Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hammaste faktid, mida sa ei teadnud!

Hammaste faktid – nüüd ja kunagi varem

Hambaarsti juures käimine on moodsa ajastu fenomen, aga kas te teadsite, et inimesed kasutavad hambapastat juba 2500 aastat? Tollel ajal kasutasid Kreeklased segu, mis sisaldas rauatolmu ja korallipulbrit, et hambaid puhastada. Hambaharjad olid, aga lihtsalt puuoksad, mida inimesed niisama närisid. Huvitavad hammaste faktid!

Õnneks on hammaste valgendamine ja hambaravi alates sellest ajast edasi arenenud ning meil on nüüd palju erinevaid meetodeid, mis aitavad hammaste eest hoolitseda. Te sõltute igapäevaselt oma hammastest, et nad aitaksid teil süüa. Hammaste kohta veidi rohkem teadmine ning kuidas teie käitumine mõjutab suuhügieeni võib aidata teil nende eest veidi paremini hoolt kanda ja hoida teie valge naeratus säravana ka kaugel tulevikus.

[porto_product id=”83″]

Teie hambad on unikaalsed teile

Teie hambad on nagu sõrmejäljed – nad on unikaalsed ning kellegi teise hambad ei ole täpselt samasugused. Seetõttu kasutatakse tihtipeale hambaravi dokumente, et inimesi tuvastada. Isegi identsetel kaksikutel ei ole identsed hambad. Boonus fakt: Teie keelel on samuti unikaalne “keelejälg”!

Hambaemail on tugevaim osa kehast

Üllatav? Nii tõesti on! Hambaemail on kõige välisem osa teie hambast. Nagu kilpkonnal seljal, on ka teie hamba ümber väga kõva kest. Selle peamine eesmärk on kaitsta ülejäänud hammast. Hambaemail koosneb enamjaolt kaltsiumist ja fosfaadist nagu ka teie luud, kuid on kõige tugevam just spetsiifiliste proteiinide ning kristallide tõttu.

Kuid hambad pole võitmatud

Kuigi hambad on kaitstud mitmet moodi võib hambaemail siiski puruneda või praguneda ning ta ei ole kaitstud lagunemise vastu. Suhkrud ning happed, näiteks karastusjookides sisalduvad, töötavad koos bakteritega sinu suus ning ründavad hambaemaili. See on lagunemise algus. Karastusjoogid on eriti kahjulikud, kui neid juua tihti või aeglaselt terve päeva jooksul.

Hambad on natuke nagu jäämäed

Umbes kolmandik hambast on teie igeme all peidus. Seetõttu on väga oluline hoida ka oma igemed terved ja hoolitsetud. Samuti nagu hoolitsete oma hammaste eest peaks tähelepanu pöörama ka igemetele. Igemed peaksid olema alati roosad ning tugevad!

Hambaussid – midaaa????

See võib kõlada küll veidi naljakalt, kuid enne 1960. aastat oli täiesti tavaline uskuda, et hambavalu tekitasid “hambaussid“, kes elasid igemetes. Kui valu jäi järele tähendas see lihtsalt seda, et uss jäi seisma või puhkab. Vot sellised hammaste faktid võeti kunagi tõepähe!

Kollane tähendab kahjustust

Kollasus pole lihtsalt plekk kohvist. Hambaemail on vastutav selle eest, et hammas oleks valge ning kui ta kahjustub võivad hambad näida kollakana. Hammaste valgenduskomplekt aitab selle vastu eemaldades plekke, mis on tekkinud hambaemaili alla. Kahjustunud hambaemail võib olla süüdi ka nendes valudes, mida te tunnete.

Dentiin kasvab tagasi, hambaaemail mitte

Dentiin on kiht, mis on hambaemaili all ning on samuti tugevam, kui meie kehades leiduvad luud. Dentiin koosneb väikestest kanalitest ning läbikäikudest, mis edastavad närvisignaale ning toitumist läbi hamba. Olemas on kolme tüüpi dentiini:

  • Esmane dentiin – asub hambaemaili taga
  • Teisejärguline dentiin – kaitseb hamba sisemust ning kasvab hamba elu lõpuni
  • Tertsiaarne dentiin – hakkab tekkima, kui esmane ja teine dentiin hävinevad, kuid pole sama efektiivne

Hambaemail on staatiline, kuid dentiin kasvab ja muutub terve teie eluea jooksul. Sellised hammaste faktid ei ole igapäevaselt vajaminevad, kuid siiski hea teada, et hammaste eest paremini hoolitseda!

Plekid on teie hammaste vaenlased

Plekid tekivad hammastele erinevatel põhjustel – söögi, joogi ning geneetika tõttu. Süües tugevate värvainetega toitu tekitab see teie hammastele plekke ning hambad muutuvad kollaseks. Tumedad joogid nagu punane vein, coca cola, värvilised karastusjoogid, kohvi ning must tee tekitavad samuti plekke. Õnneks on plekid eemaldatavad hammaste valgendamisega. Valgendusgeelis olevad aktiivsed ained tungivad hambaemaili taha ning lükkavad tekkinud plekid hammastest välja. Seejärel tuleb välja teie hammaste loomulik valge värv, hambad remineraliseeruvad ning on tervemad. Tulemuse hoidmiseks peab kindlasti jätkama valge värvi hoidmist erinevate toodetega ning vältides plekke tekitavaid harjumusi.

Kui teil või teie sõbral on küsimusi hammaste valgendamise, suuhügieeni või hammaste kohta üldiselt siis võtke meiega julgelt ühendust ning saavutame üheskoos tervemad ja tugevamad hambad!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi