Hammaste tundlikkuse ravi – kuidas ja millised meetodid?
Hammaste tundlikkuse ravi ja leevendus
Kui sa jätad vahele kuumad või külmad joogid, kuna need panevad su hambad valutama, siis võib olla aeg minna hambaarsti jutule kontrollimaks, kas su hambad vajavad hammaste tundlikkuse ravi. On mitmeid mooduseid, kuidas situatsiooni leevendada – meil on müügil hammaste tundlikkuse vähendaja Minerals Enamel Booster, mis võib aidata sul tarbida lemmiksööke ja jooke.
Vahel võivad isegi magusad või hapud toidud asja hullemaks teha. Ehk isegi ka lihtsalt külm õhk! Selleks, et tundlikkust vähendada või ravida on hea teada, mis seda sinu jaoks põhjustab. Seda teades leiad kindlasti lahenduse.
Hammaste tundlikkuse ravi vajadus väheneb hambaemaili tugevdamisega
Hambaemail on tugev ning kaitsev kiht, mis aitab sinu hammastel vastu pidada kõik, mis talle ette annad. Kui hambaemail on kahjustatud siis tulevad välja närvid, mis tekitavad valu ning tundlikkust, kui nad pole kaitstud. Kui sa tunned, et vajad hammaste tundlikkuse ravi ja leevendust siis kahjustatud hambaemail võib olla põhjuseks. “Minerals Enamel Booster” aitab tugevdada hambaemaili.
Kui soovid ennetada või pidurdada kahjustusi hambaemailile:
Kas puhastad oma hambaid tugeva käega? See võib tekitada tugevaid kahjustusi, sest sa mitte ei pese maha ainult baktereid vaid ka hambaemaili. Küljelt-küljele hammaste pesemine igemete lähedalt võib emaili kahjustada isegi kiiremini. Ideaalis peaksid sa hambaid pesema pehme hambaharjaga ning 45 kraadise nurga all igemete suhtes, et hoida hambaemail puhta ja tugevana. Loe meie blogi postitust selle kohta, kuidas hambaid pesta.
Väldi happelisi toite ja jooke. Limonaad, kleepuvad kommid, kõrge suhkru sisaldusega tooted – kõik need ründavad hambaemaili. Selle asemel söö snäkiks neid:
- Kiu-rikast puu- ja köögivilju
- Juustu
- Piima
- Maitsestamata jogurt
Need hoiavad teie suu niiskena ning aitavad võidelda hapete ja bakteritega, mis võivad teie hambaid söövitada. See annab täpselt sama efekti nagu sülg teie suus. Võite juua ka rohelist või musta teed või närida suhkruvaba nätsu. Juhul, kui sa sööd midagi happelist siis ära kiirusta hambaid harjama. Oota tund või nii, et sülg su hambaid puhastaks ja tugevdaks enne harjamist.
Ära pigista oma hambaid kokku! Hammaste krigistamine on kõige ohtlikum hambaemailile. Tihti põhjustab seda stress – püüdke alustuseks sellega tegeleda. Kui see ei toimi siis, küsige oma hambaarsti käest suukaitset. Kui probleem on väga tõsine võite vajada hambaarsti abi, et hambad korda teha.
Vahel võib hammaste tundlikkus olla märk teistest probleemidest, näiteks:
Loomulikult taganevad igemed. Kui te olete üle 40 aasta vana, siis võib juhtuda, et teie igemed on saanud palju kasutust ja kahju ning tõmbuvad hammastest eemale, mis omakorda paljastab hambajuured. Neil ei ole hambaemaili sarnast kaitset, seega on nad palju tundlikumad, kui ülejäänud hammas.
Käige kindlasti hambaarsti juures ning laske tal kontrollida, kui teil on kahtlus, et igemed taanduvad. See võib olla ka märk muust murest nagu igemehaigused. See võib olla väga tõsine probleem, mis ei tohiks kindlasti tähelepanuta jääda. Kõige hullematel juhtudel peab kirurgiaga võtme mujalt kudet ning siirdama igemete juurde.
Igemehaigus – Hammaste tundlikkuse ravi vajadus võib olla põhjustatud plekkide ning hambakivi tekke tõttu, mis surub igemed taanduma. Mõnikord võib see tekitada igemehaiguseid. Suitsetamine võib samuti tekitada igemehaigusi. Igemehaiguste puhul ei ole soovituslik proovida end koduste vahenditega ravida – külastage kindlasti oma hambaarsti ning jälgige kõiki tema soovitusi. Halvemal juhul võite vajada antibiootikume või operatsiooni, et probleem lahendada.
Mõranenud hammas või hambatäidis: Kui hambasse tekib mõra võib see liikuda teie hambajuureni. Sellisel juhul märkate te valu, kui teie hammas on külm. Kuidas teie hambaarst mõra parandab oleneb sellest, kui sügav ning pikk see on. Kui mõra lõppeb enne iget saab selle lihtsalt täita, kui mitte – tuleb võibolla hammas välja tõmmata.
Ravi
Kui te olete probleemi avastanud ning külastanud hambaarsti võib ta teha või soovitada järgnevaid asju:
- Täidised, mis katavad lahtised hambajuured
- Hammaste tundlikkus vähendajad nagu “Minerals Enamel Booster“
- Fluoriid geel
- Spetsiifiline hambapasta
- Suu- või hammaste kaitse krigistamise vastu
- Juurekanali ravi
Ärge vältige hambaarsti, kuna kardate hambavalu. Mitte külastades võib see hiljem tekkida ise ning kordades hullemini! Harjake hambaid ning kasutage hambaniiti kaks korda päevas, et hoida oma naeratus valgena ning elada ilma hambavaluta! Soovitame hambaarsti külastada vähemalt kaks korda aastas!