Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hüaluroonhape – nooruse võti!

Miks on hüaluroonhape nii vajalik meie kehas?

Inimese kehas on keskmiselt 15 grammi hüaluroonhapet ja üle poole sellest asub meie nahas, ülejäänud jaotub kõhredesse, liigestesse ja silmadesse. Ainult grammike hüaluroonhapet suudab endaga siduda terve liitri niiskust. Seega on tegemist suurepärase loodusliku niisutajaga, mis aitab kudedel paraneda, kaitsta meid mikroorganismide ja UVB- kiirguse eest ning hoiab koos naha struktuurseid komponente-elastiini ja kollageeni!

Kahjuks kahekümnendate eluaastate alguses hakkab hüaluroonhappe tase kehas vähenema. Selle kadumise mõjud hakkavad avalduma alles aastate pärast, kui nahale tekivad esimesed kortsud, nahk muutub õhemaks ja mud vananemis tunnused. Vananedes hüaluroonhappe kogus meie kehas väheneb, mistõttu täiskasvanutel on hüaluroonhapet isegi kuni 20 korda vähem kui lastel.  35-aastaselt sisaldab nahk keskmiselt 65% hüaluroonhapet, samas kui 60-aastaselt on seda nahas säilinud vaid 10-20%. Tänu sellele tekivadki kortsud ja nahk kaotab elastsuse. 

Lisaks sellele, et hüaluroonhape annab meile kauni noorusliku naha ja välimuse kasutatakse seda ka liigesteravis ning silmade niisutamiseks kuivuse puhul ja ka silmaoperatsioonide ajal. Hüaluroonhape osaleb aktiivselt rakkude uuenemise protsessis ning on abiks haavade ravimisel ka peale operatsioone ja lõikusi. 

Ilumaailmas kasutatakse hüaluroonhapet naha täitsesüstidena, eriti just huulte täidlasemaks muutmisel aga ka naha üldise niisutamise eesmärgil. Peenikese nõela abil viiakse hüaluroonhape naha alimistesse kihtidesse, et ta niisutaks nahka. Tänu sellele, mõne aja möödudes väiksed kortsukesed hakkavad kaduma. 

Loodusest saame me hüaluroonhapet näiteks A– ja C- vitamiinirikastest puuviljadest ning juurviljadest, lihast ja kalaõlist. 

Hüaluroonhappe vähenemise ennetamiseks nahas on oluline kogu organismi seisund, inimese üldtervis. Väga tähtis on regulaarne füüsiline koormus, tervislik toitumine, vee tarbimine ja piisav uni. Tasub meeles pidada, et naha niisutamine ja õige hooldus peaksid algama juba varasest noorukieast (puhastamine, koorimine, niisutamine, naha kaitsmine päikese eest jne).

Nahka tuleb sügavalt niisutada juba alates 25-ndast eluaastast, sest just siis hakkab hüaluroonhappe kogus nahas vähenema. Lisaks päevakreemile võiks sinu iluarsenali kuuluda kindlasti ka sügavalt niisutav hüaluroonhapet sisaldav ilutoode. Kuid ainult kreemist ei piisa mida me määrime endale naha pindmisele kihile. Korralik naha niisutus algab ikkagi meie seest. Joo piisavalt vett ja tarbi juurde vedelel kujul hüaluroonhappe vitamiine, mis aitavad sul nahka niisutada. 

Vedelal kujul vitamiine omastab meie keha kõige paremini. Nii ka Swedish Nutra hüaluroonhappe vitamiinijooki. Iga päev üks lonks hea maitsega vitamiinijooki ja sinu välimus püsib kaua nooruslik! Kuna vitamiinijoogid on nii laktoosi kui ka gluteenivabad ja samuti ka vegan sõbralikud siis nad sobivad kõigile.

Soovitame vitamiinijooke hakata tarbima alates kahekümneviiendast eluaastast, et hoida oma kaunist välimust ja naha elastsust. Ei tohi unustada ka meie liigeseid ja kõõluseid mida me kulutame iga päev. Hüaluroonhape aitab parandada ka liigeste liikuvust ja kaitseb neid.

Swedish Nutra tootevalikusse kuuluv hüaluroonhappe jook on üks väheseid vedelel kujul vitamiinijooke, enamus hüaluroonhappe vitamiinidest on tableti kujul, kuid vedelel kujul omastab keha seda kõige paremini!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi