Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Skvalaan – kas üks parimaid koostisaineid talviseks nahahoolduseks?

Talvised ilmaolud mõjutavad Sinu nahka oluliselt, seda eriti kliimas, kus esineb niiskust, tuult ning suuri temperatuuride kõikumisi. Kindlasti oled märganud, et talve tulles kipuvad eriti Su nägu, huuled, käed ning küünenahad kuivama. Need on kohad, mis talvistes tingimustes tihtipeale katmata ja hooletusse jäävad ning mis seeläbi kõige rohkem kliimatingimustest mõjutatud on.

Kogu Sinu nahk kuid eriti nägu, huuled ja käed vajavad talvistes tingimustes eriti suurt hoolt. Lisaks sellele, et alati õues käies kindaid kanda, on kasulik neid kohti niisutada rasvasemate kreemide ja salvidega. Teatud kosmeetikatoodetes kasutatavad koostisained on naha niisutamises ja kaitsmises eriti efektiivsed. Mis need on ning milliseid sel talvel eelistada võiksid?

 

Parimad koostisained, mis niisutavad ja kaitsevad nahka

 

  • Skvalaan

Skvalaan on üks parimaid niisutavaid koostisosi just seetõttu, et see on väga sarnane Sinu naha loomuliku rasuga. See on ülimalt pehmendav ning antioksüdantide rikas. Skvaleen on lipiid, mida sisaldub loomulikul kujul ka meie enda kehas. Selle lipiidi tootmine aeglustub aga vanusega- tootmise tipp on teismeiga, langus tekib aga juba 20.-30. eluaasta paiku. Selle tulemusena muutub nahk karmimaks ja kuivemaks.

  • Keramiidid

Keramiidid moodustavad vähemalt poole lipiididest Sinu nahabarjääris, mis on keha esimene kaitsesein väliste tegurite eest. Keramiidid on samuti väga sarnased meie loomulikule naha struktuurile. Keramiidid aitavad niiskust endast hoida, tugevdades barjääri Sinu naha ning karmide kliimatingimuste vahel.

  • Sheavõi

Sheavõi toimib kui kaitsekihina Sinu naha ning väliste tegurite vahel. Rikkalik või pehmendab ning rahustab nahka efektiivselt. Kui soojemateks kuudeks on sheavõi ilmselt liiga rasvane, siis talviseks ajaks just paras. Sheavõi leevendab koheselt kuivusest tingitud sügelust ning ebamugavustunnet.

  • Hüaluroonhape

Kuiva naha hoolduses on hüaluroonhappel koht aastaringi. See efektiivne koostisaine suudab endas hoida kuni 1000 korda rohkem niiskust. Enne rasvasemat kreemi niiskele nahale kandes lukustab hüaluroonhape niiskuse endasse.

  • C-vitamiin

Naha kaitsmiseks on vaieldamatult kõige antioksüdantide rikkam C-vitamiin. Selle koostisaine kasutamine aitab nahka kaitsta vabade radikaalide eest, mis talvisel ajal õhusaaste tõttu eriti intensiivsed on.

 

Mis on skvalaan ning miks on see nahale hea?

 

Skvalaan on lipiid, mida sisaldub loomulikul kujul ka meie enda kehas ning mis on väga sarnane Sinu naha loomuliku rasuga. Just seetõttu sobib see naha niisutamiseks niivõrd hästi. Selle lipiidi loomulik tootmine aeglustub vanusega- tootmise tipp on teismeiga, langus tekib aga juba 20.-30. eluaasta paiku. Vähenenud skvalaani sisaldusega nahk on kuivem, karmim ning ei tundu puudutades enam nii pehme.

Skvalaani saadakse taimsetest ning loomsetest allikatest, kuid selle stabiilseks skvalaaniks muutmiseks tuleb seda kõigepealt töödelda. Töötlemata skvaleen võib juba õhuga kokku puutudes rääsuma minna. Satureeritud skvalaan on nahasõbralik ning ei vanane niivõrd kiiresti.

Skvalaan on ülimalt efektiivne niisutaja nii nahale kui juustele. Naha niisutamine aitab sellel välja näha nooruslikum ning säravam. Svkalaanis sisalduvad antioksüdandid kaitsevad ka vabade radikaalide eest, et võidelda enneaegse vananemise vastu. Sobib väga hästi kasutamiseks ka rasusel ning aknele kalduval nahal, kuna on mittekomedogeenne ehk mitte poore ummistav. Lisaks peetakse seda lipiidi põletikuvastaseks, aidates nahka ravida ning punetust vähendada. Oma koostiselt on skvalaan kerge ning ei tundu nahal liiga raske või rasvane. Skvalaan võib olla ka väga efektiivne erinevate nahahaiguste puhul nagu ekseem, roosatsea, psoriaas või dermatiit. Sobib kasutamiseks ka beebi õrna naha rahustamiseks ja niisutamiseks.

 

Oma Care külmpressitud oliivi skvalaan näoseerum on orgaaniline näohooldusvahend. Tugevdab ja uuendab nahabarjääri kaitset kuivuse eest ning aitab vältida UV-kiirguse kahjustust ja pigmendilaikude teket. Toetab naharakkude uuenemist ja hapnikuga varustatust. Pehmendab, niisutab ja muudab naha säravaks ning elastseks. Sobilik kõigile nahatüüpidele. Oma Care tooted on toodetud Eestis, looduslikud ja puhtad ning ei sisalda parabeene ega sünteetilisi lisaaineid. Tooteid ei ole loomadel testitud.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search