Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Küünehooldus kergesti murduvatele ja habrastele küüntele

Haprad ja õrnad küüned on üsna levinud probleem ja kimbutab paljusid. Küüneplaadi lõhenedes või õhukeseks muutudes ei õnnestu tihtipeale küüsi elegantselt pikaks kasvatada ja küünte haprus segab ka igapäevaelutoimetusi – seetõttu võivad õrnad küüned olla peavaluks. Tavaliselt on küünte hapraks muutumisel suurima tähtsusega välised faktorid, näiteks liigne pesemine või küünte traumeerimine. 

 

Millest võib olla tingitud küünte pidev murdumine?

 

Liigses koguses ja kahjulike kemikaalide sattumine küüntele on üks põhjuseid, miks küüned võivad kippuda murduma. Näiteks nõusid pestes või puhastusvahenditega koristades peaksid kindlasti küüsi katma kummikinnastega. Nii toimides kaitsed küüsi kahjulike kemikaalide eest. Lisaks on soovitatav vältida liigset kokkupuudet veega, sest üleliigne niiskus vähendab küüneplaadi enda veetaset ning kuivatab küünt. 

Erinevad küünetooted, näiteks küünelakid ning küünelakieemaldajad võivad Sinu küüsi kahjustada. Küünte kuivamist võivad soodustada atsetooni ja alkoholiga küünelakieemaldajad. Seega on mõistlik teha aeg ajalt pause küünetoodete kasutamisest ning lasta küüntel taastuda. 

Küünte traumeerimine on üks suurimaid põhjuseid, mistõttu küüneplaat võib olla muutunud nõrgaks ning seetõttu ka küüned hapraks. Traumadega kaasnevad tihti valged laigukesed, mis ajapikku kasvavad välja. Traumade alla loetakse küll küünte kuhugi vahele jätmist, kuid tegelikult ei tohi unustada, et ka liiga tugev ning agressiivne maniküür võib õrnadele küüntele tekitada trauma. 

Teatud vitamiinide- või toitainetepuudus võib olla põhjus, miks küüned on muutunud nõrgaks – äärmiselt oluline on vaadata enda toidumenüü üle, kas saad toidust piisavalt vitamiine ning mineraalaineid? Näiteks raua- ja biotiinipuudus võivad põhjustada küünte murdumist. 

 

Kuidas tugevdada hapraid küüsi?

 

  • Niisuta küüsi ja küünenahkasid piisavalt

 

Clinique Deep Comfort käte- ja küünenaha kreem jätab käed enneolematult siidiseks ja küüned toidetuks

 

Clinique rikkalikult taastav kreem suurendab naha niiskust ning kaitseb Sinu küüsi halbade keskkonna mõjude eest. Suurendab naha võimet niiskust hoida, nii et käed näevad välja siledamad. Clinique kreem imendub kiiresti tänu oma õlivabale koostisele. 

 

L’Occitane intensiivne kätekreem sheavõiga kaitseb nahka ja küüsi ning toidab rikkalikult

 

L’Occitane intensive kätekreemi koostisesse on lisatud 25% sheavõid, et pakkuda äärmiselt toitvat hooldust Sinu nahale ja küüntele moodustades kaitsebarjääri välismõjude vastu. Kätekreem on rikastatud looduslikult niisutava ja taastava koostisega allantoiiniga. 

 

  • Kasuta küünte tugevdamiseks mõeldud toidulisandeid

 

Biotiin 10 000 Swedish Nutra aitab tugevdada hapraid küüsi

 

Biotiin 10 000µg on kõrge sisaldusega vitamiini jook, mis aitab tugevdada nii nahka kui ka küüsi. Lisaks biotiini tarbimisele toidulisandis vaata üle ka oma toidumenüü – näiteks lõhes, kanas, munades ja piimas leidub biotiini kõige kontsentreeritumas vormis. 

 

Swedish Nutra vitamiinid küüntele on loodud hoolitsema õrnade küünte eest

 

Swedish Nutra on töötanud välja spetsiaalsed vitamiinid, mis aitavad säilitada ning taastada naha ning küünte loomulikku ilu. Apelsini maitsega vitamiinijook sisaldab endas vitamiine, kollageeni, biotiini, MSM-i ning muid vajalikke aineid, mille abil muutuvad küüned vastupidavamaks. 

Järgides eeltoodud nippe peaksid küüned taastuma ning mõne aja jooksul muutuma järk järgult vastupidavamaks. Kui aga küüned on pidevalt ja parandamatult nõrgad ning haprad, ei tasu karta ka konsulteerimist näiteks perearstiga – äkki peitub probleem hoopis sügavamal. 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi