Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kuidas vältida raseerimisjärgset nahaärritust?

Kevad-suviseks perioodiks valmistumise juurde käib paljude jaoks ka suurema rõhu panemine karvaeemaldusele. Vahatamisel püsib tulemus küll kauem, kuid see on üsna valulik protsess. Karvaeemalduskreem on lihtne ja kiire lahendus, kuid arvestama pead sellega, et Sa kannad nahale kemikaale, mida ei tohi liialt kaua nahal hoida. Kõige kauem kestva tulemuse saavutad laser- ja fotoepilatsiooniga, mis on aga üsnagi kallis ning lõpliku tulemuse saavutamiseks peab läbima mitmeid protseduure.

Raseerimine on karvaeemaldus meetoditest kõige kiirem, kättesaadavam ning ka soodsam variant, mida kasutab ilmselt suurem osa inimestest kodustes tingimustes. Valel kasutamisel võib žilett aga tekitada sissekasvanud karvu ning punetavat ja sügelevat nahka. Seetõttu oleme Sinu jaoks kokku pannud mõningad nipid mida jälgida, et saavutada siidine ja terve nahk, ennetades raseerimisjärgset nahaärritust või selle tekkimisel seda leevendada.

 

Nipid siidise ja terve tulemuse saavutamiseks:

 

  • Kasuta kvaliteetset raseerijat

Žiletil võiks ideaalis olla 3 või rohkem tera, et surve jaotuks ühtlaselt ning raseerimine oleks tõhusam. Liigne terade arv aga muudab raseerimise raskemaks erinevate kumeruste korral. Lisaks kontrolli alati, et terad ei oleks nürid, et vältida liigset nühkimist vastu nahka. Hea žilett liugleb mööda nahka ning eemaldab sealjuures efektiivselt karvad.

 

  • Soe vesi hõlbustab karvaeemaldust

Paar minutit sooja vee all aitab nahka pehmendada ning tänu sellele on ka raseerimine sujuvam. Enne raseerimist hõlbustava toote peale kandmist on hea nahk sooja veega niisutada.

 

  • Kasuta nahal raseerimisvahtu, seepi, kreemi või geeli

Vali raseerimiseks õrna koostisega niisutav toode, et veelgi nahaärritust ennetada. Õige tootega liugleb žilett Sinu nahal ning ei kraabi seda, aidates samal ajal ka nahka rahustada ning niisutada.

 

  • Raseeri karvakasvu suunas ning loputa žiletti peale iga tõmmet

Sissekasvanud karvade ning ärrituse ennetamiseks on väga oluline raseerida karvakasvu suunas. Võib tunduda, et vastukarva raseerides saad naha lähedasema tulemuse, kuid tegelikult ärritab see Sinu nahka oluliselt rohkem. Lisaks loputa efektiivsuse mõttes žiletti peale iga tõmmet vee all.

 

  • Loputa raseeritud nahk külma veega

Külma veega loputamine aitab nahka rahustada ning jahutada. Kuivata nahk pärast raseerimist õrnalt rätikuga patsutades ning kindlasti mitte seda hõõrudes.

 

  • Kanna nahale õige raseerimisjärgne toode

Parim toode Sinu nahale peale raseerimist on niisutav kreem või geel, mis imendub kergelt ning on lõhna- ja alkoholivaba. Parimad ärritust leevendavad ja põletikuvastased koostisosad, mida toodetest otsida on näiteks aaloe, teepuuõli, kummel, roheline tee või pantenool.

 

  • Koori nahka raseerimiskordade vahel

Regulaarne naha koorimine aitab sissekasvanud karvu ning sealjuures nahaärritust vältida. Kasuta kindlasti nahale õrna koorijat ning niisuta seejärel korralikult.

 

Need nipid aitavad Sul saavutada terve ja siidise raseerimisjärgse tulemuse. Pea aga meeles, et liigne raseerimine ei ole Sinu nahale hea ning suurendab võimalust nahaärrituste ja sissekasvanud karvade tekkeks. Võimalusel jäta raseerimiskordade vahele võimalikult palju aega ning lisaks sellele anda nahale ekstra hoolitsust niisutamise ja kerge koorimise näol.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi