sauna võib vererõhku järsult tõsta, seega peaks vererõhu probleemidega inimesed enne arstiga nõu pidama. Samuti on saunas oht vedelikupuuduse tekkele tänu suurenenud higistamisele. Seetõttu on oluline saunas käies juua rohkelt vett ning hoiduda alkohoolsetest jookidest. Lisaks vedelikupuuduse ohule laiendab alkohol veresooni ning koormab seedimist. Saunast lahkudes ole alati ettevaatlik liialt kiiresti püsti tõusmisega, et vältida vereringe probleeme ning võimalikku minestamist.

Mõõdukas saunas käimine võib tervisele palju kasulikku mõju avaldada ning on enamikele inimestele ohutu. Siiski peaksid saunas käies alati oma enesetunnet jälgima ning mitte üle pingutama. Veresoonkonna haigustega inimesed ning rasedad peaksid aga eelnevalt arstiga nõu pidama, et veenduda sauna ohutuses nende tervisele.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi