Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Leia oma ideaalne soeng vastavalt näokujule

Nii nagu moe- ja jumestustrendid, on ka soengutrendid pidevas muutumises. Viimaste trendide jälgimine aitab Sul näha välja ning tunda end tänapäevasena, kuid samas ei ole sellisel viisil eriti võimalik üksteisest eristuda. Lisaks sellele ei pruugi teatud trend igale inimesele sobida nende individuaalsete tunnuste tõttu nagu näiteks silmade või näo kuju, keha proportsioonid jne.

 

Omale uut soengut valides on eriti tähtis olla teadlik oma näokujust ning selle tunnustest. See, kas Sinu näokuju on ovaalne, kandiline, ümar, südamekujuline või kolmnurkne, määrab suurel määral selle, milline soeng Sinu nägu kõige paremini tasakaalustab. Järgides vaid trendikat soengut, ei pruugi lõpptulemus olla päris see, mida ootasid.

 

Kuidas leida oma näokuju?

 

Oma näokuju on üsna lihtne ise määrata. Selleks pead tegema iseendast otsevaates pildi, sealjuures võiksid juuksed olla kinni pandud, et näokuju tuleks selgelt välja. Kui näokuju ei ole lihtsalt peale vaadates selge, siis võid tõmmata pildile joone mööda näo välimisi kontuure mõne erksa värviga.

 

Näo kujusid on peamiselt viis tükki- ovaalne, kandiline, ümar, südamekujuline, kolmnurkne. Võrreldes oma näo proportsioone nende viie tüübiga, peaksid leidma ka iseenda näokuju. Näiteks, kui Sinu nägu on pea sama pikk, kui lai, siis on Sinu näotüüp kas ümar või kandiline. Kolmnurkse näokuju puhul on aga otsaesine palju laiem, kui näo alaosa.

 

Milline soeng sobib minu näokujuga?

 

Seda, milline soeng sobib Sinule kõige paremini, aitab juuksur meeleldi välja selgitada. Konsultatsioonil on võimalik erinevaid variante arutada ning parim välja valida. Sealjuures proovi iseenda jaoks varakult valmis mõelda, kas soovid soengut, mida on lihtne stiliseerida või sobib sulle ka selline soeng, mis vajab igapäevaselt rohkem hoolt.

  • Kandiline näokuju

Kandilise näokuju puhul peaks proovima kihilisi juukselõikusi, mis aitavad pehmendada tugevad lõuajoont ning otsaesist. Kihilisele lõikusele saad lisada efektsust ja kohevust näiteks volüümispreiga. Sobiva pikkusega salgud aitavad ka kauneid põsesarnasid esile tuua. Selleks, et näo kandilisust veidi tasakaalustada, võiks juukseseitel olla rohkem külje peale. Kandilisele näole sobib pigem pehmem tukk- näiteks kardinatukk.

  • Ovaalne näokuju

Sellise näokujuga inimesed suudavad tänu enamasti tasakaalus näojoontele välja kanda pea iga soengu. Kui soovid aga efektsust, siis lühike sirge soeng või poolpikk kergete kihtidega lõikus annavad seda kindlasti. Kui soovid pikki juukseid, siis väldi liialt salgulisust ning stiliseeri pigem lokkide või lainetega. Tihtipeale sobib naturaalne juukseseitel sellele näotüübile kõige paremini.

  • Südamekujuline näokuju

Südamekujulise näo tunnused on laiem otsaesine ja põsesarnad ning peenem lõuajoon. Kõige paremini aitab laiemat näo ülaosa tasakaalustada ühele küljele toodud seitel, pikad salgud ning kerged lained. Lühikeseks soenguks sobib näiteks kihiline ´pixie cut´, mis on ühele küljele kammitud. Lisaks on seda soengut lihtne ülal pidada- vaja vaid hommikul veidi sasida ning kahususe eemaldamiseks ja läikeks lisada veidi juukseõli.

  • Ümar näokuju

Ümara näokuju puhul on näo pikkus pea sama mis laius, põsed ümaramad. Pikad soengud ning kihid, mis algavad lõuajoonest, aitavad nägu piltlikult veidi pikemaks venitada. Lühike küljetukk, mis lõpeb silmapiiril, aitab samuti nägu pikendada. Vältida võiks ühepikkuselisi sirgeid lõikuseid.

  • Kolmnurkne näokuju

Tugev lõuajoon, mis on laiem kui otsaesine ning lõug, mis on pigem kandilisem. Sellisele näotüübile sobivad soengud, mis tasakaalustavad üla- ja alaosa ebavõrdsust. Kihid, mis lõpevad silmade või põsesarnade juures, aitavad viia pilgu lõuajoonelt eemale. Väldi sirgeid lühikesi soenguid, mis lõpevad allpool lõuga, sest need toovad laiema lõuajoone veelgi esile. Täidlane tukk ning pikk küljele kammitud seitel asenda pigem õhulise ja lühikese tukaga.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi