Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Uusaastalubadused parema tervise heaks

Uue aasta tulekuga kaasneb paljude inimeste jaoks traditsioon anda uusaastalubadusi. Parim lubadus mille Sa endale anda saaksid, on mõni samm iseenda parema tervise heaks. Sealjuures pea meeles, et need eesmärgid ei pea olema raskesti saavutatavad või liigselt kulukad. Sinu vaimne ja füüsiline tervis edeneb oluliselt ka igapäevaste väikeste heategudega iseenda jaoks.

Mõned lihtsad uusaastalubadused on näiteks- joo rohkem vett, veeda rohkem aega looduses, loe iga kuu mõni uus raamat, lisa oma näohooldus rutiini midagi lõõgastavat, kasuta vähem sotsiaalmeediat, külasta tihedamini pereliikmeid, suhtu iseendasse heldelt, oska öelda ´ei´.

 

Kuidas uusaastalubadused lihtsamini saavutatavaks muuta?

 

Muuda oma uusaastalubaduste sõnastust. Kui Sinu eesmärk on näiteks ´võta kaalust alla´, siis võiksid selle pigem sõnastada kui ´söö iga päev x portsjonit värskeid puu- ja köögivilju´. Selline väike muudatus aitab muuta Sinu eesmärgid enda jaoks lihtsamini arusaadavaks ja seeläbi paremini saavutatavaks.

Lubadusi aitab paremini järgida ka nende üles kirjutamine ning nende täitmisel näiteks maha kriipsutamine. See annab Sulle hea ülevaate sellest, mida oled juba saavutanud ning motiveerib Sind aina edasi liikuma. Selleks võid kasutada kalendrit, märkmikku või miks ka mitte mõnda spetsiaalset äppi?

Mõne eesmärgi mittetäitmine võib Sind muuta kärsituks ning panna tahtma hoopis kõigest loobuda. Ära karista end mitte täidetud eesmärkide eest, pigem suuna oma energia hindamaks väikeste igapäevaste sammude läbimist.

Iseenda parima versiooni saavutamine ei pea olema kulukas. Selle asemel, et lisada oma kiiresse igapäevaellu veelgi uusi kohustusi, tee oma olemasolevas rutiinis väikseid muudatusi. Nii vähendad stressi ning oled seeläbi vaimselt ning füüsiliselt tervem ja palju võimekam.

 

Neid nippe järgides oled samm lähemal iseenda parima versioonini

 

  • Muuda oma hommikurutiini

Hommiku algus paneb paika selle, kuidas Sinu ülejäänud päev läheb. Kui alustad hommikuid kiirustades ning loobud seeläbi näiteks hommikusöögist, kannatab selle all nii Sinu vaimne kui füüsiline tervis. See ei tähenda, et peaksid kõigi tegevuste valmis jõudmiseks hommikul liigselt vara ärkama. Paki näiteks juba eelmisel õhtul järgmiseks päevaks vajalike asjadega kott, valmista hommikusöök ette või ärka lihtsalt 15 minutit varem, kui tavaliselt.

  • Oska öelda ´ei´

Ära karda öelda plaanidele või ülesannetele viisakalt ei, kui Sinu graafikus ei ole nende jaoks niikuinii ruumi. Iseenda ajale ära andmisele piiride seadmine on väga hea oskus, et hoida ära hilisemat kiirustamist ning ärevust kellelegi lubatud tegevuste sooritamiseks.

  • Võta iseendale päevas veidi aega

Luba endale iga päev mõni hetk iseendaga. See võib olla kas mediteerimine, tassikese tee joomine, näomask, mõne meeldiva raamatu lugemine või isegi paar hingetõmmet ilma liigseid mõtteid mõtlemata. Värske peaga tunned end lõõgastunult ning saavutad oma eesmärke hõlpsamini.

 

Ole iseenda vastu helde

Teiste inimeste eesmärkidest kuulmine võib tekitada liigset survet lubada ka ise midagi suurt korda saata. Siinkohal on oluline mainida, et iseenda baasvajaduste(toit, vesi, uni, puhkus) täitmine on igaühe jaoks täiesti piisav. Enda õlule liiga suuri lubadusi võttes võib juhtuda, et põrud hoopis täielikult. Lisaks sellele, et esmajärjekorras oma baasvajaduste eest hoolitseda, püüa endale mitte kuupäevalisi eesmärke seada.

Sinu lubadused on vaid iseenda heaolu edendamiseks loodud, seetõttu ära püüa kellegi teise eesmärkidega võistelda või neid enda omadega samastada. Seda meeles pidades võid Sinagi saavutada parima versiooni iseendast.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi