Milles seisneb kollageeni kasulikkus?
Mis on kollageen ja miks on kollageen meile kasulik?
Kollageen on struktuurne proteiin sidekoes, mis moodustab umbes 30% kogu keha proteiini sisaldusest. Kollageeni leiame nii luudest, lihastast aga ka nahast- seetõttu ongi see aine kauni naha saladus. Kollageeni ülesanne on hoida naha struktuuri ning tugevdada luid. Kollageen on meie kehale üks tähtsamaid aineid, mille olulisust ning kasulikkust ei tohi unustada.
Kollageeni kasulikkus seisneb:
- vananemisvastases toimes– kollageen hoiab nahka elastsena ja kaunina ning teeb meid nooremaks. Et vähendada vanemas eas vältimatult tekkivaid kortse, on oluline hoolitseda oma naha eest juba ka nooremana. Tulevikusina tänab Sind!
- tselluliidi vähendamises– kollageen aitab nahal püsida elastsema ja siledama, seetõttu vähenebki tselluliidi silmapaistvus! Samuti on seostatud kollageeni sellega, et kollageeni tarbimine aitab vähendada venitusarmide nähtavust.
- liigesevalu vähendamises ja luude tugevdamises– kollageeni on ideaalne tarbida peale trenni tegemist, et toetada oma lihaseid. Kuna kollageen on üks luude põhilistest koostisosadest, mis annab neile struktuuri, siis aitab kollageen neid ka tugevamaks muuta
- südametöö toetamises– kollageen aitab vähendada südamehaiguste tekke riski, kuna tugevdab artereid, mis kannavad verd südamest ülejäänud kehasse laiali. Seega kollageeni kasulikkus on oluline märkida ära südame tervisest rääkides.
- naha tervise parandamises– kollageen on oluline komponent, mis aitab hoida naha pingul, niisutatud ja siledana. Kollageen aitab ka tasakaalustada naha niiskustaset.
- küünte ja juuste tugevamaks muutmises– kollageen muudab haprad küüned tugevaks ja kergesti murduvad juuksed taas elujõuliseks!
Järeldame, et kollageen on üks olulisemaid komponente Sinu organismi normaalses funktsioneerimises. Kollageeni kasulikkus ei ole aspekt, mida alahinnata!
Kuidas tunda ära, et kehas on liiga vähe kollageeni?
Kollageenikadu võib põhjustada loomulik vananemine, aga ka näiteks stress, liigne päike või suitsetamine. Oluline on toituda tervislikult, sest ebatervislik toitumine ei soodusta kehal kollageeni tootmist. Kollageeni kasulikkus muutub intensiivsemaks koostöös tervisliku toitumisega! Liigne suhkru tarbimine võib vähendada kehas kollageeni struktuuri elastsust, mis omakorda mõjutab naha tervist.
Kuidas ära tunda, et Sinu kehas on liiga vähe kollageeni?
Esimeseks märgiks võib olla naha tervise halvenemine– särava jume kadumine ning pisikeste kortsude tekkimine. Nahk on kergesti vigastatav ja habras.
Vähenenud lihasmass, valulikud liigesed või hoopiski energiapuudus võivad olla märgid kollageeni vähesusest organismis. Kuna kollageen toetab nii lihasmassi stabiilsust kui ka kasvu ning liigeste tööd, siis on oluline analüüsida, kas antud probleemid võivad olla tekkinud kollageeni puudusest või hoopis mõnest muust tõsisemast terviseprobleemist.
Haprad küüned ja elujõutud juuksed võivad viidata kollageeni puudusele kehas. Kollageeni kasulikkus Sinu küüntele ja juustele on märkimisväärne, sest kollageen muudab nii küüned kui ka juuksed tugevaks ja vastupanuvõimelisemaks välismõjudele. Kollageen soodustab juustekasvu ning küünte tugevust.
Kollageeni leidub loomade sidekoes- toidud nagu kananahk, seanahk, veiseliha ja kala on kollageeni allikad. Kollageeni leidub ka želatiini sisaldavates toitudes, näiteks luupuljongis. Küll aga saab kollageeni võtta juurde ka toidulisandina, soovitatav kogus on alustamiseks 8-12 milligrammi päevas. Kollageeni toidulisandina leidub nii loomses, kala kui ka spetsiaalselt liigeseid toetavas versioonis, et igaüks leiaks endale meelepärase. Leia oma lemmik:
Kollageen 10 000 kalast- Swedish Nutra kõrge kvaliteet
- suure kollageenisisaldusega vedelal kujul kollageen toidulisandina
- muudab küüned ja juuksed tugevaks
- aeglustab naha vananemist
Kollageen Joint support- toeta liigeste tööd
- liigeseid toetav
- vedelal kujul ja lihtne tarbida
- looduslik ja Swedish Nutra brändi oma