Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kaheksa naha tervisele kahjulikku toitu

Naha tervise eest on oluline hoolt kanda, sest vaid nii saab nahk kätte vajalikud toitained, hoolitsuse ja niisutuse, et püsida väljanägemiselt terve, särava ning elastsena. Õige toitumine on sama oluline naha tervise seisukohalt, kui seda on õigete näo- ja kehahooldustoodete kasutamine. Oleme Su naha tervisele mõeldes kokku pannud väikse nõuandespikri, mis aitab naha elujõulise ja tervena hoida. 

 

Millised on kaheksa nahale kahjuliku mõjuga toitu, mida dermatoloogid soovitavad vältida?

 

Teatud toidud tekitavad suurema tõenäosusega nahale näiteks aknet ja muid nahahaigusi, mille tagajärjel näeb nahk välja kurnatud ja elujõutu. Just neid toite soovitatakse vältida või nende tarbimist vähendada, et nahk püsiks tervena:

  • Karastusjoogid ja limonaadid

Karastusjoogid ei tee nahale sugugi mitte head- need kuivatavad Su nahka ning võivad kiirendada vananemisprotsessi. Lisaks võivad karastusjoogid tekitada nahas põletikulisust ja punetust. Karastusjoogid sisaldavad ka palju suhkrut, mis on nahale koormav. Asenda karastusjook mõne tervisliku alternatiiviga- näiteks lisa mulliveele laimi ja vaarikaid!

  • Vürtsikad toidud

Vürtsikad toidud pole küll üdini kahjulikud, aga nendega pole mõistlik ka üle pingutada. Vürtsikad toidud paisutavad veresooni ja võivad seetõttu tekitada punetust ja põletikulisust. 

  • Pasta ja muud rafineeritud süsivesikud

Liigne pasta tarbimine võib muuta aknet ja põletikulisust intensiivsemaks. Lisaks pastale on ka liigne muude rafineeritud süsivesikud (näiteks valge riis, sai, kuklid) nahale koormav. Proovi asendada need täisteratoodetega, milleks võiksid olla pruun riis, täistera pasta ja täistera leib. 

  • Piimatooted

Piimatooted (eriti just lehmapiima) võivad põhjustada aknet või muuta seda hullemaks. Proovi tuua oma toidumenüüsse vaheldust, piira piimatoodete tarbimist ning asenda mõnel päeval lehmapiim hoopis sojapiimaga. 

  • Vadakusisaldusega proteiinipulbrid

Proteiinipulbritest tehtud smuutid on küll kasulikud aitamaks kasvatada ja taastada lihaseid pärast rasket trenni, aga need ei pruugi nahale mõjuda üldsegi mitte hästi. Proovi vältida just proteiinipulbreid, mille koostisosade seast leiad vadaku, sest on avastatud, et vadak võib põhjustada aknet. Eelista taimseid proteiinipulbreid. 

  • Kartulikrõpsud

Tugevalt töödeldud ja suure rasvasisaldusega toiduained ei mõju naha tervisele hästi. Asenda kartulikrõpsud mõne tervisliku snäkiga, et oma snäkiisu rahuldada, söö filmi kõrvale näiteks kuivatatud banaane või pähkleid. 

  • Praekana

Kana on üldiselt tervislik ja hea mainega toit, kuid selle krõbedaks praadimine ei ole nahale hea, kui praed seda rohkes õlis, sest õli sisaldab suures hulgas kaloreid. Eelista valmistada kana näiteks ahjus. 

  • Liigne suhkur

Suhkur röövib nahalt selle elastsuse ning võib tekitada enneaegseid kortse. Kindlasti eelista naturaalset puuviljasuhkrut ning püüa üleüldist suhkru tarbimist vähendada, et nahk saaks püsida särava ja kortsuvabana. 

 

Lisaks õigele toitumisele on tähtis ka kasutada õigeid nahahooldustooteid

 

Esimene samm Sinu jaoks õige nahahooldusrutiini poole algab oma nahatüübi määramisest, mille kohta loe täpsemalt siit. Sealt saad teada, et saame eristada viit erinevat põhilist nahatüüpi- normaalne, kuiv, rasune, kombineeritud ning tundlik. Iga nahatüüp on oma heade külgede ja pahedega, nendega tuleb leppida. Sinu nahatüüp on küll suures osas geenidega paika pandud, kuid seda võivad muuta erinevad sisemised ning välised tegurid. Toitumine ja õige nahahooldus on väga olulised aspektid tervisliku naha saavutamisel!

Seega tee selgeks oma nahatüüp, toitu tervislikult ja proovi vältida eelpool mainitud toite, mis nahale head ei tee. Kindlasti märkad mõne aja möödudes juba väiksemaid muutusi ja nahk on palju säravam ja mis kõige olulisem- ka tervem ja elujõudu täis!

 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi