Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas panna end hommikuid rohkem armastama?

Inimese DNA´s asetsevad geenid mängivad tegelikult väga suurt rolli selles, kas ta on pigem hommiku- või õhtuinimene. Lisa sellele muud tegurid nagu hormoonid, päikesevalgus, vanus ning isegi see, kus pool planeeti Sa elad.

Nende jaoks, kes end sugugi hommikuinimestena ei tunne, võib olla väga raske ärgata varem ja olla sealjuures energiat täis ning värske. Kuigi täisväärtuslik uni on normaalseks funktsioneerimiseks oluline, siis pidevalt liiga kauaks voodisse mõnulema jäämine võib omada aga vastupidist efekti. Varem ärkamine aga garanteerib Sulle rohkem aega, energiat ning parema tuju. Ajapikku Sinu stressitase alaneb, unekvaliteet ning produktiivsus paranevad.

 

Varem ärkamise eelised

  • Unekvaliteet

Piisaval hulgal kvaliteetset und parandab vererõhku, immuunsüsteemi, peamisi ajufunktsioone ning tuju. Regulaarne uni aitab hoida naturaalsed rütmid paigas ning tänu sellele magad Sa aina sügavamat ööund.

  • Produktiivsus ja energia

Varem ärgates annad Sa endale teadlikult rohkem tunde päevas, et eesmärgid täidetud saaksid. Sel viisil väheneb stress ning unekvaliteet ei kahjustu tänu kuhjuvatele ülesannetele veelgi. Kui Sa ei viida voodis liigselt aega, oled ka rohkem energiline – see omakorda parandab tuju!

  • Aeg iseendale ja perele

Kui Sul on päevas rohkem tunde, leiad kindlasti aega veeta kvaliteetseid hetkeid ka iseenda või oma perekonna seltsis.

  • Kvaliteetne hommikusöök

Kui ajapuuduse tõttu jääb tihtipeale hommikusöögi valmistamine või söömine vahele, siis varem ärgates saad tervisliku hommikusöögi valmistada ning ka selle söömist nautida. Lisaks kvaliteetsele unele on mitmekülgne toitumine väga oluline.

  • Värskus

Kui ärkad hommikul varem, on füüsiline ja vaimne enesetunne on palju värskem. Kuigi üldiselt põhjustab tumedaid silmaaluseid ja paistes nägu vähene uni, siis ka ülemagamine võib Sinu välimuse kurnatuks muuta. Varahommikune dušš ja nahahooldus võivad enne pikka tööpäeva väga värskendavalt mõjuda.

  • Vaimne tervis

Leitakse, et hommikuinimeste mõtted on positiivsemad- nad on rohkem optimistlikud ning eluga rohkem rahul. Varem ärkajad lähevad tihtipeale ka varem magama. Kui sa magad 7-9 tundi öö jooksul, on sinu kehal aega end taastada, et saavutada tervem keha ja vaim.

 

Nipid, mida järgides hakkad hommikuid rohkem armastama

 

Hakata loomult varajaseks ärkajaks ei ole lihtne ega kiire muudatus, mida oma elus sisse viia, kuid oma keha ja vaimu on võimalik treenida. Suurte muutuste tuules võib see algul lihtne tunduda, kuid võid sellest üsna pea väsida – nagu nii mõnestki uusaastalubadusest parema tervise heaks väsitakse. Sellepärast on oluline alguses mitte liiga paljut oma rutiinis muuta. Väikesed, vaevu märgatavad muutused aitavad Sul nendega paremini harjuda ning muudavad need muudatused osaks pikaaegsest eesmärgist.

Väikesed muudatused tähendavad seda, et Sa ei tohiks end sundida ärkama näiteks kell 6 hommikul, kui oled tavaliselt ärganud kell 10. Selle asemel muuda oma äratuskella aega paaril päeval nädalas vaid 15-30 minuti võrra varasemaks. Niiviisi on Sinu kehal aega muudatusega harjuda.

Vaata üle oma uneharjumused ehk ´unehügieen´. Magamistuba võiks olla olla jahe ning pime ruum, kus peale magamise muid tegevusi ei ole. Enne magamaminekut ära söö suuri ja raskeid eineid ning ära tee trenni. Elektroonikaseadmetest võiksid olla vähemalt 60 minutit enne und eemal, et aju mitte liigselt koormata. See kõik valmistab Sinu keha ja vaimu ette rahulikuks uneks, parandab üldist unekvaliteeti ning muudab hommikul ärkamise kergemaks.

Varajased hommikud ei pea olema karistus. Selle asemel vaata neid kuid rohkem aega iseendale ning stressivaba eesmärkide täitmist. Enne päevaste ülesannete juurde asumist saad nautida hommikukohvi või -teed, mitmekülgset hommikusööki, oma eesmärkide üles kirjutamist, raamatu lugemist või miks ka mitte hommikust trenni. Tehes väikseid kuid tähendusrikkaid muudatusi, harjuvad Sinu keha ning vaim uute oludega paremini.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search