Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas leevendada jalgade väsimust?

Olenevalt Sinu igapäevastest tegevustest võivad jalad saada palju suuremat koormust, kui näiteks käed. Sellegipoolest kannavad paljud inimesed käte eest palju rohkem hoolt. Kogu Sinu keharaskus toetub seistes, kõndides või trenni tehes jalgadele ning võib põhjustada väsinud ja paistes jalgu. Lisa sellele veel liiga kitsad, mittehingavad või vale toestusega jalanõud, mis tekitavad lisaks suurele koormusele veelgi probleeme. Selleks, et neid probleeme ennetada, on oluline teada, kuidas igapäevaselt jalgade eest hoolt kanda.

Lisaks igapäevasele hooldusele ning probleemide ennetamisele on palju viise, kuidas kiirelt kodustes tingimustes jalgade väsimust leevendada ning nende paistetust alandada, et mugavustunne taastada.

 

Nipid, mida järgides taastad kiirelt jalgade mugavustunde

 

  • Tee jalavanni

Soe jalavann leevendab efektiivselt valutavaid jalgu. Lisaks on väga kasulik lisada jalavanni vette magneesiumsoola, mis lõõgastab lihaseid ning alandab nende paistetust. 20 minutist soojas vannis peaks piisama, et taastada jalgade mugavustunne.

Nurme magneesiumihelbed on kiireim viis magneesiumi puuduse leevendamiseks. Vähendab efektiivselt ning kiirelt lihas- ja liigesevalusid.

 

  • Tee külma kompressi

Külm kompress võib aidata kiiresti leevendada põletikulisust, mis põhjustab jalgade valu. 5-15 minutit iga päev peaks olema piisav, et taastada jalgade hea enesetunne.

  • Kanna jalgadele spetsiaalset salvi

Spetsiaalne valu leevendav, jahutav või soojendav salv võib Sind kiiresti aidata. Need tooted sisaldavad tavaliselt koostisaineid nagu mentool, eukalüpt, magneesium, valuvaigistid jm.

  • Venita oma lihaseid

Lihaste venitamine vähendab lihaskrampe ning parandab venivust. Ajapikku paraneb ka Sinu jalgade tugevus ning seeläbi võib väheneda nende väsimine niivõrd kergelt. Efektiivsed venitused on näiteks: varvaste painutamine, hüppeliigeste painutamine ja ringid, kannalt päkale ja varvastele raskuse kandmine jne.

  • Treeni oma lihaseid

Jalalihaste järjepidev venitamine ning tugevamaks treenimine aitab aja jooksul vältida väsinud ja valutavaid jalgu. Kõige lihtsam viis on regulaarne liikumine – näiteks jalutamine ning liigselt istuva eluviisi vältimine. Oma keharaskusega või vastupanu kummidega treenimine on tavainimese jaoks vägagi piisav.

  • Jalamassaaž

Valu ning paistetuse leevendamiseks võid oma jalgu ise masseerida, kasutades selleks näiteks magneesiumiõli, mis omakorda aitab veelgi lihas- ja liigesvalusid ning krampe leevendada.

  • Kasuta võlvitugesid

Jalanõude sisse käivad toetavad võlvitoed on võimalik soetada apteegist või lasta spetsiaalselt oma jala jaoks luua. Need hoiavad Sinu jalga seistes või kõndides õiges asendis. Võlvitugede kandmine on näidanud efektiivsust jala toetamisel ning seeläbi valude ennetamisel.

  • Vaheta oma jalanõud välja

Valed jalanõud võivad olla Sinu jalaprobleemides põhisüüdlased. Liiga väikesed, jalgu mitte toetavad ning mittehingavad jalanõud tekitavad kindlasti palju probleeme. Lisaks ei tohiks jalanõusid kanda oma ajast üle- vaheta need välja, kui need on ära vajunud ning enam jalga ei toeta.

 

Valutavad jalad on sage probleem, kui Sinu igapäevategevused mööduvad pidevalt jalgadel seistes või kõndides. Nende koduste nippidega leevendad ebamugavustunnet ning valu efektiivselt.

Pikka aega püsiv valu ning sellega kaasnevad muud probleemid võivad aga viidata hoopis tõsisemale vigastusele. Kui jalgade väsimusega kaasneb näiteks tugev valu, mitte alanev paistetus, probleemid jalale toetamisega, haavandid või palavik, siis peaksid kiiresti arstiga nõu pidama.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi