Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas igapäevaselt jalgade eest hoolt kanda?

Paljude inimeste jaoks jääb jalahooldus võrreldes ülejäänud keha hooldusega tihtipeale tahaplaanile. Olenevalt Sinu igapäevastest tegevustest võivad jalad saada aga palju suuremat koormust, kui näiteks käed. Jalad läbivad päeva jooksul tuhandeid sammusid, kandes samal ajal kaasas Sinu keharaskust. Tihtipeale kanname me liiga kitsaid või mittehingavaid jalanõusid, mis omakorda tekitavad lisaks suurele koormusele veelgi probleeme.

Erinevate jalaprobleemide ennetamiseks on väga oluline igapäevane baashooldus- nende puhastamine, kuivatamine, niisutamine ning silma peal hoidmine muutustel nahas ja küüntel.

 

Millised on levinumad jalaprobleemid?

 

 • Valulikud ja kuivad kannalõhed
 • Liighigistavad jalad
 • Kuivusest ketendav nahk
 • Konnasilmad ja muud nahapaksendid
 • Valulikud villid
 • Suurenenud varbanukid ehk bunionid
 • Küüne- ja jalaseen
 • Sissekasvanud varbaküüned
 • Deformeerunud ja vigastatud küüned
 • Lampjalgsus ehk jalalaba pikivõlvi sirgenemine
 • Valutavad jalatallad või pikivõlv

 

Igapäevased tegevused tervete jalgade heaks

 

Jalgade eest hoolitsemine peaks olema osa Su igapäevasest rutiinist, et tõsisemaid probleeme ennetada ning hoida ära hilisem tagajärgedega tegelemine ja ravi. Hoia silma peal muutustel jalgade nahal või küüntes. Kui suurem osa Sinu päevast möödub jalanõudes, peaksid eriti suurt tähelepanu pöörama sellele, et need jalanõud oleksid hingavad, jalga toetavad ning õiges suuruses. Kanna naturaalsest materialist sokke, et aidata vältida hõõrdumist ning neid kuivana hoida. Lisaks on väga oluline oma jalanõusid mitte jagada sõprade või pereliikmetega, et vältida nakkavaid seenhaigusi, nagu näiteks jalaseen.

Pärast pikka päeva jalanõudes on tähtis, et jalad saaksid korralikult puhastatud ning kuivatatud. Kuivatades pane eriti rõhku varbavahedele, kus niiskus ja bakterid kipuvad kogunema ja probleeme tekitama. Jalgu niisutada on parim õhtul enne magamaminekut, et jalakreem saaks korralikult imenduda. Kord nädalas võiksid kasutada jalakoorijat, et sügavam mustus, surnud naharakud ja kuiv nahk eemaldada.

Nagu jalanõudki, ei tohiks pediküüriks kasutatavad tööriistad olla kellegagi jagatud. Varbaküüsi peaks lõikama vastavalt vajadusele, sealjuures on oluline neid mitte liiga naha lähedalt lõigata. Seejärel viili küüneviiliga nurgad siledaks, et sissekasvanud küüsi vältida. Ka varbaküüntel võib kasutada hooldavat küüneõli, mis aitab neid niisutatud ja tervena hoida.

Lisaks igapäevasele baashooldusele on hea aeg-ajalt oma jalgadele ekstra hoolitsust anda. Selleks võib olla näiteks lõõgastav jalamassaaž või valu leevendav vann magneesiumiga. Magneesiumihelbed on kiireim viis magneesiumi puuduse leevendamiseks, aidates vähendada ja lõdvestada lihaskrampe ning andes parema une. Ära unusta anda jalgadele võimalikult palju aega hingata, seda ilma sokkide ja jalanõudeta. Ka paljajalu käimine on jalgade tervisele hea!

Igapäevane jalahooldus ei pea olema liigselt aeganõudev ega raske, kuid see oma rutiini lisada on väga oluline, et rasket koormust saavad jalad oleksid terved ja ilusad. Erinevate jalaprobleemide korral ei tohiks neid eirata ja püüda ise ravida, vaid kindlasti spetsialisti poole pöörduda. Muutused jalgade nahas või küüntel – nende paksenemine, valulikkus või paistetus võivad viidata tõsisema probleemi tekkele. Varasel avastamisel on ravi aga palju kergem ning efektiivsem.

Muideks, ´jalgade seinale viskamine´ on päriselt ka Sinu jalgadele hea!
All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi