Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Astelpajuõli – kosmeetika koostisaine, millest Sa peaksid teadma

Juba tuhandeid aastaid erinevate tervisehädade puhul raviks kasutusel olnud astelpaju omab palju kasulikke omadusi. On leitud, et astelpaju marjad sisaldavad endas kümme korda rohkem C-vitamiini kui näiteks apelsin ning on E-vitamiini sisalduselt taimede seas lausa kolmandal kohal.

Mõnikord ka ´Himaalaja püha viljaks´ või ´Siberi ananassiks´ nimetatud antioksüdantide rikast astelpaju kasutatakse erinevates vormides naha- ja juuksehoolduses ning ka toiduna. Selle kasutegurid ulatuvad alates naha ja juuste niisutamisest kuni erinevate haiguste vastu kaitsmiseni. Sealjuures sobib see õli enamikele nahatüüpidele, olles nii efektiivne niisutaja kui ka samas rasu reguleerija.

 

Mis on astelpajuõli?

 

Astelpaju on õitsev põõsas või puu, mille asualad on Euroopa, Kaukaasia, Aasia, Siber, Hiina ning Tiibet. Selle marja kasutegurid on olnud teada juba tuhandeid aastaid, olles naturaalseks ravimiks erinevate tervisehädade korral.

Astelpajuõli on punakas-oranž õli, mida saadakse astelpaju taime marjade või seemnete külmpressimisel. Nii astelpaju marjad kui ka seemned sisaldavad rohkelt lipiide, õlisisaldus on aga seemnetes veidi kõrgem. Väga vähesed taimsed õlid koosnevad sama suurest hulgast kasulikest rasvhapetest, kui astelpajuõli. Selle kõrge rasvhapete sisaldus muudab astelpajuõli aga ka vähest aega säilivaks. Lisaks sisaldab see kasulik õli rohkelt antioksüdante, linoolhapet, karotenoide, taimseid steroole ning vitamiine C ja E, mis kõik aitavad rikkalikult nahka ning juukseid toita.

Kui astelpajumarju kasutatakse rohkelt toidus ning toidulisanditena, siis astelpajuõli kasutatakse kosmeetikas – nahahoolduses eriti suunatult kuivale või vananevale nahale ning juuksehoolduses niisutamiseks ning peanaha rasuerituse reguleerimiseks. Ka meie kodumaises kosmeetikas on astelpaju väga hinnatud vili, olles nii mõneski tootes juhtivas rollis. Eriti toitev ja vitamiinidest pakatav Nurme Astelpaju-Apelsini kreem ning samast sarjast kehakoorija, seep, ihupiim ja kätekreem on juba saanud paljude lemmikuteks toodeteks, mille järele igapäevaselt haarata.

 

Millised on astelpajuõli kasutegurid kosmeetikatoodetes?

 

  1. Mitmete nahale kasulike ainete allikas

Astelpajuõli on erinevate vitamiinide, mineraalide ning taimsete ainete rikas- biotiin, magneesium, vitamiinid B1, B2, B6, C ja E. Eriti antioksüdandi- ning rasvhapete rikas astelpaju võib aidata kehal võidelda vananemise ning erinevate haiguste vastu.

  1. Niisutav ning rasueritust reguleeriv

Linoolhappe sisaldusega astelpaju aitab nahka ning juukseid efektiivselt niisutada. Linoolhapet sisaldub loomulikul kujul meie rasunäärmetes, mistõttu arvatakse, et see aitab naha ning peanaha rasueritust reguleerida. Astelpajuõli aitab tänu oma koostisainetele naha lipiidkihti kaitsta ning hoiab ära liigset niiskuskadu.

  1. Nahatooni ning selle elastsust parandav

Astelpajuõli võib aidata nahatooni ühtlustada ning hüperpigmentatsiooni jälgi leevendada. Paraneb naha elastsus ning väheneb ebatasane tekstuur.

  1. Nahka taastava toimega

Astelpajuõli võib aidata reguleerida naharakkude taastumist, võimaldades nahakahjustustel nagu näiteks haavadel või päikesepõletusel kiiremini paraneda. Tänu naharakkude uuenemise protsessile ning oomegahapete olemasolule väheb peente joonekeste ning kortsude nähtavus.

Astelpajuõlil on juukse- ning nahahoolduses palju kasutegureid. See sobib enamasti kõigile nahatüüpidele, kuid on eriti abiks kuiva ning vananeva naha hoolduses. Rasuse naha puhul võib see kasulik õli aidata rasueritust reguleerida ning seeläbi hoida naha niisutatuna ning rasu kontrolli all. Naha peale määrituna ei ole astelpajuõlil leitud erilisi kõrvalnähte, kuid kahtluse korral on alati parem uusi tooteid väikesel osal nahast proovida.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi