Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

A-vitamiini olulisus ning märgid, mis viitavad selle vaegusele

Sinu parima tervise ning optimaalselt funktsioneeriva keha heaks on erinevate vitamiinide tarbimine väga vajalik. Loomulikult on kõige parem püüda vitamiinid oma igapäevasest toidust kätte saada, kuid seda on lihtsam öelda, kui teha, sest paraku ei ole meie toidulaud enamasti piisavalt mitmekesine ning sisaldab rohkem valmistoite, kui vitamiinirikkaid puuvilju, köögivilju jm.

 

Erinevate vitamiinide vaegus Sinu kehas võib põhjustada väiksemaid ja suuremaid terviseprobleeme, mida esialgu ei oskagi ehk sellega seostada. A-vitamiin aitab meie immuunsüsteemi, nägemist, taastuvprotsesse, seedimist ning südame, aju, kopsude ning neerude funktsioone. Selle puudusele võivad viidata erinevad nägemishäired ning nõrgenenud immuunsüsteem.

 

Mis on A-vitamiin?

 

Kui näiteks D-vitamiini ja K-vitamiini suudab meie keha ise sobivatel tingimustel toota, siis A-vitamiini see kahjuks toota ei suuda- seetõttu on selle saamine näiteks toidust eriti oluline.

Selle vitamiini olemasolu kehas on vajalik peamiselt meie immuunsüsteemi ning nägemise heaks. See vitamiin aitab ka kehal põletikuliste protsessidega võidelda. Lisaks sellele abistab see erinevaid organeid- süda, aju, kopsud, neerud ning omab olulist osa peaaegu iga Sinu keha raku kasvamises ja arenemises.

A-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mida sisaldub erinevates taimsetes ja loomsetes allikates- porgand, tomat, melon, oranžid ja kollased köögiviljad, bataat, rohelised lehed, maks, munad, kala ning piimatooted. Sellest valikust mõninga toote tarbimine võiks olla Sinu igapäeva menüüs, sest need toidud sisaldavad lisaks A-vitamiinile ka palju muid kasulikke vitamiine, mineraalaineid jm. A-vitamiini vaegus ei ole väga sage, kuid juhul, kui toidust piisavas koguses A-vitamiini ei saa, tulevad näiteks toidulisandid abiks.

 

Kuidas võib väljenduda A-vitamiini vaegus?

 

A-vitamiini vaegus võib ajapikku väljenduda näiteks nägemise kehvenemises ning vähenenud immuunsuses. Lisaks võib olla A-vitamiini vaegusel oma osa viljakusega seotud probleemides. Kuigi A-vitamiini vaegus ei ole väga sage ning enamasti saadakse see oluline vitamiin vajalikus koguses toidust kätte, on ka erandeid. Nende sümptomite puhul võib kahtlustada A-vitamiini puudulikkust.

  • Kuivad silmad
  • Hägune nägemine
  • Kaua kestvad põletikulised protsessid kehas
  • Halvenenud haavade paranemine
  • Nahaärritus, kuiv nahk, sügelus
  • Pimedas nägemise halvenemine
  • Probleemid viljakusega

 

Sinu tervise heaks

 

Oluline on teada, et erinevate vitamiinide ning ka A-vitamiini üledoos kehas võib põhjustada väga tõsiseid terviseprobleeme, seega vitamiinide võtmine peab olema hästi läbimõeldud tegevus. Vitamiinide üledoos võib sageli olla ohtlikumgi, kui vitamiinide puudus. Kuna A-vitamiini puudulikkus võrreldes mõningate teiste vitamiinidega ei ole väga sage, tuleks selle võtmist vaeguse kahtluse korral arutada oma arstiga.

Lisaks sellele on erinevate vitamiinide puhul oluline kunas ning kuidas neid võtta. Mõningad vitamiinid on rasvlahustuvad, mõningaid peab võtma kindlasti koos toiduga ning teatud vitamiinid vajavad imendumiseks mõne teise vitamiini olemasolu.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi