Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kaitsemaskid – kuidas testida maski kvaliteeti?

[porto_product use_simple=”” id=”26787″]
[porto_product use_simple=”” id=”23177″]
[porto_product use_simple=”” id=”23194″]
[porto_product use_simple=”” id=”26794″]

Kaitsemaskid – Kuidas testida maski?

Kaitsemaskid on praegu ühed kõige vajalikumad tooted, et saaks käia turvaliselt poes, tööl, keskustes ning muudes rahvarohketes kohtades. Paljud kaitsemaskid, mis on müügis ei vasta kahjuks nõuetele ning seda mitte ainult seetõttu, et kohalikud müüjad püüavad kiirelt raha teenida (kuid ka see on variant), kuid ka sellepärast, et tarnijad, vahendajad või tootjad on neile saatnud praak tooted. Kuidas siis kindlustada, et kaitsemaskid, mis te ostate on kvaliteetsed ning toimivad nii nagu peab? Kodustes tingimustes on selleks paar võimalust millest räägime allpool.

KN95 kaitsemaskid, mis on valmistatud vastavalt regulatsioonidele ning nõuetele aitavad meie meditsiinitöötajatest kangelastel ning teistel eesliinil olevatel inimestel vältida COVID-19 koroonaviirusega kokku puutumist. Kuna viimasel ajal on kaitsemaskid väga nõutud kaup, siis Hiina ettevõtted on tootmise tõstnud 100 miljoni maski peale päevas, kuid siiski jääb puudu, sest nõudlus on niivõrd suur. Selle tulemusena jõuab turule ka väga palju praaki, mida müüakse ulmeliste hindadega. Praak tooted on tihtipeale välimuselt lootustandvad, kuid suur vahe – ning oht – on toote vastupidavusel veele ehk teisisõnu piiskadele (COVID-19 levib piisknakkusena).

COVID-19 varjus kiire kasumi teenimine on ohtlik inimeludega mäng ning seda ei tohiks teha, kuid siiski üks mees Brooklynis võeti kinni, kuna tema kaitsemaskid olid praagid. Olge kindlasti ettevaatlikud ning ostke oma kaitsemaskid Eesti poest (soovitavalt e-poest, et vältida liikumist) kellel on korralik ajalugu ning on pikalt tegutsenud. Kontrollida saab ettevõtet näiteks inforegister.ee lehelt. Tänu sellele kõigele tekivad küsimused, et kuidas siis õiged ja korralikud kaitsemaskid ära tuvastada? Suure tõenäosusega ei ole teil oma laborit, kus saaks vastavate seadmetega kontrollida, et kaitsemaskid vastaksid KN95, N95 või FFP2 standarditele.

Siinkohal toome teieni kolm kodust testi, mis aitavad maski kvaliteeti kontrollida:

Kaitsemaskid – test number üks

Teil läheb vaja välgumihklit, tikku või muud käeshoitavat tuleallikat.

  1. Pange oma kaitsemask ette
  2. Hoidke tuleallikat umbes 15 sentimeetri kaugusel suust
  3. Püüdke tuld kustutada puhudes läbi maski

Korraliku kaitsemaski puhul ei kustu tuli, kuid praagi puhul kustub.

Miks? Sertifitseeritud ning regulatsioonidele ja nõuetele vastavad maskid on tehtud tugevast ning tihedast materjalist millel on kõrged sissehingatav ning väljahingatav takistus. See tähendab, et kasutatav materjal takistab nakatumist.

Kaitsemaskid – test number kaks

Teil läheb vaja puhast vett. Kraanivesi sobib väga hästi.

  1. Hoidke oma maski paeltest kinni, et maski sisemus vaataks üles.
  2. Pange maski sisse veidi vett (palju pole vaja)

Korraliku kaitsemaski puhul ei tohiks vesi kohe läbi tulla. Mingi aja jooksul võib ta muidugi lekkima hakata, kui te jätate ta tundideks seisma koos veega. Praagi maski puhul hakkab vesi kohe läbi tilkuma.

Miks? Ametlikud kaitsemaskid peavad olema veekindla kihiga, et kaitsta maski kandjat bioloogiliste vedelike eest. Väärib ka mainimist, et OSHA väitel võib maski ka pesta “seni kuni mask säilitab oma struktuuri ning materjal ei ole kahjustunud (katki, rebenenud jne) ega läbi vettinud.”

Kaitsemaskid – test number kolm

Teil läheb vaja magusat ning lõhnavat kommi, mis sisaldab sahhariini! Peame ära mainima, et see test pole nii kindla tulemusega, kui eelmised kaks, sest asjad lõhnavad erinevalt ning erineva tugevusega! Kõige parem on sahhariini sisaldavad magusad tooted (see on kunstlik suhkrulaadne toode, mis tugevdab maitset ja lõhna).

  1. Pange mask pähe
  2. Nuusutage läbi maski kommi või muud lõhnavat magusat toodet
  3. Nüüd proovige ilma maskita nuusutada, vahe peaks olema väga märgatav

Õige kaitsemaski puhul tunnete te lõhna, kuid väga vähesel määral. Kui mingit vahet pole siis on tegemist praagiga.

Miks? Nõuetele vastavad KN95 kaitsemaskid filtreerivad vähemalt 94% osakestest, mis on suurusega kolm mikronit või suuremad. Sahhariini osakesed on umbes seitse mikronit – seega kui te tunnete magusa lõhna väga selgelt tähendab see, et mask ei filtreeri sahhariini välja.

KN95 kaitsemaskid on kriitilise tähtsusega igale inimesele, kes COVID-19 pandeemia ajal peab suhtlema või kokku puutuma teiste inimestega – arstid, õed, kiirabitöötajad, poe töötajad, kullerid, postitöötajad, apteegi ja panga töötajad ning paljud paljud teised eluliselt vajaminevate teenuste osutajad. Kuid selleks, et turvalisus oleks kindlustatud peab olema ka kvaliteet kindlustatud.

iSmile.ee meeskond saab siinkohal abiks olla – organisatsioonid või eraisikud kellel hakkavad kaitsemaskid otsa saama võivad meiega vabalt ühendust võtta ning aitame leida kvaliteetsed maskid isegi, kui meil endal neid laos pole. Kui te olete ostnud ka maskid kuskilt mujalt võite meiega julgelt ühendust võtta küsimuste korral, aitame meeleldi igal inimesel kindlustada, et nendel oleks kvaliteetne kaitsemask. Meie tellime kaupa välismaalt samamoodi nagu ka paljud teised ning testime neid erinevate meetoditega tänu millele oleme kiirelt suutnud tuvastada kvaliteetse kauba pakkujad. See on missioon meie väiksele, kuid väga tublile meeskonnale, et tagada ennekõike turvalisus!

kaitsemaskid

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Related posts

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi